Ankieta:
Tak
12.50%
2 12.50%
Nie
87.50%
14 87.50%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbity czołg pod Wiączyniem - Panzer IV
Naucz się czytać ze zrozumieniem młodzieńcze.
Ewentualnie idź do szkoły i poproś polonistkę o przetłumaczenie.
Gdzie napisałem, że Ci ludzie mieszkają w Wiączyniu????

Przykro to napisać, ale:

1. Nic nie wiesz o tej nekropolii, nie znasz jej planu, historii, miejsc pierwotnych pochówków oraz tych z dwudziestolecia międzywojennego
2. Nic dla niej nie zrobiłeś ani nie robisz dobrego.
3. Zwyczajnie szkodzisz temu miejscu i osobom tam pochowanym. To najlepszy przykład tego jak niewiedza może zaszkodzić innym ludziom, pamięci, historycznemu miejscu.

Mam nadzieję, że rzecz zostanie zablokowana. Jeśli zaś to się nie uda - pozostaje starać się o pociągnięcie sprawców profanacji do odpowiedzialności. Póki co - początek walki. W końcu sama droga administracyjna kończy się na NSA...
Odpowiedz
[Obrazek: pict0030copy1.th.jpg]

Ależ mapkę posiadam , jeżeli ktoś ma dokładniejsza , zamiast mi pomóc aby ułatwić te prace działać wspólnie , nie bo niszczymy cmentarz , nikt z twojej rodziny nie służył przymusowo w WH nie pochodzisz z pomorza nie zrozumiesz tego , może pomożesz jakiejś rodzinie która cały czas czeka o losach dziadka i aby taki żołnierz przestał figurować jako zaginiony , wszytko z kaprysu dzika ,dla czego nie przeszkadzało wam jak były prowadzone prace w Poćwiardówce jak były przenoszone mogiły 13 żołnierzy z 1939 r. gdzie wtedy byliście ? Dlaczego wtedy tam was nie było bo was to nie interesowało, tam też nie sprzątaliście może?Na cmentarzu pod Aleksandrowem ktoś postawił sobie dom , cmentarz zx bitwy o A.Ł. takie rzeczy was nie interesują , prosiłem pisać ręczy tylko w temacie , proszę moderatora o wyczyszczenie całego wątku z zbędnych tematów.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
Co Ty o mnie i mojej rodzinie wiesz - lansujący się obserwatorku cudzej pracy...
Ślady "dziadków z Wehrmachtu" mamy w Polsce wręcz bajecznie upamiętnione. Od Palimir po Podgaje - by wspomnieć takie bardziej spektakularne. Fakt nie profanowania cmentarza jest dla mnie ważniejszym dobrem (dobrem - bo kaprysem niedouka jest sam pomysł ekshumacji) niż ewentualne odnalezienie grobu przodka przez potomków żołnierza armii faszystowskiej.

To co widać na zdjęciu można bez problemu ściągnąć z sieci. Jeśli to ma być ta aktualna mapa nekropolii to uspokoiłem się znacznie :lol: :-D
To tylko ogólnie znany, niemal odręczny plan do jednej z dawnych inwentaryzacji. Z rzeczywistością ma wspólnego na szczęście niewiele. Z mapą, siatką geodezyjną itp wspólnego nie ma nic. To dobrze :-) Na podstawie tego nie da się szukać niczego więcej niż furtki na cmentarz. Można też zlokalizować oba pomniki, ale nie dlatego że są dobrze zaznaczone. Po prostu są duże i można je dojrzeć między drzewami...
Odpowiedz
Panowie!! Bo znowu przydzielę po zółtej kartce i się skończy. Dziku ma swoje argumenty Grandi87 swoje. Nie potraficie się porozumieć trudno ale proszę się nie obrzucać "błotem" bo ban!
Admin MJ
Odpowiedz
Grando87 - kiedyś się już o to pytałem ale w dalszym ciągu nie wiem dlaczego tak uparcie chcesz ekshumować żołnierzy z cmentarza wojennego.Może zabrzmi to trochę śmiesznie ale oni są tam u siebie.Poza tym prowadząc jakiekolwiek prace ziemne na cmentarzu w Wiączyniu musisz mieć świadomość że nie da się tam wykopać tzw. dziury w ziemi nie naruszając czyjejś mogiły.Tam jest wiele mogił zbiorowych z komasacji cmentarzy wojennych z okolic.Jeśli chodzi o jakiekolwiek groby żołnierskie położone poza cmentarzami to jak najbardziej jestem za ekshumacjami ale nie z cmentarzy.Poza tym miej świadomość że cmentarz Wiączyński jest zabytkiem i bez zgody i nadzoru konserwatora zabytków nie można tam zrobić nic .
Odpowiedz
Dzikowi proponuję STOPERAN - na wstrzymanie.
Leszek
Odpowiedz
Temat najmniej odpowiedni by o tym pisać, bo mnie zaraz ktoś zj...e za sam fakt istnienia, ale skoro wszyscy tak buzują energią i chcą się wyładować, to może wpadniecie do mnie?

W pilickich okolicach "mam" ponad 200 żołnierzy w kilku zbiorowych mogiłach rozsianych po lasach, może by tak ktoś nimi się zajął? Bo od czasów jak o nich zapomniała własna ojczyzna to leżą tam zasypani w lejach po bombach. Wielu z nich rozerwała artyleria na drobne kawałki, i nie pozostał po nich na ziemi najmniejszy ślad, może nimi ktoś się zajmie? Bo póki co wychodzi na to że tylko ja o nich pamiętam i im zapalam lampkę na święto zmarłych . . .
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
Proponuje przeczytać

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=78&t=10475&st=0&sk=t&sd=a&start=25">http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... a&start=25</a><!-- m -->
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
Grandi87 a ja dalej nie mogę pojąć dlaczego chcesz być sprawcą profanacji cmentarza.Jeśli chcesz koniecznie w jakiś sposób zaistnieć to proponuję abyś postawił jakiś kamień czy tablicę upamiętniającą pochówek załogi tego czołgu i wtedy nikt ci raczej złego słowa nie powie.Miej świadomość że szukanie ich na cmentarzu Wiączyńskim to jak szukanie igły w stogu siana.Bo niby jak odróżnisz kości pierwszo od drugo wojennych.Kwatera o powierzchni cztery na cztery metry to naprawdę duży obszar.A przyczyniając się do rozkopania żołnierskich mogił pozytywnej sławy raczej nie zdobędziesz.
Odpowiedz
Można powiedzieć że mnie przekonaliście zobaczę co powie fundacja jak ma wyglądać itd. z drugiej strony nie chce upamiętniać najazdu WH na Polskie , ewentualnie rozważył bym tabliczkę że spoczywają tutaj żołnierze Nimieccy z II wojny światowej , co wy na to , ?
Prosił bym wasz o pomoc w innym temacie
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
Ktoś wie jakie jednostki pancerne operowały w tym rejonie?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o ACz to Brzeziny zostały wyzwolone przez jednostki pancerne 8 Korpusu Zmechanizowanego Gwardii.
Co do jednostek niemieckich to cokolwiek ze składu 9 Armii, 4 Armii albo nawet Korpusu Pancernego "Grossdeutschland" (nie mylić z dywizją "GD").
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
Ktoś coś wie więcej bo od kolegi z Koluszek dowiedziałem się że po wojnie było dużo wraków w okolicach Koluszek , nawet po wojnie zrobili tam poligon gdzieś?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości