Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
katana v.s BROWNING 0.50 cala
#1
Znalazłem na YouTube niesamowity film. Zobaczcie jak sobie radzi japońska katana z ostrzałem z 20m z amerykańskiego ckm Browning "półcalowego" ... masakra ... ostrze przecina i wytrzymyje sześć kolejnych trafień w jedno miejsce i dopiero siódme trafienie przecina głownie i ją łamie. NIESAMOWITE !

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtube.com/watch?v=vdF9k0HVn7E">http://youtube.com/watch?v=vdF9k0HVn7E</a><!-- m -->

tu nieco o ammo do tego ckm jakby ktoś miał wątpliwości że jest kiepska ...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.inetres.com/gp/military/infantry/mg/50_ammo.html">http://www.inetres.com/gp/military/infa ... _ammo.html</a><!-- m -->
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Ta katana pewnie była Made in China ;-)

W końcu katana robiona jest techniką skuwania stali i łączenia dwu różnych stopów metali- jednym słowem super wytrzymała i zarazem elastyczna.. (to jest chyba rodzaj stali damasceńskiej)
Swoją drogą rzeczywiście trzeba oddać płatnerzom, że potrafią w Japonii kuć miecze... Confusedhock:
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
Rozczaruję was, ale pierwsze trafienia, to były najwyraźniej rykoszety. W końcu powierzchnia minimalna. Pierwszy pocisk, który uczciwie trafił, zrobił z katany złom. Przy energii pocisku rzędu kilkunastu tysiecy J, nie ma się co dziwić.
Ironrat
Odpowiedz
#4
Jeśli mnie oczy nie myliły to kilka pocisków porostu się rozdrobniło a jeden z nich został przecięty wzdłuż... :!: (chyba, że naprawdę u mnie kiepsko z oczami) ...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
Jak na moje oko to:

kulka numer1: trafia i rozwala się w mak (odłamki walą makiem w ściane),
kulka numer2: rykoszetuje ocierając się o bok (to samo miejsce trafia ale częscią energi jedynie),
kulka numer3: trafia centralnie - głownia przecina pocisk na pół (na pewno wzdłuż osi może nie idealnie na środku),
kulka numer4: kolejne trafienie - pocisk rozpada się w mak drobny,
kulka numer5: mocne trafienie ale jednak rykoszetuje, część pocisku sie rozpada
kulka numer6: kolejne trafienie minimalnie niżej - pocisk rozpada się w mak drobny,
kulka numer7: kolejne trafienie - tym razem już przecinające ...
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#6
OldWit napisał(a):Jeśli mnie oczy nie myliły to kilka pocisków porostu się rozdrobniło a jeden z nich został przecięty wzdłuż... (chyba, że naprawdę u mnie kiepsko z oczami) ...
Nie wątpliwie masz rację. Oczy mam jeszcze dobre.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Zgadzam się oceną Bolasa co do uderzeń poszczególnych pocisków.
I wzrok mam jeszcze dobry... ;-)
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
Hatori Hanzo Sword :-)
Gdzieś widziałem fotografię rkm m 1918 z uciętą przez katanę końcówką lufy. Broń ta jest gdzieś w USA w jakimś muzeum. A scenka "ścięcia browninga" miała mniejsce chyba na Okinawie.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Zwracam honor. Faktycznie nie oglądałem tego filmiku do końca. Macie rację. Amen
Ironrat
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości