Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czołgi na pl. Hallera
#1
Mam ogromną prośbę a w zasadzie apel! Ktokolwiek ma fotografię tych "potworów" proszę zamieścić jej skan na tej stronie lub przesłać mi na maila! Będąc dziecięciem kilka razy na po nich łaziłem ale w mojej pamięci nie zachował się ich wygląd. Mógby ktoś mi pomóc!?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
czy to przed WAMem?
Tam stały dwa T34 jeden z lufą 76 drugi w późniejszej wersji 85. Zresztą oba w pewnym momencie wymieniono. Chodziłem po (i w) nich. Jeden miał otwarty właz desantowy w podwoziu a drugi dziurę w komorze silnika. Oba śmierdziały jak klozety. :evil:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#3
Włąśnie o te mi chodzi ale bardziej o ich fotografię niż o opis. :-)
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
NIe mam. Wtedy nie miałem chyba jeszcze aparatu. Wydaje mi się, że kiedyś widziałem pocztówkę z tymi czołgami.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#5
zdjęć nie mam , ale z tego co wiem to T 34 / 76 z placu wyladował na Sadybie w MWP
Odpowiedz
#6
Widziałem zdjęcie tych czołgów w jakimś propagandowym albumie o łodzi z lat 70 - 80 tych jak coś więcej sobie przypomnę to dam znać
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#7
Moją ciekawość zaspokoił Gunship! Otóż na obecnym pl. Hallera stały dwa t-34/76 jeden tzw. 43 czyli z wieżą skonstruowaną w 1943r., a drugi tzw. 42 czyli z wieżą skonstuowaną w 1942r. (moze nie skonstuowaną ale na pewno montowaną od tych lat). Mówiąc krótko bardzo ciekawe koazy i niezwykle rzadkie! Szkoda, że opuściły nasze miasto!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Nadmienię iż w niedługiej przyszłości (czwartek) zeskanuję zdjęcie z lat 70-tych przedstawiające czołgi.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#9
W swoim czasie czołg stał też na terenie WAM przy Strykowskiej/Źródłowej. Ciekawe, co się z nim stało. Wcięło go gdzieś jeszcze chyba w latach 80-tych.
Odpowiedz
#10
Pewnie pojechał do rezerwy na wypadek wojny!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Na Brusie w lesie stały resztki TRAMWAJU prwdobodobnie technicznego Helbranda, a samo podwozie służyło jako podstawa do ruchomego celu
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#12
Nie wiem jakiej odmiany były to czołgi ale jestem pewien że w latach 80-tych (chyba że na przełomie 80/90tych) dokonano ich zamiany. Pamiętam że w pewnym momencie przyjechałem tam a na miejscu stały inne czołgi niż przy poprzedniej wizycie. Czy jednak były to egzemplarze analogicznych typów nie umiem powiedzieć. W każdym razie i przed i po wymianie oba od siebie się różniły.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#13
Mam tylko coś takiego <!-- m --><a class="postlink" href="http://picasaweb.google.com/tomasz.spolnicki/PocztWkiMojeArchiwum/photo#5130211360099505922">http://picasaweb.google.com/tomasz.spol ... 0099505922</a><!-- m -->
Pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#14
No bardzo ładna widokówka! Widać na nie jak na dłoni 2 razy po t-34 jeden egzemplarz ten bliżej fotografującego to czołg tzw wersja 1943 czyli produkowany w 1943 r, drugi to wersja 1942 produkowana w 1942 r. oba wozy z armatą kal. 76,2 mm.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#15
Na przełomie lat 1987/1988 służyłem 8 miesięcy w jednostce na 22 lipca. Na tzw. ZN-ach były T 34. Wówczas dowiedziałem się, że kilka lat wcześniej dopatrzono się, że jeden z tych czołgów (przed WAM-em) wyzwalał o ile pamiętam Kołobrzeg (mogę się mylić) i zabrano jego ( a może dwa) do tego miasta. W to miejsce jeden z plutonowych po przetransportowaniu "nowych" T34 z magazynów wjechał na postumenty o własnych siłach. Za kilka dni poszedł ze skrzynką narzędziową i wymontował części niezbędne do utrzymania wartości bojowych na innych egzemplarzach.
Innym razem kiedy miałem służbę w tej jednostce przyjechał żołnierz z poligonu lotniczego w celu przejęcia kolejnych egzemplarzy na poligon jako cele lotnicze
Pozdrawiam

tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości