Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czołgi na pl. Hallera
#16
mam ze 100 zdjęc na tych czołgach.tatuś mi zrobił jak miałem chyba 5 latSmile
Odpowiedz
#17
Jeżeli możesz pochwalić się jakimś ciekawym ujęciem, to zamieszczaj.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#18
rok 1964-65 pięciolatek na czołgu.w tym tygodniu wstawię.możesz mnie nie rozpoznać,trochę się zmieniłem.
Odpowiedz
#19
Wiesz z całym szacunkiem Tongue ale w tym przypadku bardziej chciałbym zobaczyć czołgi Wink
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#20
Wink 
Co prawda to nie jest moje zdjęcie ale reprint uzyczony z fotopolska.eu
Jeżeli Ktoś/Ktosia by potrzebował do dokumentacji jakiś oryginał to można byłoby załatwić w archiwach UMED (wcześniej WAM) ale to trwa.
[img]/http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3805e7f54aa3bb11.html[/img]
(nie wiem czemu nie mogę dodac zdjęcia bezposrednio - sierota jestem Huh)


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#21
Oba to T-34 z tym że z tego co widzę to na pierwszym planie wz. 43 prawdopodobnie w wersji Mickey-Mouse jak zwali ją niemiaszki, czyli bez wieżyczki dowódcy wozu. Na drugim planie wz.44 czyli popularna 85. Świetna widokówka.
Odpowiedz
#22
Jeśli chodzi o ten T-34/85 to faktycznie do roku 2003 stał pomiędzy drzewami na Źródłowej ( służyłem w tym czasie w tej JW). Najzabawniejsze było to ,że armata nadal była na uzbrojeniu i kiedy przyjechała laweta (chyba ze Śląskiego OW) po czołg ,to zajęło to trochę czasu zanim wszystko się wyjaśniło. Generalnie wszystkie włazy były zaspawane w tym wozie.
Odpowiedz
#23
ten czolg ze źródłowej kupił jakiś prywatny człowiek a te z pl Hallera poszły najprawdopodobniej do stacji demontażu (ale nie jest do końca pewny) - właśnie pytałem pana pułkownika w rezerwie (ojca ). On pracował tam od poczatku lat 80 ja dopiero po 2000 Smile ale przed 2000 też sporo tam czasu przesiedziałem...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości