Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoloty z pomnika
#1
Gdzie w regionie stoją na pomnikach samoloty?
Ja znam 3 lokalizacje:
1. Łódź, al. Politechniki pod Halą Sportową (MIG 21)
2. Widzew (Kaswerów - Pabianice) pod szkołą chyba rolniczą (Lim 5?)
3. Łask przy drodze krajowej nr 14 (Lim 5?)
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
Przy ulicy Wacława kiedyś stał- nie wiem jak teraz... - przy XXXXIV L.O chyba...
Niedaleko kościoła św. Anny
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
A co to był lub mógł być za samolot?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Chyba MIG 15 (Albo jego wersja na licencji czyli Limek)... jeśli dam radę to jeszcze dziś tam podjadę i zrobię foty...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
No i na Retkini, przy ulicy Maratońskiej, na górce stał swojego czasu Jaczek "dziewiątaczek" wersja P o ile mnie pamięć nie myli.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Chyba TS-8 Bies
Odpowiedz
#7
Bies swoją drogą ale kojarzę też Jak'a
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
Koleżanki i Koledzy chodzi mi o istniejące pomniki!
A swoją drogą pamięta ktoś czasy lub posiada fotografię jak pod Halą Sportową stał JAK 23 (albo 17)?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Taak tam stał bodaj LIM5. Legenda głosila że ten samolot odleci kiedy pierwsza dziewica ukończy politechnikę i...... któregoś dnia on poprostu zniknął (daje do myslenia prawda :-P ). Potem przez prawie całe lata dziewięćdziesiąte postument stał pusty aż do pojawienia się onego Mig-a 21 z eskadry w Łasku. A do kolekcji/spisu dołaczam Biesa stojącego do końca lat osiemdziesiątych przed szkołą podstawową w Pałczewie (tam gdzie kiedyś istniało wysypisko śmieci dla Łodzi). Będąc baardzo młodym często bawiłem się w nim siedząc za sterami dzięki uprzejmości tamtejszej dyrektorki
Odpowiedz
#10
Jak dobrze poszukam to może znajdę zdjęcia z samolotem z Maratońskiej - a tak swoją drogą stał nie na górce, ale koło przedszkola; na trzech nogach wtopionych w trójkątną betonową płytę (pewnie żeby dzieciaki sie nie bawiły, co odważniejsi z nas włazili do niego :mrgreen: ) zniknął gdzieś na początku lat 90-tych; ale płyta pozostała do dziś. Co to był za samolot zapytam ojca modelarza napewno będzie pamiętał.
pozdrawiam
MN
Idziesz Czesiu? No to choodź!
Odpowiedz
#11
Halo! Proszę Państwa!
Interesują mnie przede wszystkim istniejące pomniki! I nie tylko z terenu Łodzi ale i regionu!
Mam co do nich pewne plany! Aha na ul. Strykowskiej (przy Rogach) nie opodal salonu peugota na prywatnej posesji stoi samolot albo Mig 21 albo Su 7 lub 20. Nie wiecie kto jest właścicielem?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#12
Ten Mig 21 na Strykowskiej należy chyba wlaśnie do salonu, przynajmniej tak się wydaje patrząc od strony ulicy. Na Widzewie Wschodzie natomiast na parkingu koło kościoła pw. Brata Alberta stoi Mi2 w stanie nawet dobrym. Należy z cała pewnością do właściciela parkingu i stanowi wizualną atrakcję dla przechodzących
Odpowiedz
#13
Stoi? Z moich informacji wynika, że zmienił lokalizację i obecnie jego miejsce paringowe znajduje się w autokomisie na ul. Zgierskiej w pobliżu zajezdni na Helenówku.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#14
Mi-2 to jest/było w Łodzi jeszcze kilka. Na Pojezierskiej z tyłu za remizą; na parkingu (autokomisie) na rogu Pojezierskiej i al. Włókniarzy.
Na parkingu przy Frańciszkańskiej widziałem jeszcze z militariów działko plot.
Ironrat
Odpowiedz
#15
Działo Plot stoi(stało) przed prywtną przychodnią lekarską "M.A.S.H" na Kilińskiego.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości