Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
słownik na forum
#1
Widzę, że dużo popełniacie błędów ortograficznych, polonistom nie jestem, ale chyba przyjemniej się czyta, gdy błędów nie ma Smile I mam pytanko, bo Ci co używają przeglądarkę firefox 2.0 PL mają wbudowany słownik, ale myślę też o zainstalowaniu dodatku na forum, który mógłby sprawdzać Waszą pisownię. Co Wy na to :->
Odpowiedz
#2
Jestem za.

Wszystkie posty i tak przed wstawieniem na forum piszę w edytorze z korekcją błędów ale jeśli to pomoże to przychylam się do propozycji.

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
OldWit napisał(a):Jestem za.

Wszystkie posty i tak przed wstawieniem na forum piszę w edytorze z korekcjom błędów ale jeśli to pomoże to przychylam się do propozycji.

Pozdrawiam OldWit


:lol: :wypas: :wypas: :wypas: :lol: :lol: :lol:
Oldwit wybacz ale to widać po tym pięknym cyt. " piszę w edytorze z korekcjom" .... :-D
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
No właśnie – korektor nie wszystko koryguje dla tego przyda się słownik...

Jestem dyslektykiem ale staram się w wypowiedziach publicznych (na forach itd.) eliminować błędy, które tylko mogę... jak widać nie zawsze się to udaje...

Przykro mi :oops:
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
edytor nie rozróżnia przypadków :-) to ich wada - jak jest w słowniku jakiś wyraz to znaczy że jest ok.... Słownik na forum przyjemna sprawa. też się czasem mylę - wynika to raczej z braku czasu na sprawdzenie błędów - rzadko czytam to co napisałem hm ...... :book: ale chyba trzeba zacząć ;-)
sac
Odpowiedz
#6
Ja jestem za.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
ok słownik zainstalowany, po napisaniu posta by sprawdzić pisownię należy kliknąć na Pisownia
Odpowiedz
#8
witam
wystarczy pocztac moj podpis i wszystko jasne w temacie
pozdrawiam
ps. fatycznie to chyba nie jestem dyslektykiem ale na wagary sie chodziło a teraz wstyd
Odpowiedz
#9
Wybaczcie moi Państwo, ale usprawiedliwianie się ,,robię błędy bo jestem dyslektykiem" nie mają nic do rzeczy. Ja teoretycznie też jestem dyslektykiem, a mam zboczenie na punkcie ortografii. Ale na pewno parę błędów fleksyjno - leksykalno - głupich literówek popełniłem. Tak jak OldWit mówił, po prostu ,,dyslektycy" muszą zwracać baczniejszą uwagę na pisany przez siebie tekst. A kiedyś dyslektyków nazywano matołami... :mrgreen:
Nie chcę nikogo obrażać, ani oczerniać. Po prostu wszyscy musimy zwracać baczniejszą uwagę na to, co piszemy. I na pewno słownik wprowadzony przez Waldiego i kontrola w Fajerfoksie nam wszystkim pomoże.
Hmmm.... Waldi.... Co do Twojego pierwszego posta.... Polonistom to chyba nikt nie jest :alien:


Wybaczcie, ale musiałem to napisać.
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#10
Buc napisał(a):Waldi.... Co do Twojego pierwszego posta.... Polonistom to chyba nikt nie jest
heh, może nie może tak Smile
Buc napisał(a):Wybaczcie, ale musiałem to napisać.
Lubisz bawić się w górnika ?? :lol:
Odpowiedz
#11
Nie kumam... :dontgetit:
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#12
na forach jest zazwyczaj tak, że jak ktoś odpowiada na stary post, to nazywany jest górnikiem, kopaczem itd. ;-)
Odpowiedz
#13
aaa widzisz...
Proponuję założyć słowniczek gwary internetowo-forumowej, bo tego typu określeń nie ma w słowniku języka polskiego i wyrazów obcych. A tylko takowymi się posługuję ;-)

[ Dodano: 8 Styczeń 2007, 17:55 ]
A tak swoją drogą, dopiero teraz przeczytałem ten temat
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz
#14
Bucu spokojnie. Nie kaleczymy aż tak tragicznie języka polskiego by robić z tego wielkie halo.
No ja akurat znam określenie górnik w odniesieniu do forum więc zrozumiałem... Smile
Poza tym nie jesteśmy dziećmi prof. Miodka żeby jak oszołomy pilnować każdego wyrazu a co do dysleksji i dysortografii to wiesz - brzmi tak samo jak moja prababcia która twierdziła że bakterie i wirusy to wymysły naukowców Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#15
Jestem za słownikiem gwarowo-specjalistycznym internautów. Dla mnie wiele słów jest tajemniczych i staram się odkrywać ich znaczenie jedynie na podstawie kontekstu.
Cóż albo wapno rzuca mi się na oczy albo faktycznie wiele słów jest charakterystycznych tylko dla świata komputerowego.
Słowniczek mógł by być osobnym tematem tylko wpisy powinny być dokonywane w szablonie: najpierw hasło potem wyjaśnienie i jak rekordy sortowane alfabetycznie i tematycznie
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości