Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drewniane Kościoły regionu łódzkiego
#16
gosciu i ok333 nie smiecic mi tu!!!

jezeli faktycznie na politechnice cos takiego stworzyli to na bank działał w tym mój promotor, zobacze sie z nim przed swietami, wiec jak tylko czegos sie dowiem to dam wam znac.
on jest maniakiem architektury drewnianejSmile
eeM
Odpowiedz
#17
We wsi Budzykek jest mały kościólek drewniany. Bardzo podobny do tego z Cichosławic. Budzynek jest ok 8 km za Parzeczewem jadąć od Ozorkowa.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#18
eeM napisał(a):jezeli faktycznie na politechnice cos takiego stworzyli to na bank działał w tym mój promotor, zobacze sie z nim przed swietami, wiec jak tylko czegos sie dowiem to dam wam znac.
on jest maniakiem architektury drewnianejSmile

To coś to praca " Zabytki drewniane woj. łódzkiego. Stan techniczny na przełomie XX i XXI wieku" w sumie jakieś 8MB w pdf. Ktoś reflektuje?
bb
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#19
no cóz ostatnio sie pytałam swojego promotora własnie o ksiazke o budownictwie drewnianym w rejonie łódzkim i on szczerze mówiac jej nie polecał. nie została ona napisana przez konserwatora ani przez kogos kto zwyczajnie w tym siedzi, ale przez jakiegos profesora budownictwa. podobno jest wiele niedociagniec i wielu rzeczy brakuje ( z tym ze mój promotor to perfekcjonista więc sami rozumiecie jego opinie). nazwiska autora nie pamietam, no ale na politechnice łódzkiej na pewno ta ksiazka jest dostepna.
eeM
Odpowiedz
#20
Ja poproszę o ten PDF!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#21
Sporo na ten temat znajdziesz na stronie <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.man.poznan.pl/~marcinp/pages/drewniane/drewniane.html">http://www.man.poznan.pl/~marcinp/pages ... niane.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#22
Byłem ostatnio w Modlnej i bardzo polecam!!! Przy kościele świetna murowana kaplica grobowa w duchu renesansu!!!
Byłem też w Tumie i po raz pierwszy trafiłem na otwarty kościół św. Mikołaja (drewniany) - celebrowano tam mszę bo kolegiata w remoncie. Wnętrze bardzo skromne, trochę barokowej polichromii, trochę baroku w sprzętach, kościółek ogólnie skromniutki i raczej zaniedbany.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#23
Prócz Sławoszewa oraz Łęk Kościelnych polecam jeszce:

Mąkolice, kościół p.w. św. św. Wojciecha i Stanisława, drewniany, 1521, XVIII/XIX (super !!)
oraz
Plecka Dąbrowa, XVIII w.,(nie byłem)

pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Nie zapomnijcie o kościołach w Białej, Niesułkowie i Koźlu ( w pobliżu cm. z września 39 z obeliskiem) koło Strykowa.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości