Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kościół w Nowosolnej
#16
szczerze mówiac nie uwierze póki nie zobacze, ciezko mi jest sobie to całe przedsiewziecie wyobrazic, a wyobrazni troche mam.

w kazdym razie całkiem niezłe wspomnienia mam z inwetaryzacji jednego z takich drewniakówSmile

zwlaszcza panów "kluczników".... wszystko co sie dało wywiezli na złom...
eeM
Odpowiedz
#17
Patrz więc Smile

<!-- m --><a class="postlink" href="http://miasta.gazeta.pl/lodz/51,35136,5295043.html?i=2">http://miasta.gazeta.pl/lodz/51,35136,5295043.html?i=2</a><!-- m -->
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#18
Wyczes poczes trzask! W tym Kościele nadano mi imię! Szkoda że mam teraz do niego miast pół minuty spacerkiem półgodziny jazdy samochodem! Ale z drugiej strony jego obecny wygląd rekompensuje dłuższy czas podróży! Jestem szczerze urzeczony jednak coś w tym kraju można zrobić! No i wyrazy uznania dla służb konserwatorskich! :wypas: :hurra: :clap: :padam:
Pozdr MJ
Odpowiedz
#19
Cześć.Wygląda to naprawdę fajnie :clap: A te kolory to takie były w oryginale czy to raczej radosna twórczość :-D
Odpowiedz
#20
no faktycznie teraz mogę sie ugryźć w jezyk Smile
w takich sytuacjach zazwyczaj robi sie odkrywki zeby ustalic prawdopodobny kolor, (pytanie na ile sie to udało) ale zeby dodac swoje trzy grosze, jakos za bardzo plastikowo to wygląda, ciekawa jestem natomiast jak wygląda w srodku.
eeM
Odpowiedz
#21
Kolory zrobiono pod dysneyland - taka teraz moda :|
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#22
Z tego co pamiętam to front był Kiedyś albo żółty albo seledynowy a pozostała część niebiesko-szaro-zielona. Więc racze trzymają się mniej więcej w ogólnej konwencji.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#23
Leszek napisał(a):Kolory zrobiono pod dysneyland - taka teraz moda :|
Pozdrawiam
Leszek


Skąd taki radyklany osąd? Myślisz, że WKZ (bardzo zaangażowany w ten skansen) pozwoliłby na disneyland? Być może jesteśmy przyzwyczajeni do buro-brudno-smutnej wersji elewacji tego kościoła i po przywróceniu tej oryginalnej przeżywamy szok kolorystyczny?
Czy nie podobnie było z cerkwią św. Aleksandra po przywróceniu jej pierwotnej kolorystyki elewacji. Wielu łodzian myslało, że to jakiś disneyland, a tymczasem to był oryginał Smile
b
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości