Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS3 vs GARRETT ACE 150
#1
Zapoznałem się z kilkoma opiniami na różnych forach dotyczących HS3 – popularnego Smętka oraz produktów Garretta w tym modelu ace 150...

Prosiłbym jednak o opinie osób, które używały tych wykrywaczy lub miały z tym sprzętem jakiś kontakt. Najchętniej wysłuchałbym rad osoby, która używała obu tych wykrywaczy jeśli ktoś taki jest na forum.

Ponieważ zajmuje się militarką dlatego chciałbym wiedzieć, który z tych sprzętów jest godniejszy polecenia do tego rodzaju poszukiwań... który jest solidniejszy i mniej niezawodny. Jakie są wady tych sprzętów... słowem wszystko co może mi pomóc w podjęciu decyzji i kupnie najodpowiedniejszego modelu...

Ja skłaniam się ku HS3

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#2
Jeżeli zajmujesz się militarką to z wykrywaczy do 1000zł , to HS-3. Wykrywacz statyczny + możliwość dolączenia cewki 30 cm.
Trochę więcej napiszę Ci wieczorem.
pzdr.
Odpowiedz
#3
Old , widzę że kolega zaczyna wyścig zbrojeń :wypas: , niestety nie chcę radzić w tym temacie, widziałeś z czym biegam :-) , ostatnio zresztą bez zestawu pierwszej pomocy się nie ruszam. Wiem jednak że gdy teraz miałbym kupować sprzęt, koniecznie musiałbym się z nim przejść a najlepiej porównać kilka modeli osobiście - co zapewne nie oznacza że wybrałbym dobrze ... tak to już jest , każdy chwali to co ma
pozdrawiam sac
ps.: jak tam Tomciogun ... ? :padam: [/center][/fade]
Odpowiedz
#4
old pogadaj z martinem facet ma niesamowita wiedze na temat wykrywek

[ Dodano: 12 Listopad 2006, 18:24 ]
o cholera juz odpisal nie widzialem :lol: :lol:
Odpowiedz
#5
Martin napisał(a):Jeżeli zajmujesz się militarką to z wykrywaczy do 1000zł , to HS-3. Wykrywacz statyczny + możliwość dołączenia cewki 30 cm.
Trochę więcej napiszę Ci wieczorem.

Czekam na info ...

Sacrebleu napisał(a):Old , widzę że kolega zaczyna wyścig zbrojeń

Kurcze dotarłem do takiego momentu, że zwyczajnie nerwy biorą - chodzę i wiem, że coś w glebie leży ale mój sprzęt tego nie chwyci jak jest na większej głębokości... zresztą sam wiesz z czym chodzę - instrument zaczepno obronny :axe: ... W3 jednym słowem. Zmienię go na coś lepszego albo teraz albo na wiosnę...

Sacrebleu napisał(a):jak tam Tomciogun ... ?

Cały czas zapominam nagrać te plany na płytkę i ci wysłać bo do netu mam dostęp u dziewczyny a wszystkie pdf'y mam u siebie. Ale bez stresu ... na pewno prześle ;-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#6
Jezeli chcesz poszukiwać typowo żelaznej militarki to HS-3 będzie idealny. Jest to wykrywacz statyczny : większy zasięg na duże , głębiej zalegające przedmioty ( w stosunku do wykrywaczy dynamicznych ) , dyskryminacja jest ale nie za mocna , więc do militarki w sam raz , monetek też da się poszukać ( ale do takich zadań są w. dynamiczne) . Wady : sprzęt statyczny trzeba częto zerować , w HS-3 przycisk zerowania jest w rączce i jako sprzęt statyczny jest bardziej podatny na warunki glebowe i atmosferyczne ( np. może się roztroić gdy wyjdziesz z zacienionego miejsca na słońce) i konieczność prowadzenia sondy na możliwie stałej wysokości. Wykonanie takie sobie , ale z gatunku napraw go sam :-D
Garrett ACE - dynamik , prościutki moneciak , na militarkę nie widzę sensu go kupować , wyświetlacz , w standarcie mała cewka , ogólnie "kanarki" mnie nie przekonują , ale jak nie masz za dużo kasy , to czemu nie.
Dalej to masz jeszcze Rutusa Solarisa i Tesoro Cibola ( 1299 - 1550zł)
Pierwszy to wykrywacz uniwersalny , 4 tryby pracy : dynamika , statyk bez i z dyskryminacją i MIX , z czego jednak dwa ostatnie tryby są trudne do opanowania a ogólnie i sam wykrywacz nie jest najprostrzy w obsłudze . Bardzo dobre zasięgi , dyskryminacja średnia , ręczne strojenie do gruntu ( brak odpowiedniego ustawienia tego parametru sprawi , że będziesz wykrywał magnetyczne kamienie) , "trochę" siermiężny wygląd ale bardzo solidnie wykonany.
Tesoro Cibola , także jak Ace prościutki moneciak , ale wysokoczęstotliwościowy ( większa czułość na drobiazg) , leciutki , możliwość superstrojenia , lepsze parametry , brak ręcznego strojenia do gruntu.

Uff , na razie tyle , co chcesz jeszcze wiedzieć :cwaniak:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Dzięki za pomoc.

Musze to wszystko jeszcze przemyśleć... Chyba jednak rzeczywiście zdecyduje się na HS3....
W razie wątpliwości będę się dopominał o więcej informacji...

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#8
Możemy się kiedyś umówić to pobiegasz sobie chwilkę z moim heńkiem. W każdym razie ja nie narzekam. Drobny kolor czyli monety i guziki też znajduje aczkolwiek tak jak pisał Martin to jest na typową militarkę!! Heniek Ci np boratynki nie wskaże nawet jeśli położysz ją na cewce!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Z chęciom przetestuje przy najbliższej okazji... :-)
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#10
Old. Ja też pobiegałem trochę z Jagodowym "smęcidłem" i jest całkiem fajny.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości