Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus-produkty, opinie , pytania
#16
w nosie mam licznik kolego
Odpowiedz
#17
Witam

Zamiast się przekrzykiwać, powiedzcie lepiej, czy ktoś ma jakieś konkrety na temat Optimy, zwłaszcza jej szybkości i zdolności radzenia sobie w zaśmieconym terenie.

Pozdrawiam
torp
Odpowiedz
#18
Mam Optimkę z pierwszego rzutu, przesiadłem się z Argo.
Jest to szybki detektor nie przymula się.
W zaśmieconym terenie na standardowej cewce radzi sobie średnio, trzeba zjeżdżać z czułości żeby coś znaleźć ale jak założę CC to jest przyzwoicie.
Ogólnie polubiłem Optimę wreszcie nie muszę kopać metrowych dołów za jakimś złomem a z warstwy ornej pięknie wszystko sygnalizuje.
Ale to jest tylko moje zdanie Smile
Odpowiedz
#19
Dzięki krzysiek1 za jakiekolwiek info, bo wciąż bardzo mało w sieci na temat tego wykrywacza. Trudno się dziwić - toż to nowa nowość.
A pytam o radzenie sobie na zaśmieconych terenach, bo troszkę zawiodłem się na Proximie. Sporo miałem miejscówek na śmieciowiskach i niestety tam nie dawała rady, choć w innych miejscach potrafiła zaskoczyć.

krzysiek a może mógłbyś zrobić taki teścik na recovery speed i wrzucić na tuba.

Pozdrawiam

torp
Odpowiedz
#20
Wjedź do mnie i sobie przetestujesz Smile
Odpowiedz
#21
Dzięki za propozycję Krzysiek. Póki co trochę mało czasu i parę spraw osobistych nie pozwala na wyjazdy.

A wracając do tematu, to pytam o szybkość reakcji i maskowanie na żelazo, bo Proxa na czystym terenie była super, ale już wśród żelaztwa bywało różnie.

Krzysiek - jeśli przyszłyby ci do głowy jakieś nowe wątki albo obserwację ws Optimy, pisz śmiało, zawsze warto podyskutować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
No to powiem tak.
Moim marzeniem od ok pół roku był XP Goldmax..... Ale doszedłem do wniosku że poco mi dwa detektory o zbliżonych możliwościach. Więc mój cel stał się bardziej nieosiągalny w tym momencie a jest nim XP D... .
Odpowiedz
#23
No proszę co za zbieg okoliczności

Ja hulam z Goldim, ale tym starszym bez powera. Dlatego pytałem o szybkość reakcji w trudnym terenie, bo nie wiem czy po doświadczeniach z Goldim nie byłbym rozczarowany.
A szukam czegoś szybkiego i coby na gwarancji jeszcze było.

Jednym zdaniem powiem tak:"Jak cię interesuje Goldi to wjedź do mnie i sobie przetestujesz" Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Gdyby Optima miała poziom głośności i charakterystykę dźwięków taką jak Garrett lub Teknetics to byłby super wykrywacz.
Do mnie mimo kilku podejść ten wykrywacz z takimi dźwiękami zupełnie nie przemawia.
W bardzo mocno zaśmieconym terenie z cewką DD zupełna porażka -po godzinie mordęgi prędziutko wrócił do auta na korzyść Garretta i Teknetisca które jednak dawały radę .
Egzemplarz który dostałem od Arka jest wyjątkowo cichy co może potwierdzić Krzysiek (jak byliśmy w Toruniu poustawiał wszystko jak u siebie a mimo to był zdecydowanie za cichy)
Odpowiedz
#25
Z dniem dzisiejszym Rutus ogłosił promocje zimową 2011/2012 na swoje detektory .
W dół idą wszystkie detektory o 150zł , ceny sond na razie bez zmian.
Promocja potrwa do odwołania jej przez producenta.
Ciekawe czy w tym sezonie inne firmy też pójdą wzorem Rutusa w kierunku sezonowych obniżek? Smile
Odpowiedz
#26
Rutus ogłosił zakończenie promocji zimowej Sad
Ceny argo i optimy wróciły do poziomu z przed promocji , natomiast nowa cena proximy to 1550zł
Odpowiedz
#27
używam Optimy i nie zgodzę się że nie radzi sobie w zaśmieconym terenie, nie uważam również że jej dźwięki są irytujące albo kiepskie, co kto lubi mi pasuje ten wykrywacz i nie mam zamiaru go zmieniać puki co. cewkę mam standardową a dzisiaj kopnęła Boratynkę z ok 30 cm więc słabo nie jest moim zdaniem. kwestia ustawień i śmieci wyeliminowane. ja chodze na dynamiku, dyskryminacja na 40 a czulosc 35-40 zalezy od terenu. reszta jak w instrukcji.
piona
pikachu
Odpowiedz
#28
Kolego pikachu zobacz datę postów Smile : 2011rok
Też chodzę ponownie z Optimą ale już z nowszą wersją i jest ok.
Posty były pisane gdy optima dopiero wchodziła na rynek ale do dziś producent pousuwał niedociągnięcia.
Sygnalizowane w poprzednich wpisach problemy można już włożyć miedzy karty historii
Odpowiedz
#29
A nie wiesz Resty czasem czy Rutus coś nowego nie wymyślił?
Odpowiedz
#30
Ostatnia modyfikacja dotyczyła wyglądu cewek 29 cm, no i była zmiana adresu firmy czyli przeprowadzka.
Na tą chwilę tyle wiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości