Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzwon
#1
Witam.Historia tego dzwonu nie jest mi znana.Zagadnięte kobiety stwierdziły tylko,że był tu od zawsze.Jakoby od wojny.Szkopuł w tym,że ta sosna nie wygląda na taką,która mogłaby go dźwigać od tak dawna.Skąd się więc wziął i od kiedy.Martwi mnie jednak cos innego.To naprawdę cud,że jeszcze tam wisi.Jak się uchował przed złomiarzami?
Jak długo jeszcze będzie wisiał na tej sośnie.Kobiety martwią się ,że zleci im kiedyś na głowę.
Potłucze nagrobki.Może nadszedł czas żeby się tą sprawa zająć.Pytania się jednak mnożą.
Gdzie powinien trafić?Kogo tym zainteresowac?Czy to ma jakąś wartość zabytkową czy nie?Tak przy okazji może ktoś odczyta napisy.




[Obrazek: kow161106002bt4.jpg]

Szkoda chyba żeby trafił na złom.kropi[Obrazek: kow1611060011ba0.jpg]
Odpowiedz
#2
To jest sprawa administracji cmentarza najprawdopodobniej...

Pozdrawiam OldWit.
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
I zmniejsz rozmiar zamieszczonych zdjęć bo 1 MB to o pomstę do nieba woła! Smile
Cała strona się haczy... Smile W zupełności wystarczy rozdzielczość 800x600 i 75% wartości jakości zdjęcia...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
obyś tylko nie wpadł na pomysł go zabierać i zastąpić czymś innym Confuseduchy: , jak ktoś z O, a co do napisów to znajomy jest mi tam tylko Ozorków ...
sac
Odpowiedz
#5
U mnie się niestety zdjęcie nie powiększa – zobaczę sobie foty u qumpla.

P.S Jaki Ładny Avatar Sac
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#6
Napis na dzwonie informuje o jego odlaniu. "Gegossen" oznacza odlany.
Ironrat
Odpowiedz
#7
Sporo podobnych tego typu dzwonów można spotkać na cmentarzach, np. w sieradzu też taki zauważyłem.
bb
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#8
witam ziomala z siera ,tez mamy takie piekne dzwony w siera ??? musze poszperac w okolicy Smile)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości