Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pogrzeb
#1
Wójt Nowosolnej zapowiada (nie wiadomo, czy po dogrywce będzie nadal wójtem), że pogrzeb szczątków 10 rosyjskich żołnierzy z 1914 będzie w Wiączyniu 29 listopada - środa - o godz. 12. Nie wiadomo, czy w obecnej napiętej sytuacji politycznej przyjedzie ktoś z ambasady rosyjskiej. Nie wiadomo, czy w kontekście konieczności meldowania MSW o kontaktach samorządów z zagranicą będzie ktoś z władz. Przez cholerną, durną politykę ci żołnierze zostali zupełnie sami. Wiem, że będzie przynajmniej duchowny prawosławny.
Oni mają tylko nas i naszą pamięć.
Jeśli ktoś będzie mógł przyjechać - niech przyjedzie. Ja będę. Z rosyjskim proporczykiem i szyszką z Krasnojarska. To byli Sybiracy, niech mają cokolwiek z ojczyzny. Może im wyrośnie na grobie cedr syberyjski.
Odpowiedz
#2
Znowu polityka wygrała :cenzura: . Masz rację, że w takiej sytuacji oni mają tylko nas. Panowie i Panie brać urlopy i wolne godziny! Do Wiączynia marsz! Ja będę napewno. Jeśli komuś będzie potrzebna podwózka z Łodzi niech da znać.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#3
koniecznie trzeba porzegnać tych Żołnierzy i jeśli nic mi w tym nie przeszkodzi, będę. Sądzę także iż powinniśmy to udokumentować, nie jestem zwolennikiem kamer na pogrzebach, ale może warto ... choćby po to by wysłać potem taki film do Krasnojarska ...
Sac
Odpowiedz
#4
Niestety salwy honorowej oddać nie możemy. Może więc pamiętajmy chociaż o zniczach. Może coś jeszcze?
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#5
postam sie byc nalezy sie tym ludzom godny pochowek pieprzona polityka ptasia Sad
Odpowiedz
#6
Na chwilę obecną będę. Mogę zabrać 3 osoby bo jedno miejsce już zaklepał Waldi.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
Postaram się pojawić z aparatem.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#8
No kiepsko ze wybrali termin w tygodniu i pewnie wiele osob nie bedzie mogło przybyć np: ja dlatego prosze o udokumentowanie pochówku i wrzucenie na forum...z góry wielkie dzieki.Pożegnajcie ich tak jak nalezy...bede robił wszystko by sie zroboty zerrwac....

pzdr
Лодзь
Odpowiedz
#9
A mnie nie będzie przetag mam! :-( Sad Obejrzę w TV i w galerii!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#10
Jak czas pozwoli to przybede...
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#11
Też będę focił...takie hobby Big Grin

Podobno ma to być niezłe widowisko...juz flagi zamawiają, wojewoda ma być...dżizasBig Grin
Odpowiedz
#12
Skoro wybieramy się drużynowo to może trzeba pomyśleć o jakiejś wspólnej wiązance?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#13
„Mistrzem ceremonii” będzie znany już wielu forumowiczom Piotr Werner. Wczoraj gmina pytała mnie, skad się bierze rosyjskie flagi (podpowiedziałem). Będzie duchowny prawosławny, który poświęci miejsce spoczynku, ponoć jakiś chórek cerkiewny. Zaproszono przedstawicieli ambasady rosyjskiej - jeszcze nie ma odpowiedzi, kto i czy przyjedzie. Słyszałem też, że ma być wojewoda, ale muszę dostać oficjalne potwierdzenie z urzędu. W Moskwie tego dnia Walentyn Juszko i członkowie tamtejszego forum miłośników I wojny zapalą świece w cerkwi. Napisałem też do Chabarowska i Krasnojarska, żeby się pomodlili. Chabarowsk prosi o relację i zdjęcia z pogrzebu dla mediów na Syberii.
Wiązankę pewnie ukradną, ale myślę, że obgadamy sprawę na sobotnim ognisku.
Odpowiedz
#14
Zdjęcia będą ... mało brakowało i już bym dziś się wybrał na cmentarz Smile Dzięki Stella za uświadomienie z terminem :wypas:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#15
Właśnie wrociłem z narady z sekretarzem gminy. Przy wejściu na cmentarz - flaga polska i rosyjska. Zaproszeni są ambasador, wojewoda, starosta, marszałek, wojewódzki konserwator zabytków, szkoły z okolicy. Wita wójt, kol. Werner mowi parę słów o Bitwie, przemowy gości, egzekwie nad trumnami, chór, zakopanie, ustawienie głazu, składanie kwiatów. Kawa, herbata dla gości w pobliskim gimnazjum. Kto faktycznie przyjedzie - nie wiadomo. Od razu wynikły problemy dyplomatyczne: cerkiew pytała, czy będzie ksiądz. A jak ksiądz, to następny kłopot: kapelan wojskowy garnizonu czy miejscowy proboszcz? Kto może i powinien załatwić kompanię honorową - i czy należy się bądź co bądź zaborcom? Co, jeśli przyjedzie sam ambasador? Wtedy obowiązuje określony ceremoniał dyplomatyczny - a kto ma go znać w gminie? O rany...Smile)))
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości