Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
11 Września - Niewygodne fakty
#1
Wcześniej, już oglądałem filmy o 11 września, ale ten naprawdę szokuje, sami zobaczcie co władze USA zrobiły ze społeczeństwem :/ Jak tacy ludzie mogą nazywać się patriotami

Cytat:Co jeśli World Trade Center nie zostało zniszczone przez samoloty pasażerskie, tylko przez kontrolowaną eksplozję? Co jeśli na Pentagon nie spadł samolot 757, a lot 93 został zestrzelony? Co jeśli? Loose Change to wstrząsający amatorski film dokumentalny, nakręcony przez trzech młodych amerykanów, którzy nie wierzą w oficjalne rządowe raporty dotyczące tragicznych wydarzeń z 11 września 2001.

Kod:
http://rapidshare.de/files/35804926/11_Wrze__347_nia_2001_-_Niewygodne_Fakty.part1.rar
http://rapidshare.de/files/35816618/11_Wrze__347_nia_2001_-_Niewygodne_Fakty.part2.rar
http://rapidshare.de/files/35819973/11_Wrze__347_nia_2001_-_Niewygodne_Fakty.part3.rar

Hasło:
www.kanciapa24.prv.pl

jeżeli link wyżej by nie śmigał

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mytorrent.pl/index.php?m=show&what=torrent&t_id=2637">http://www.mytorrent.pl/index.php?m=sho ... &t_id=2637</a><!-- m -->

a jeżeli ktoś nie chce ściągać to

<!-- m --><a class="postlink" href="http://video.google.com/videoplay?docid=2697480328346224247">http://video.google.com/videoplay?docid ... 8346224247</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2
Wszystkie te filmy opierają się na jedynie na negowaniu powszechnie znanych „faktów”... Szczerze mówiąc nie bardzo przekonują mnie wyrwane z całości – dobrane do danego kontekstu – fragmenty nagrań itd... Owszem niektóre prezentowane w tych filmach dowody mogą intrygować czy wzbudzać pewne wątpliwości ale... nikt chyba nie ma chyba wątpliwości, że zamachów dokonali terroryści, że samoloty zostały porwane przez ekstremistów islamskich i że w WTC uderzyły dwa samoloty pasażerskie a nie motolotnia czy co tam jeszcze... Zapewne ze względów bezpieczeństwa niektóre okoliczności zamachów zostały zatajone przez władze co jest normalną praktyką w tego typu przypadkach...

Nie mam też wątpliwości, że te para dokumentalne „filmy” ostrze krytyki kierują w stronę Prezydenta Georgea W. Busha ... tylko patrzeć jak pojawią się doniesienia, że zamachy zostały zorganizowane przez wspomnianego powyżej Georgea W. Busha w spółce z Donaldem Rumsfeldem i Condoleezzom Rice... :axe:
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#3
OldWit nie mozna wykulczyć i takiej opcji! Niemcy by napaść na Polską też potrzebowały "dobrego pretekstu"! I co znaleźli, a w zasadzie sami zrobili! A w przypadku Afganistany i Iraku chodzi o duży szmal!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Zgadzam się Jagoda, że jak mówią słowa pewnej piosenki „... Wszystko się może zdarzyć...” ale

Jak na razie to Amerykanie zainwestowali w tą wojną straszne ilości zielonych, zginęło grubo ponad 1000 amerykańskich żołnierzy, a notowania obecnego Prezydenta USA spadły dość znacząco - w efekcie w wyborach do kongresu zwyciężyli demokraci nie zaś opcja prezydencka - republikanie... George W. Bush nie zbił więc kapitału politycznego na wojnie w Iraku czy Afganistanie a wręcz odwrotnie... Pytanie czy Irak będzie dla USA kolejnym Wietnamem? Inwazja na te kraje podyktowana była chyba jednak rzeczywiście potrzebą walki z międzynarodowym terroryzmem – pamiętajmy, że poparcie dla akcji w Iraku i Afganistanie było na początku ogromne...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#5
Jak można wierzyć w oficjalne fakty, skoro oni stwierdzili, że budynki zawaliły się z powodu temperatury, a to nie możliwe. Terroryści którzy rzekomo zaatakowali żyją dziwne nie ;-) A samolot który uderzył w pentagon porwało UFO :lol: Bush myślał, że uda mu się zyskać pieniądze na Iraku, ale przeliczył się nie wszystko jest tak jakby chciał :cwaniak:
Odpowiedz
#6
Obawiam się, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować informacji ani jednej ani drugiej strony - wiem, że rano 11 września widziałem w wielu stacjach telewizyjnych relacje z zamachu na WTC... w wieżowce nie uderzył moim zdaniem ani meteoryt ani Batman czy jeszcze coś innego... Były to samoloty pasażerskie... co do pentagonu to powiem, że nie wiem jak wygląda wrak samolotu pasażerskiego i jakiej wielkości powinien zrobić dziurę w murze pentagonu - nie znam się na tym. Czy budynki mogły się zawalić pod wpływem temperatury? No cóż każdy strażak chyba potwierdzi taką możliwość - nawet jeśli budynek byłby z cegły a co dopiero kiedy konstrukcja jest z metalu - o wiele bardziej czułego na temperaturę... To czy terroryści podczas ataku zginęli to chyba raczej nie ulega wątpliwości - nie znam człowieka który mógłby przetrwać żar kilku tysięcy stopni C...

Nie chcę się spierać czy zamachy były fikcja czy nie, czy były zorganizowane prze administracje białego domu czy Bóg raczy wiedzieć kogo jeszcze... Zawsze znajda się osoby, które będą mówiły, że Kopernik była Kobietą itd...

Wydaje mi się, że tego typu informacje są tylko sensacją a te mnie po prostu nie interesują...

Zupełnie odrębną sprawą jest to czy FBI i CIA wiedziały o planowanych zamachach i czy zbagatelizowały informacje o nich...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#7
OldWit napisał(a):Zgadzam się Jagoda, że jak mówią słowa pewnej piosenki „... Wszystko się może zdarzyć...” ale

Jak na razie to Amerykanie zainwestowali w tą wojną straszne ilości zielonych, zginęło grubo ponad 1000 amerykańskich żołnierzy, a notowania obecnego Prezydenta USA spadły dość znacząco - w efekcie w wyborach do kongresu zwyciężyli demokraci nie zaś opcja prezydencka - republikanie... George W. Bush nie zbił więc kapitału politycznego na wojnie w Iraku czy Afganistanie a wręcz odwrotnie... Pytanie czy Irak będzie dla USA kolejnym Wietnamem? Inwazja na te kraje podyktowana była chyba jednak rzeczywiście potrzebą walki z międzynarodowym terroryzmem – pamiętajmy, że poparcie dla akcji w Iraku i Afganistanie było na początku ogromne...
OldWit może nie chodziło o kapitał polityczny? Jak zapewne wiesz prezydentura w stanach trwa tylko 2 kadencje 8 lat, może facet był bardziej pazerny na kasę? Poza tym nie koniecznie musiał o chodzić o zyski dal samego Busha. Wiadomo ze wojna napędza gospodarkę! Amerykańskie zakłady zbrojeniowe gdzieś muszą sprzedać swoją produkcję a gdzie? Jeśli na światowym rynku jest dużo konkurencji ( a Polacy nie codziennie kupują f-16) Jedynym pewnym kontrahentem jest US Army. Ale jeżeli ma zapełnione magazyny? No to zrobimy małą wojnę za którą zapłaci podatnik! A potem odbijemy sobie zyski w ropie (z Iraku) i prochach z Afganistanu (prochy to źródło dochodów CIA bo nie wierzę by w amerykańskim budżecie była pozycja "pieniądze na szpiegów i akcje szpiegowskie").
Co do 11 września nie jestem pewien czy były to samoloty pasażerskie! Potrafisz odróżnić samolot pasażerski boening 757 od transportowego 757 w momencie kiedy leci z prędkością 300 km/h i widzisz go przez 3 s. ja taki dobry nie jestem! Co do poparcia akcji w Iraku mówisz chyba o poparciu w USA ( i wcale nie było duże) bo ONZ nie zgodziła się na wojnę przed jej rozpoczęciem.
Pozdr MJ

Mówiąc szczerze mało mnie interesuje czy Amerykanie sami siebie zaatakowali czy zrobił to ktoś inny. Mało mnie interesuje czy prowadzą taką czy inną wojnę. I tak wszystkie się nie dowiemy. I tak to tylko wierzchołek góry lodowej.
Odpowiedz
#8
Jagoda napisał(a):(prochy to źródło dochodów CIA)

Kurcze z tymi prochami dla CIA to scenariusz jak z filmu z Hoolywood - bez obrazy (czego jednak nie wykluczam...) Poza tym Amerykańce mieli by nieco bliżej jeśli chcieli by pohandlować narkotykami - wystarczy skoczyć do Kolumbii (gdzie i tak są obecni)

Jagoda napisał(a):nie wierzę by w amerykańskim budżecie była pozycja "pieniądze na szpiegów i akcje szpiegowskie"

A jednak CIA ma według oficjalnych danych budżet w wysokości około 27 miliardów dolarów (stan z roku 1997) - jak dla mnie nie najgorzej...

Jagoda napisał(a):Co do poparcia akcji w Iraku mówisz chyba o poparciu w USA ( i wcale nie było duże) bo ONZ nie zgodził się na wojnę przed jej rozpoczęciem.

Jak wszyscy wiemy, najważniejsze decyzje w ONZ podejmowane są w radzie bezpieczeństwa- żeby jakakolwiek decyzja o użyciu sił zbrojnych państw członkowskich została podjęta trzeba jednomyślności - jak wszyscy wiemy w radzie bezpieczeństwa zasiadają m.in. Rosja, Chiny i Francja - Rosja standardowo jest przeciwna wszystkim (albo znacznej większości) propozycji wychodzących od USA, zaś Francja prowadziła z Reżimem Sadama H. niezłe interesy i nie pomyśli było jej wojowanie z partnerem w interesach, Chiny zaś jak wiadomo nawiązały kontakty dyplomatyczne dopiero kiedy wyjechał tam Forest Gump grać w ping-ponga ;-)

Poza tym w operacji Enduring Freedom (i jej filipińskim odpowiedniku - Freedom Eagle, a także Afrykańskim – Horn of Africa) wzięły udział wojska – Brytyjskie, Niemieckie, Polskie, Hiszpańskie i jeszcze paru krajów... Nie bagatelizowałbym tego.

Co do samolotów, które wbiły się w WTC to nie jestem w stanie się wypowiedzieć – wiem natomiast, że dowodem na to, że były to samoloty pasażerskie jest fakt, że lecieli nimi ludzie – tacy jak my, którzy ponieśli śmierć w tych zamachach. Ostały się ich rozmowy telefoniczne – dzwonili na krótko przed zamachem do swoich rodzin – wątpię czy to także sfałszowało CIA albo FBI – to już chyba za duży Matriks jak dla mnie. Oszukać miliony (jeśli nie miliardy) osób to sztuka – tym bardziej, że wszyscy oglądali to na żywo...

Nie twierdze, że nie ma żądnych wątpliwości wokół tragedii w WTC, lotu 93 czy wydarzeń z Pentagonu... wydaje mi się, że należy jednak znać miarę bo inaczej łatwo narazić się na śmieszność... lub też mieć niezbite dowody (a nie jedynie poszlaki) dla tak kontrowersyjnych tez jakie stawiają autorzy niektórych filmów itd....
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#9
Poparcie państw, o których piszesz Old, wynikało po części z deklaracji USA iż na terenie Iraku znajduje się broń chemiczna i biologiczna. Ludzie uwierzyli iż jedynym wyjściem jest zniszczenie w zarodku groźby ataku przy pomocy tego typu broni. Okazało się jednak że nic tam nie ma .... ale oczywiście było już za późno, bo niby co mieli Amerykanie powiedzieć ? "ups, sorry - nic nie ma to my rozpieprzyliśmy ten Wasz country i spadamy do domu :lol: "
sac
Odpowiedz
#10
I tu dochodzimy do kompromisu i konkluzji! Nie można wykluczyć innych teorii. Wg mnie jest zbyt wiele wątplwości aby jednoznacznie stwierdzić, że 11 września USA nie maczały palców w ataku na WTC(nie wiedziały i nie organizowały ataku). I chyba na tym warto zakończyć dyskuję! Prawda?
Pozdr MJ

[ Dodano: 20 Listopad 2006, 23:10 ]
Ps. Z tego co pamiętam nagrani rozmów odnosząsię do słynnego lotu 93 oraz ludzi uwięzionych na wyższych kondygnacja WTC.
W RB ONZ jest 5 stałych członków i 10 "zmiennych" a decyzje zapadają większością9 głosów przy jdnomyślności członków stałych.
Aha chciałbym Ci jeszcze przypomnieć że USA do Iraku szły odnaleść broń masowego rażenia! I chyba przez 3 lata im sięnie udało. Ah te arabusy w d..ach wielbłądów schowały gazy bojowe i kluczowe elementy bomby atomowej!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Jagoda napisał(a):W RB ONZ jest 5 stałych członków i 10 "zmiennych" a decyzje zapadają większością9 głosów przy jednomyślności członków stałych.

Oczywiście chodziło mi o członków stałych - to oni rozdają karty - Rosja, Francja i Chiny są stałymi członkami RB ONZ (bez ich zgody nie można podjąć żadnej decyzji) - i jak dotąd to one blokują większość propozycji wysuwanych przez USA... Dlatego tez ONZ bardziej przypomina skompromitowaną Ligę Narodów niż międzynarodowe forum na którym rozwiązuje się istotne problemy..

Jagoda napisał(a):Aha chciałbym Ci jeszcze przypomnieć że USA do Iraku szły odnaleść broń masowego rażenia! I chyba przez 3 lata im się nie udało. Ah te arabusy w d..ach wielbłądów schowały gazy bojowe i kluczowe elementy bomby atomowej!

Chciałbym przypomnieć że chemiczny Ali nie truł Kurdów swoim gadaniem tylko właśnie bronią chemiczną... Owszem z dzisiejszej perspektywy można uznać, że był to tylko pretekst do interwencji - uważam jednak, że warto było wejść do Iraku choćby po to by arcyłotr jakim jest Saddam odpowiedział za swoje zbrodnie...

Jagoda napisał(a):I tu dochodzimy do kompromisu i konkluzji! Nie można wykluczyć innych teorii.

Owszem nie można - są jednak te bardziej prawdopodobne i mniej - zapewniam Cię, że częściej spotkasz się z teorią że piramidy wzniesione zostały przez ludzi niż przez Marsjan albo mieszkańców innej planety... Tak samo tutaj więcej faktów przemawia za tym, że zamach został dokonany przez terrorystów Osamy a nie przez CIA czy pracowników innych służb USA...

Moim zdaniem można poddawać w wątpliwość to, że amerykanie nie spodziewali się ataku na WTC ale dalej idące tezy nie mają potwierdzenia w faktach i są dorabiane do tego typu teorii, którym bliżej do plotek zamieszczanych w brukowcach niż rzetelnie sprawdzonych i udokumentowanych hipotez ... Ta moda ostatnio jest dość powszechna.

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#12
OldWit rewelacyjna jest ta koncepcja że WTC mógł zaatakować Batman :wypas: :wypas: :-D :-D ... You neeeeeeeever know Smile Haha ...

Przyznam, że mnie generalnie jakoś mało ta tematyka rusza. Teorie spiskowe o podłym rządzie federalnym, UFO, strefie 51 et cetra traktuję jak McDonalda ... element ich kultury z którą niestety muszę się, mimo niechęci na codzień stykać. Dla mnie to jak przymusowy telewizyjny terror tamponów, super telefonów i proszków do prania które odmienią Ci życie Wink ...

Zdecydowanie ciekawsze, przynajmniej dla mnie jest poczytanie o tym co to "dżihad", o arkanach kultury arabskiej i islamu niż dumanie nad tym czy w WTC wleciał Boeing cywilny czy może sterowany przez Ala Capone po trzech kreskach ...

Wbrew pozorom i temu co ryczy nasza telewizja i gazety islam oraz ogólnie pojęci "arabowie" nie sprowadzają się tylko do ciemnego typu brodatego semity w prześcieradle, który z okrzykiem "allah akbar" wysadza się w bliskowschodnim MPK. Warto poznać choćby uproszczoną historię Bliskiego Wschodu, przełknąć mini pigułeczkę wiedzy o jego mieszkańcach, ich zwyczajach i kulturze. Zapewniam was, że potrafią zainteresować przynajmniej na tyle (a oczywiście o wiele więcej) co przeciętny hamburgerożerca zza oceanu.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#13
Myślę, że ten link i odnośniki w nim pozwolą nam nieco pogłębić wiedzę na temat tych wydarzeń...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/9/11_conspiracy_theories">http://en.wikipedia.org/wiki/9/11_conspiracy_theories</a><!-- m -->

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości