Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zagadka
#1
Cóż to za obiekt i gdzie się znajdował?
bb


Załączone pliki Miniatury
   
#2
na dole zdjęcia o ile wzrok mnie nie myli pisze Sieradz, czyli jakiś kościółek w sieradzu, kształtami to mi synagogę przypomina
#3
Waldi - jest krzyż na iglicy Tongue
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#4
na pewno jest (był) to kosciól w sieradzu, ale nazwy jeszcze nie znalazłam
eeM
#5
Synagoga w Sieradzu byla jedna :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.umsieradz.pl/images/stories/zabytki/synagoga/synagoga.jpg">http://www.umsieradz.pl/images/stories/ ... nagoga.jpg</a><!-- m -->

zbudowana w l.1823-24 i choc Zydzi stanowili ca 1/4 liczby ludnosci miasta , to wystarczala.Istniala do 1939 r.Niemcy przerpbolo ja na magazyn.Obecnie w niej funkcjonuja zaklady rzemieslnicze.

AMM

[ Dodano: 20 Listopad 2006, 10:55 ]
przerobili :-D ofkoooz (to pospiech - jak z Lodzi do Kutna ) :wypas:
#6
nawet nie zauważyłem, że zamieszczając zdjęcie z zagadką na dole jest info o sieradzu. Rozwiązanie jest następujące - cerkiew prawosławna w sieradzu, stojąca na dzisiejszym skwerze Kościuszki. nabyłem jakiś czas temu wydawnictwo "Niezapomniana dziedzictwo II" - pocztówki reprinty z nieistniejącymi lub przerobionymi na kościoły obecnie cerkwiami na zachód od Wisły. Nawet nie wiedziałem, że tyle ich było na terenie dzisiejszego województwa łódzkiego - Tomaszów, Opoczno, Łeczyca, Skierniewice (2), łask, sieradz...
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
#7
[ OT ]... w Kaliszu dotrwala 1 cerkiew ( czynna ) i cmentarz prawoslawny. Rozwalon piekny i znacznie ciekawszy Sobor . Sakralne budowle prawoslawne siegaly tak daleko , jak daleko siegalo Imperium Jego Wieliczestwa Cara wszech Rosji ;-)
#8
łatwa zagadka


Załączone pliki Miniatury
   
#9
Łódz Fabryczna - dworzec oczywiscie
eeM
#10
Po tym torze , prostopadlym do budynku to tramwaj jezdzil ??? Nie pamietam , czas ma lecytyne :yes: .

-----------------------------------------------------------------------------
A wiecie , gdzie w okolicy dworca Lodz Fabryczna byl lokal ,,Pod Mostami Paryza'' ??? :wypas:

Pozdrawiam ok333
#11
Na kilińskiego naprzeciwko poczty?
[Obrazek: belka.png]
#12
ok333 napisał(a):Po tym torze , prostopadlym do budynku to tramwaj jezdzil ??? Nie pamietam , czas ma lecytyne :yes: .

-----------------------------------------------------------------------------
A wiecie , gdzie w okolicy dworca Lodz Fabryczna byl lokal ,,Pod Mostami Paryza'' ??? :wypas:

Pozdrawiam ok333

BILOBIL IS QL NOW!
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
#13
A kto pamięta, gdzie w okolicach dworca była cukiernia „Teresina”? Tramwaj przy Fabrycznym jak przez mgłę pamiętam - chyba okrążał park i jeździł na Kaliski. Ale głowy nie dam.
#14
Fidel napisal :
Cytat: Na Kilinskiego naprzeciwko poczty ?
Zgoda na Kilinskiego ( wtedy Widzewska ) ale chyba troche dalej . Znajdowala sie ona ( po str. obecnego parkingu Dw.L-F ) w bezposrednim sasiedztwie toru towarowego , ktory przechodzil na druga strone Widzewskiej w miejscu , gdzie pozniej wybudowano DK im.marsz.Pilsudskiego ( LDK) . A byl to wyszynk dla wozakow - weglarzy :wypas:

martinez napisal :
Cytat:BILOBIL IS QL NOW!
NIE KRZYCZ ! Wole czysta ,,Alba Lupa'' . lecz wylacznie z 3 -ma wilkami :wypas:


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości