Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nafta przemysłowa ...
#1
No właśnie ... mam do doczyszczenia parę "strucli" bagnetowych i potrzebuje nieco (ok.3-4L) NAFTY PRZEMYSŁOWEJ. Aż tyle bo muszę sobie zbudować mini-wannę i te wszystkie żelastwa zalać, a póżniej zmienić po czasie kąpiel im na świeżą.

Ino jak mi poradzono potrzeba właśnie PRZEMYSŁOWEJ, a nie takiej byle jakiej do lampek czy czegokolwiek, która jest łatwo dostępna w Obi itp...

Ma ktoś jakieś pomysły ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Stacje benzynowe lub Chemia na ul. Brukowej!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
... stacje benzynowe ?
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#4
Tak stacje benzynowe. Z tego co pamiętam od 1 maja 2004 wyroby pochodne ropy naftowej mogą byś sprzedawane w ściśle określonych warunkach którym np. odpowiada stacja benzynowa (nie każda) i niektóre co bogatsze sklepy np. łódzka Chemia.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Zgadza się – powinieneś dostać taką naftę w na stacji benzynowej albo w serwisie przy stacji ...

Sam miałem ostatnio taki problem – potrzebowałem nafty do wymoczenia gratów z pod Wrocławia - a nafta oświetleniowa średnio się nadaje – na szczęście techniczną znalazłem u dziadka w garażu – ale nie poratuje bo zużyłem... jeszcze się spytam dokładnie znajomego sklepikarza, który handluje chemią budowlaną ... powinien wiedzieć co gdzie jak i za ile...

Co do wanienki do moczenia – ja się zaopatrzyłem w jednym z hipersupermarketów w doniczkę z przeceny i tackę pod nią – wszystko kupiłem za 3 PLN – idealnie się sprawdza... polecam
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#6
Śmierdzi ta nafta bardzo ?
Jakie stacje byście wybrali ? Orlen czy Statoil będzie miał ? Czy raczej jakaś prywaciarska gdzieś na uboczu ... ? Nie mam za bardzo czasu na zwiedzanie łódzkich stacji paliw ... :mrgreen:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#7
Dobrze zaopatrzony Orlen, ewentulanie skład oleju opłaowego (ale nie wszystkie). Na peweno na ul. Brukowej w Chemii dostaniesz baniaczek. Z tego co pamiętam sprzedają to w bańkach 5 l. i 3l. (co do 3l. nie jestem pewien). Aha i cena może Cie troszkę zszokować!
1/2 l. nafty oświetleniowej (mniej kopci) 5-6 zł.
Pozdr MJ

Ps. Oświetleniowa strasznie śmierdzi podejrzewam, że przemysłowa też! Proponuję jakieś naczynie zakrywane!
Odpowiedz
#8
Mam nadzieje, że przemysłowa będzie tańsza ... Wink
Nie dobrze, że śmierdzi ... już widzę, że idzie burza :lol: :axe: :wypas:
No nic dzięki, za pomoc !
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości