Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy dział ogólnohistoryczny
#1
W porozumieniu z Jagodą postanowiłem utworzyć nowy dział w którym można poruszać tematy nie związane z historią naszego regionu w sposób bezpośredni. Doszliśmy do wniosku że wielu z was robi zbyt dużo off topów, dlatego taki dział powinien się przydać. Jak na razie jest tylko jeden dział. Jeżeli zajdzie taka potrzeba podzielimy to w jakiś konkretny sposób. Z drugiej strony jesteśmy forum o charakterze regionalnym a nie ogólnym więc nie będzie to w jakimś znacznym stopniu wyszczególnione.

Pozdrawiam

Jacyś chętni na moderatora?

Oferty zgłaszać na priv mój lub Jagody.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
jak dla mnie to bomba ten nowy dzial ,do moderatowania to ja zielony zbyt, ale dział jak najbardziej ok ok
Odpowiedz
#3
Gun & Jagoda - dzieki , po stokroc dzieki.

Moi Drodzy - jak zapewne wiecie z historii - Kalisz i Ziemia Kaliska , raz lezala na zachodnich rubiezach woj.lodzkiego , to znowu na pd-wsch. zakamarkach Wielkopolski. Kiedys nawet Lodz lezala w Guberni Kaliskiej :-D . Choc ciagle traktowany byl ten region po macoszemu , to dziwnym trafem dziejow , losy jego wplataly sie w historie Ziemii Lodzkiej.Bliska mi , 25 Kaliska Dyw.Piechoty i jej jednostki podlegaly Armii ,,Poznan'' - wszystkie w wojnie obronnej , w drodze do Warszawy - walczac lub wycofujac sie przechodzily przez woj.lodzkie.Ba , wiecej - dzialania kaliskich jednostek czesto przeplataly sie z dzialaniami Armii ,,Lodz'', i czesto ze soba wspoldzialy , bo taki byl ich ,,styk''. Takie miejscowosci jak np. Blaszki , Wieruszow i ich mieszkancy raz byli w Kaliskiem , to znowu w Lodzkiem. Czesto staje przed dylematem , co zrobic z tym FANTEM ??? Jak ich ,,zaszufladkowac'' ?

Dzieki wiec za te ,,szuflade'' ! :wypas: :zdrowko:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości