Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Komora technologiczna"
#1
Zamieszczam to tutaj bo nie chcę zaśmiecać tematu wojskowej architektury.
Mój staruszek był przez jakiś czas podoficerem wojsk inżynieryjnych. W czasie pamiętnego lata "Operacji Dunaj" budowali na Pomorzu Zachodnim pewien obiekt podziemny który posiadał kilka kondygnacji. Obiekt po ukończeniu przejęli Rosjanie i go w znacznym stopniu odizolowali. Co ciekawe była akcja bo pojawiła się jakimś cudem telewizja państwowa że niby jakieś osiedle wojskowe budują, ale do czego zmierzam.
Otóż tata zapamiętaj z projektów jedno duże pomieszczenie w jednej z dolnych podziemnych kondygnacji które nazywało się " KOMORA TECHNOLOGICZNA".
Czy ktoś coś z was kojarzy? Nie mówię tu o obiekcie ale przeznaczeniu.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#2
gunship napisał(a):Zamieszczam to tutaj bo nie chcę zaśmiecać tematu wojskowej architektury.
Mój staruszek był przez jakiś czas podoficerem wojsk inżynieryjnych. W czasie pamiętnego lata "Operacji Dunaj" budowali na Pomorzu Zachodnim pewien obiekt podziemny który posiadał kilka kondygnacji. Obiekt po ukończeniu przejęli Rosjanie i go w znacznym stopniu odizolowali. Co ciekawe była akcja bo pojawiła się jakimś cudem telewizja państwowa że niby jakieś osiedle wojskowe budują, ale do czego zmierzam.
Otóż tata zapamiętaj z projektów jedno duże pomieszczenie w jednej z dolnych podziemnych kondygnacji które nazywało się " KOMORA TECHNOLOGICZNA".
Czy ktoś coś z was kojarzy? Nie mówię tu o obiekcie ale przeznaczeniu.

Sa to komory przynajmniej teraz komory które wchodzą w skład oczyszczalni ścieków ale nie wiem czy o to chodzilo a jakie przeznaczenie miała ta budowala?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#3
Grandi no raczej nie o to chodzi Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Ewentualnie mogła być to komora to oczyszczania: powietrza , wody jaki przeznaczenia mają te budowle mam pewien trop ale czy to ?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#5
Domysły mnie nie interesująSmile Po porostu chcę wiedzieć czy ktoś się z taką nazwą pomieszczenia spotkał gdzieś wśród powojennych schronów itp.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości