Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mars napada ... !
#1
Panowie - na poniedziałkowe "dzień dobry" mały apelik forumowy:

Od jakiegoś tygodnia przeglądanie forum lekko mnie męczy. Pojawił się straszny bajzel w wypowiedziach i sposobie ich umieszczania. Proponuję poddać sprawę dyskusji bo zaczyna sie tu robić burdello militare exploratore .

Obajawy tego burdello to:
- wrzucanie postów z kosmosu - nijak nie pasujących do treści tematu,
- PLAGA postów w których są tylko linki - zwykle mało ciekawych, o niskim poziomie merytorycznym,
- odpowiedzi nie na temat i zbaczanie wątków,
- nagminne wrzucanie fotek w formie linku do np. zdjęcia z aukcji


Moim zdaniem warto to nieco skorygować. Bzdurne linki w przytłaczajacych ilościach męczą czytelnika i zniechęcają do sprawdzenia kolejnych (może ciekawych). Zdjęcia powinny być publikowane na forum z podaniem ew. źródła - ale oczywiście skopiowane z auckji na albo nasze serwery forumowe (zwyłky załącznik) albo wstawione jako grafika za pomocą przycisku IMG. Tu może przydała by się jakaś formy pomocy od adminów - post instrucja jak sobie z tym poradzić.

Taka prośba (głównie do Ciebie ok333) - zamiast masy bezwartościowych samych w sobie linków - wstawiajmy w całości rzeczy które chcemy pokazać na to forum. Link proponuje dodawać jako źródło a nie formę wiadomości. Mnie to nieco przeszkadza - w końcu przecież mamy osobny dział LINKI, a na forum się wchodzi po to żeby w 1 miejscu znaleźć ciekawe informacje bądź podyskutować. Masa chaotycznych linków irytuje i odpycha od lektury.

Przykładowo link do aukcji na allegro za 2-3 tygodnie zniknie i nikt tego zdjęcia nie zobaczy. Skopiowanie go na darmowy serwer (jak imageshack.us czy fotosik.pl) i umieszczenie go tu w formie graficznej po pierwsze zachowuje go "na wieki" i po drugie zaoszczędza nam skakania po milionie stron. Mania ta mnie strasznie kole w oczy - nawalacie tymi linkami, często zupełnie wyranymi z kontekstu. Sto nowych postów, w których całą treścią jest np. link do mapy - mapa nieopisana i zgaduj zgadula o co autorowi chodziło.

Podobnie jest z wrzucaniem linków do tekstów - często obok bardzo ciekawych pozycji pojawiają się takie brednie że nawet siły nie starcza na ich skomentowanie. Róbcie jakaś selekcję i próbę oceny. Czasem mam wrażenie że wstawiane są teksty bez ich lektury. Efektem są później takie kwiatki że ktoś wstawia post (przykładowo czysta fantazja) powiedzmy "28 pSK 1919-39" i w nim jako odpowiedź pojawia się link i cytat susper ciekawego tekstu o działaniach 25 DP Armii Poznań. A czemu ? Bo google znalazło w tych 6 stronach historii walk dywizji Armii Poznań jedną linijkę tekstu o 28pSK zupełnie oderwaną od tematu.

Moja propozycja jest taka:
- gdy chcemy pokazać zdjecie: kopiujmy je na darmowy serwer i wrzucajmy jako grafię w treść odpowiedniego JUŻ ISTNIEJĄCEGO POSTA
- gdy chcemy pokazać mały cytat - cytujmy go,
- linki mają sens tylko w wypadku gd chce się pokazać źródło informacji, bądź gdy strona spod linku ma wiele stron tekstu i informacji których nie ma sensu kopiować na forum.

Skupiajmy się chwilę przed wrzuceniem posta. Przemyślmy sprawę - czy przypadkiem dany temat pasuje do tego forum, przejrzyjmy czy przypadkiem nie pasuje do jakiegoś poruszonego już wcześniej tematu (co by nie dublować po 100x).

Same LINKI też oczywiscie bardzo się przydają - ale przecież mamy od tego specjalny dział forum.

Oczywicie cala ta moja wypowiedź ma służyć w zamyśle przyjemniejszemu przeglądaniu forum, a nie jakimś wycieczkom personalnym Smile

[ Dodano: 27 Listopad 2006, 04:28 ]
Przykład tego chaosu:


Forum: Nasz region » II Wojna Światowa » Wojna Obronna 1939
Temat postu: Kampania Wrzesniowa Armii ,, LODZ ''.

Tytuł i forum gdzie umieszczono sugeruję że poczytamy sobie o losach Armii Łódź lub jednej z jej jednostek gdzieś w rejonie Łodzi w 1939. A co mamy w poście ?

Historię gminy Dobra, Bitwę konfederatów barskich, walki 25 DP Armi Poznań, informacje o herbie Dobrej itp itd ... dalej wyskakuje kolejny kosmos - dzieje i historia 31pSK. Owszem związek jakiś jest ale szczątkowy - bo znow trzeba się przebijać przez losy 31pSK w 1919 roku i masie innych rzeczy które odbiegają od tematu. Główny temat WRZESIEŃ 1939 W REGIONIE uciekł na marginesy całej masy ciekawych tekstów ale z innej bajki.

:mbounce: :offtopic:
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#2
Słusznie!
Dobrze gada!!! :wypas:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#3
Dobrze gada :yes: .Mea culpa ! Wezme sobie to do serca. SORRY .
Pozdrawiam

ok333
Odpowiedz
#4
ok333 dostałeś prywatną wiadomość ode mnie i mam nadzieję że ją przeczytałeś.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
Zgadzam się ... apel jak najbardziej uzasadniony...

Warto też zauważyć, że utrzymanie porządku na forum to także (a może przede wszystkim) zadnie dla moderatorów... W niektórych działach jeden moderator to chyba zbyt mało skoro pojawia się bałagan... :?:

OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#6
Zrobiłem jako taki porządek. Reszta wewnętrzna należy do moderatorów.
W razie co będę krzyczał!! Jeżeli ktoś ma problemy od strony technicznej z moderowaniem - niech się ze mną skontaktuje to mu pomogę i wytłumaczę.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
a może dołozyć paru moderatorów by tamci mieli mniej roboty ?? :cwaniak:
Wielki, zły Buc

[Obrazek: walenie_konia.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości