Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bounty Hunter- produkty, opinie,pytania
#1
W tym temacie prosze o wpisy dotyczące tylko wyrobów tego producenta.
Pozwoli to zainteresowanym najszybciej uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania :cwaniak:
Pytajcie więc , wyrażajcie swoje opinie , porównujcie poszczególne modele;-)
Odpowiedz
#2
Heh, patrząc na listę nowych wątków - aż wstyd się odzywać :-o
Mam BH VLF - to chyba jedyne jego oznaczenie. Książeczki już nie mam, raz że nie znalazłem w niej niczego ciekawego, dwa - banalny opis (gała lewa, gała prawa, wskaźnik wychyłowy) nie zachęcały do jej zatrzymania.
Trochę szkoda, że jest taki prościutki. Przydał by się miernik poziomu naładowania baterii, bo po wyjęciu go z torby po jakimś tam czasie - jest wielkie zgadywanie: czy trzeba kupować nowe baterie, czy jeszcze trochę pożyje na obecnych.
Beznadziejny montaż. Twórcy zakładali zapewne, że będzie się z nim spacerować po plaży, albo polu golfowym, dlatego uchwyt przykręcili na 3 śrubki! Wystarczył miesiąc czy dwa zahaczania o korzenie, czy kamienie i uchwyt zostaje w dłoni... sam.
Ale od czego są własne pomysły Smile 25 zł poszło na zakup kuli w sklepie ortopedycznym, średnice rurek pasują niemal idealnie (minimalny luz - niezauważalny w terenie), nawierciłem kilka dodatkowych otworów do regulacji długości i po problemie. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale wystarczające jak na moje zapotrzebowania.
Kolejny minus to głośnik. Słychać dobrze, ba, nawet bardzo... głośno. Pisk niesie się na ok 300 metrów - sprawdzone więc o każdym fancie informuje się szeroki krąg odbiorców Big Grin
Nie da się założyć potencjometru (bo to zbyt skomplikowane ponoć - elektrykiem nie jestem - nie pamiętam powodów) kupiłem zatem rozbieralne gniazdko typu mini-jack za całe 80 groszy Big Grin, rozwierciłem jedną dziurkę po śrubkach, przełożyłem druciki z głośnika i mam eleganckie wyjście na słuchawki.
Sama praca z nim to też kwestia pewnych uproszczeń. Jeśli chce się wyeliminować aluminium, gała dyskryminacji musi być wykręcona na maksa. Inaczej każda zawleczka od piwa daje piękny, czysty ton. Kłopot w tym, że reszta fantów, przy takim ustawieniu dyskryminacji wykrywana jest jako śmieć (zakłócony sygnał). Ostatecznie pogodziłem się z tym i ustawiłem dyskryminację na połowę. Folie aluminiowe już dają zakłócony sygnał, reszta (plus te nieszczęsne zawleczki oraz puszki :/) daje czysty.
Generalnie - sprzęt może posłużyć jako wstęp do przygody z odkrywaniem historii. Na dłuższą metę sugerował bym jednak zakup czegoś droższego i lepiej zaopatrzonego w "bajery".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości