Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[galeria] cichy szum skrzydeł - szybowce 1:72
#1
kiedyś w sprzedaży były szybowce z PZW Siedlce w skali 1:72 - seria bodajrze 6 szt - u mnie do tej pory się zachowały 3 szt - Jantar Standard, Gil i Sęp

modele fajne, ze względu na sentyment trzymam bo jakość wykonania kiepściutka (trzeba być samokrytycznym) - ale zawsze to coś innego niż pełne działek i rakiet modele sprzętu wojskowego....

dobrze je wspominam, bo sklejało się toto błyskawicznie (co widać :lol: ) i były idealnymi modelami na początek przygody z modelarstwem


a teraz obiecane zdjęcia:

Jantar Standard

[Obrazek: th_gs01.jpg] [Obrazek: th_gs02.jpg] [Obrazek: th_gs03.jpg]

SZD-16 Gil

[Obrazek: th_gs04.jpg] [Obrazek: th_gs05.jpg] [Obrazek: th_gs06.jpg]

jakby nie patrzeć - "patyki" też mają swój urok.......
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz
#2
zaiste ciekawie wyglądają szybowcowe modele - pomimo swojej prostoty mogą być ozdobą kolekcji, pamiętam tamte modele, ale u mnie nie zachowały się :zly: , a szkoda ....
sac
Odpowiedz
#3
Kiedy naprawię w końcu komputer (jeszcze z tydzień), wrzucę zdjęcie chyba najmniejszego modelu czołgu - niewiele większy od paznokcia. Kiedyś w Wojskowej Akademii Medycznej była makieta wybuchu atomowego z pięknym grzybem z waty, podświetlanym od środka. Wokół grzyba rozciągał się śliczności pejzaż z lasami z szyszek, domkami, samochodzikami, samolocikami, armateczkami. czołżkami, torkami kolejkoweczkowymi itd. Studenci uczyli się na tej ogromnej planszy, jakie w jakim promieniu są zniszczenia po wybuchu, poziom napromieniowania i innymi bzdetami. Mój staruszek był toksykologiem, pokazywał mi tę makietę. Przy okazji buchnąłem taki czołg na pamiątkę.
Odpowiedz
#4
stella - zdjęcia czołgu pokaż koniecznie!

pisałem na początku, że mam 3 szt z tej serii?
oto zdjęcia trzeciego, Sępa...
w promieniach zachodzącego słońca ;-)

[Obrazek: th_02.jpg] [Obrazek: th_03.jpg] [Obrazek: th_06.jpg]

[Obrazek: th_05.jpg]
wy, siostry, niezły burdel macie w tym archeo!
:-P
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości