Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guzik Carskiej kolei
#1
co to za guzik :axe: :baby:
Odpowiedz
#2
w 99%-Kolej carska odczytałem wraz z ojcem część napisów(górne) tłumacząc na naszeBig Grin-drogi główne.Nie znając całego napisu nei da się do końca zidentyfikować.Jeżeli nie interesuje Cię temat guzików to chętnie się za niego wymienię lub odkupię.
Pozdrawiam

[ Dodano: 17 Grudzień 2006, 19:32 ]
i jescze link
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pugoviza.ru/files/class_butt_cat.shtml?d=3&n=%C6%E5%EB%E5%E7%ED%FB%E5%20%E4%EE%F0%EE%E3%E8&fn=rw">http://www.pugoviza.ru/files/class_butt ... 3%E8&fn=rw</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
„obszczestwo” to „towarzystwo” . Może od munduru kolejarza.

[ Dodano: 18 Grudzień 2006, 13:39 ]
Litery „WP” cyrylicą to prawdopodobnie skrót od „vosstanovitelnyj pojezd” - pociąg ratunkowy albo specjalnie przystosowany do robót torowych.
Odpowiedz
#4
a o czym pisałem powyżej :lol: :-D :-)
jeżeli możesz podeślij lepsze fotki to może da się dokładniej określić.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
ważne jest miejsce znalezienia. Może to z okresu budowy kolei Łódź-Warszawa na przyklad.
Odpowiedz
#6
Nie lubie tego robić ale nie zgodzę się z tym do końca.Jest wiele możliwości w których guzik mógł akurat tam przywędrować.Może być tak jak mówisz ale... mógł jechać kolejarz na jakieś spotkanie czy "cuś" i mu odpadł.Jest pełno sugestii.Proszę o lepsze skany mniemać można ale chodzi o identyfikację.
Pzdr
Odpowiedz
#7
znalazłem go w lesie na zboczu górki to miejsce jest bogate w łuski rosyjskie i dużo innych skarbów odłamków i innch takich :baby: :axe: :cenzura: a teraz penetruje pobliskie pola :alien:
Odpowiedz
#8
Witam.Jeżeli chciałbyś zidentyfikować ten guzik proszę o napis na nim.Miejsce w którym znalazłeś nie zmieniło niczego w "procesie" identyfikacji.
P.S.W bukowym rezerwacie(chyba tak się nazywa)"Brzeziny" bronili się ruscy.Byłem tam w wakacje i widać że ktos kopał.Może by się ugadać z leśniczym i zorganizować wypad??Bez wykrywki znalazłem tylko odłamki.Może warto "popenetrować"??
Odpowiedz
#9
ten rezerwat jest w lesie janinowskim tam nie chodze bo za daleko ale bliżej są laski gdzie chyba są szczątkowe resztki okopów jak sie stowarzyszymy to moge pokazać ktoś tam szukał ale nie w tym konkretnym miejscu bo trzeba znaćten las :cwaniak: :alien:
Odpowiedz
#10
Napewno.Mnoży się nam miejsc do szukaniaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości