Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Właz pokrywy kanalizacyjnej
#1
Idąc z mamą po ulicy Piotrkowska w jednej z bram natknąłem sie na taką oto pokrywę włazu kanalizacyjnego z 1910 roku pokrywa znajduje się na Piotrkowskiej 26, na tym podwórku znalazłem dwie takie . (Mógłby ktoś odczytać napis na niej bo ja niestety nie znam rosyjskiego i niepojemaje :zly: znacie inne ciekawe pokrywy ?)


Załączone pliki Miniatury
       
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
Bracia Cell. Biuro budowlane. 1910. „Budowlane” może też obejmować produkcję pokryw.
Odpowiedz
#3
WIdziałem właz z rosyjskimi bukwami na Piotrkowskiej na przeciwko akturalnego Ratusza. Nie pomniu nomier 113-115?
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#4
moze udalo by sie je wymienic na nowe bo te moga niedlugo skonczyc na jakims zlomowisku
Odpowiedz
#5
na piotrkowskiej 83 tez taki jest pzd
Odpowiedz
#6
urwisie zastanawiam się czy to dobry pomysł wymieniania takich płyt? jak wiem ze realia sa jakie sa, ale z drugiej strony cała wartość właśnie takich rzeczy jest w tym ze sa one własnie w tym miejscu od wielu wielu lat, w muzeum mało kto je zobaczy choc problem w tym ze pewne zachowania nie tak łatwo zmienić.
podobna sytuacja jest na przykład we Lwowie, gdzie na ulicy można znaleźć takie pokrywy jeszcze w języku polskim... to właśnie ma swój urok....
eeM
Odpowiedz
#7
Zgadzam się z eeM lepiej zostawić te płyty tam gdzie są! To stwarza takie miejskie smaczki!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Zgadzam się, choć warto je zabezpieczyć choćby w fotografii.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości