Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje fanty poprosze o ID. PAWEŁ --pablcbr
#1
opisy przy zdjeciach


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#2
Witaj!Gdańsk otrzymał prawa miejskie w 1263.Ale tu nie zgadza się to "X WIEKÓW GDAŃSKA"
Napewno XX w.Ale która połowa.Może archeo przyblizy nam kiedy założono osadę Gdańsk.
Odpowiedz
#3
Kanister powojenny :axe:
Odpowiedz
#4
karnister podobno lata 60-70 tak mowili

medal ze wzgledu na tandetnosc wykonania chyba tak jak mowice z lat prl - u

a wieszak ?????????????????? z lat ??
Odpowiedz
#5
Gdańsk to fajne miejsce. Łódź przy nim to jak młodzieniaszek. Data lokacji Gdańska wiąże się jak w większości najstarszych lokacji z akcją kolonizacyjną i przemianami gospodarczo-społecznymi (wręcz rewolucją), które zachodziły na ziemiach polskich w XIII w.
Sam Gdańsk jest oczywiście dużo starszy. Wystraczy wspomnieć o św. Wojciechu, który w Gdańsku miał przebywać w 997 roku (informacja spisana w 999r.).
Tak więc obchody 1000 lecia .... :-D
NIemniej w końcu X w. Gdańsk był już bardzo dużym ośrodkiem, choć na wybrzeżu ustępował oczywiście miastu-państwu z wyspy Wolin!
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#6
Na archeo zawsze można liczyć :-)
Odpowiedz
#7
Apacz napisał(a):Na archeo zawsze można liczyć :-)

Dziwisz się? :cwaniak:
Co do wieszaka to jedyne co ci moge powiedzieć, to, to że Ausland to Zagranica :-)
A medal, sam w sobie rzadki, bo jeszcze jak widać mało osób się z nim spotkało. Co niezmienia faktu że to raczej PRL.
Pozdro
Odpowiedz
#8
Mogę jeszcze dodać że jest na 100% niemiecki gdyż D.R.Patent oznacza w przekładzie "niemiecki urząd patentowy"

Spotkałem się kilkakrotnie z takimi wieszakami - ciekawe jest to że nie ma na nim oznaczenia producenta ani adresu (chyba że nazwą firmy jest tu słowo "EKO").

Pozdrawiam serdecznie
Sturmvogel
Odpowiedz
#9
sturmvogel napisał(a):(chyba że nazwą firmy jest tu słowo "EKO")
A nie jest tam czasem napisane: ERO? Smile Czy tylko mi sie tak wydaje :axe:
Odpowiedz
#10
Faktycznie ERO - stary jestem i nie dowidzę Smile

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#11
Gaźnik od motopompy. Lata 60,70.
Odpowiedz
#12
puszka po masce p. gaz


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości