Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bitwa pod Wola Cyrusowa 1939
#31
Witam

Po dlugiej przerwie nie pisania.Oczywiscie zgodze sie z Jagoda fanty znajdywane pod wola zupelnie sie nie zgadzaja z pozycjami zaznaczonymi na mapach.Mam taka swoja wlasn mapke wq ktorej prowadze reegularne poszukiwaniaSmile.Ostatniio dotarly do mnie sluchy ze ktos tam wydobyl jakiegos kbka nna zakrecie ????????? czy moze ktos potwierdzic ta informacje ??? Ja mam prawdopodobnie okucia od jego kolby jesli brakowalo ich przy nim Big Grin. Panowie infoirmujcie jak bedziecie jechac na wole bo slyszalem ze juz pare wyjazdow sie odbylo...z mila chcecia bym dolaczyl i podzielil sie informacjiami Big Grin


Pozdrawiam Goraco MIQ

[ Dodano: 8 Marzec 2007, 00:07 ]
A jeszcze jedno ja mam swistek papieru ze poszukuje dla muzem tradycji niepodleglosciowej w lodzi Tongue wiec jakis kwit jest Big Grin ...A jesli chodzi o dolki to zawsze je zakopuje !!!!!!!!! bo nie chce w nie wpadac Tongue



Pozdrawiam MIQ
#32
MIQ - świstek papieru to nie jest pozwolenie i nie chroni przed odpowiedzilnością za własne czyny!!! poczytaj ustawę o ochronie zabytków i znajdź paragraf, który mówi, ze na papierek z muzeum można coś kopać!!!

Jagoda - przyznam że po przeczytaniu tego wątku to tak mnie zatkało, że tylko na prv jestem w stanie powiedzieć szczerze co na ten temat sądzę;
rozczarowanie to zbyt mało aby wyrazić moją opinię.

To wszystko co tu przeczytałam świadczy tylko o jednym - niezależnie od ilości dobrej woli tzw.: służb opisane powyżej postępowanie długo jeszcze nie zmieni podejścia do waszego środowiska i opinii profesjonalistów na temat waszych działań.
wyjątkowo rozczarowana
MN
Idziesz Czesiu? No to choodź!
#33
Witam
Wiem ze ten swistek nie ma zadnej mocy prawnej.Juz dawno sie zapoznalem z ustawa o ochronie zabytkow.Jednak wychodze z zalozenia ze lepiej miec cos niz nic. Jeszcze nie mialem przez poszukiwania zadnego problemu i obym go nie mial nadal (czego zycze rowniez innym)Dzieki takiemu swistkowi latwiej jest sie dogadac z ludzmi...to jest moje zdanie.


Ten las przezywa ciagle nawroty kopaczy.1 raz to bylo jak napisalem na odkrywcy to walily tu tlumy ciagle sie kogos spotykalo w lesie z wykrywka.Teraz po napisaniu postu na lodzki forum znowu las "ozywa".Mysle ze las bedzie przezywal takie nawroty atakow kopaczy ile razy sie o nim wspomni.Jednorazowy wypad nie da nic.Ten las trzeba znac jak wlasna kieszen..to wtedy przestanie zaskakiwac.A to ze jakies fanty wychodza w stalych miejscowkach jak zakret nie jest niczym dziwny poniewaz dochodzi jeszcze pierwiastek szczescia.

Co do ammo do kbksu to tez tam trafialem jej sporo..do waszej wiadomosci luski od ura,boforsa tez tam leża(lezały) Smile


Pozdrawiam MIQ
#34
Archeomeg natura ciągnie wilka do lasu. Ale pracuję nad zmianą natury! Wiem ze dobrymi chęciami jest wybrukowane piekło! Wstyd mi! Rozmowy z właścicielem terenu trwają.
Pozdr MJ
#35
Jagoda przyjmuję słowa skruchy ;-)

MIQ - polecam wątek prawo a poszukiwania - sporo tam wiedzy, która ci się może przydać; może też zorientujesz się skąd moja postawa :axe:
i popracuj nad naturą jak Jagoda;
pozdrawiam
MN
Idziesz Czesiu? No to choodź!
#36
A ja korzystając z okazji tej ciekawej dyskusji zapytam się Was koledzy czy rzeczywiście potrzeba pisać na forum co się znalazło i gdzie się było... Takie rzeczy można obgadać na spotkaniu przy browarku, natomiast na publicznym forum może już mniej... Po co powodować apetyt u innych na ten las i nietylko?
Jak nie, jak tak!
#37
Witam


archeomag- widze ze nie czytasz dokladnie postow ..przeciez napisalem ze sie z nia zapoznalem juz dawno!Jak narazie nie bede pracowac nad swoja natura.Nie widze nic zlego w tym co napisalem!! :->


Racja nie warto pisaac co sie znalazlo.Ale to w takim razie jak pisac o tym terenie ktory lezy na terenach wojewodztwa lodzkiego nie tylko lesie Wola ale i innych??Kurcze czuje sie teraz winny tego ze uczeszczaja tam wycieczki !! A moglem nie pisac ..

To chyba najwyzsza pora zakonczyc ten temat...


Pozdrawiam MIQ
#38
:kwasny: jagoda jutro przywioze ci bicz musisz sie pokalac jak czytam takie posty to mi sie rzygac chce ja bede kopac i kopie nie niszcze stanowisk archeo a na guzik znaleziony na polu archeolodzy sie wypinaja a laze po polach to co mam miec na to zezwolenie kz wystarczy jak sie spytam wlasciciela pola w ostatnim odkrywcy jest artykul o kolesiach ktorzy trafili fanty kultury zachodnniobaltyckiej i nie mieli jakiegos p.... swistka a fanty oddali archeologom wedlug mnie tu nie chodzi o papier tylko o przeszkolenie jak sie z takimi znaleziskami obchodzic zreszta o tym rozmawialismy na spotkaniu w GW Jagoda a ty sie nie kalaj tak bo pachnie mi to lekka obluda :yes: :yes: :yes: pzdr KOPIACYCH NIE LUBIE OBLUDY JA KOPIE I BEDE KOPAL
#39
cały sęk w tym że myślałem że to forum ma pojednać archeologów z poszukiwaczami po to chyba coś staramy się razem zrobić ale widze że ręke wyciąga jedna strona a druga nie no cóż ja nie kopie bo nie lubie i nic nie wykopuje a za to i tak wyciagam sporo rzeczy na ktore nikt nawet nie pierdnie a dla ludzi takich jak my mają wielką wartość !!zdjecia wojskowe chlebaki plecaki czy buty nawet z II ww!!moi kumple u ktoprych kiedyś kopałem koło modlina robia teraz wielka makiete fortu który został zburzony w czasie I ww czy ktoś z archeologów zajął sie tematem modlina chyba nie ,bo mimo naszych staran i tego że kupa ludzi ma oko na forty skradziono w ostatnim rok na złom dwie kopuły , koszary( najwieksze w europie ) sypią się bo nikt nimi się nie zajmuje spichlerz twierdzy niedługo może się zawalić !!czemu nie zajmujecie sie ludzie tym!!!a nie tępieniem każdego co ma wykrywacz , czy każdy ze środowiksa archeologów jest czysty , słyszalem że czasem wychodzą rzeczy na handel i to nie tylko po kraju... chyba nie o to chodzi żeby straszyć biednych poszukiwaczy którzy jak dobrze zauważyłaś nie mają za wielu praw , czy nie czas zjednać siły i walczyć o naszą historie?bo za parę lat może być za pózno na odzyskanie niektorych rzeczy które znikną w hutach...nie róbmy syfu na naszym własnym podwórku uważam że wogóle forum jest dla każdego jak ktoś chce napisać że coś tam trafił to super niech się pochwali i nacieszą inni oko
a to czy któś jest debilem co rozkopuje lasy to kwestia przeczytania kilku książek i oglądniecia mapek z nich i bycia debilem a nei wina opisów z forum czy mamy wycofać książki i je palic bo inni tam pójdą? , licze że zmieni się ten pogląd ze poszukiwacz to cham z łopatą!!!
więc archeo mag bo raczej adresuje ten poscik do ciebie uważam że masz klapki na oczach a szkoda bo nie o to chyba chodzi!!!
ŁĄCZMY SIĘ A NIE DZIELMY!!!!

[ Dodano: 12 Marzec 2007, 23:39 ]
P.S często poszukiwacze i hobbysci to też profesjonaliści!!!czasem nawet wydadzą książke ...

[ Dodano: 12 Marzec 2007, 23:42 ]
pozatym pomagajcie archeolodzy nam w szczególnosci wszystkim typą co kopią bo chyba potrzebują waszej wiedzy i pomocy!!! a nie krytykujcie

[ Dodano: 12 Marzec 2007, 23:50 ]
PROŚBA DO MODERATORA O PRZENIESIENIE CZESCI WĄTKU DO INNEGO DZIAŁU!!
#40
Po konsultacjach postanowiłem zamknąć temat Woli Cyrusowej. Stał się on miejscem dyskusji całkowicie nie związanej z tą wrześniową bitwą. Sorry ale porządek musi być. Forum jest duże i na pewno znajdzie się miejsce na wymianę zdań, która się tam odbyła (chociażby Prawo a poszukiwania).
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości