Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I WŚ na żywo, czyli rekonstrukcja bitwy
#1
Alarm!!!
Chętni do stowrzenia grupy rekonstrukcyjnej winni się spieszyć!!!

Rekonstrukcję bitwy z I wojny światowej przeprowadzono ostatnio w tomaszowskim Skansenie Rzeki Pilicy!!!

Zapraszam do obejrzenia zajawki w ŁWD TVP3 (od 4,40 min.)
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ww6.tvp.pl/6882,20070106442385.strona">http://ww6.tvp.pl/6882,20070106442385.strona</a><!-- m -->

Oby w 2007 roku udało się przeprowadzić coś podobnego pod Łodzią, a jeśli skala za duża to chociaż jakąś prezentację umundurowania czy wyposażenia na ochotnikach ;-) .
Mogło by to się odbyć przy okazji rocznicy Bitwy Łódzkiej czy Festiwalu Czterech Kultur.
Zainteresowanie na pewno będzie duże.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#2
Ostatnio w hali podobno byla taka grupa i jeden z nich wygladal zupelnie jak bolas Tongue
Odpowiedz
#3
Heh a ja byłem święcie przekonany, że Bolas bawi się w rekonstrukcje wrzesnia, a nie I WŚ! Cóż chyba byłem w błędzie! :-P
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Niemniej jednak cos powinnismy zacząc robic - bo juz w regionie miały miejsce 2 inscenizacje - Bolimów i Inowłodz. Dobrze by było poznac blizej ludzi co to robili.
Mundury są piekielnie drogie - moglismy sie nawet przekonac o tym na MWB. a jaki jest koszt wypożyczenia z filmówki? Mają komplety na prusaków i carskich?
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#5
Czy to byla I wojna to nie wiem...a poza tym nie mowie ze to bolas Big Grin Teraz on powinien sie wpisac ze to byl on a ja na to bym odpisal :"Taaaa jasssne Tongue"
ZEPSULES MI KAWAL Tongue
Odpowiedz
#6
Można zapytać na Łąkowej czy nadal wyprzedają rekwizyty filmowe. Kiedyś (jakieś 2-3 lata temu) widziałem tam bardzo fajne rzeczy, m.in. mundury za psi grosz.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#7
Archeo już nie sprzedają, okazało się, że ŁCF nagle zaczęło przynosić dochody i wyciągnęło sią z upadłości.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#8
Domyślam się, że to zasługa Likwidatora. Wbrew nazwie osoba ta ma za zadanie wydobyć pieniądze dla wierzycieli w sposób jak najbardziej skuteczny. W kilku szerzej znanych przypadkach okazało się, że najskuteczniejszym sposobem na bolączki upadającej firmy było zwolnienie dotychczasowego Zarządu i właściwe poprowadzenie Firmy.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#9
wiecie jak sie chce mocno jakas grupe zrobic to wsio pojdzie ale jak widze co wypisujecie to dluga droga przed wami;-]
Odpowiedz
#10
Kobi ?
a dlaczego nie piszesz przed N A M I ??? Niby jestes w Stowarzyszeniu , a piszesz jak bys byl tuz obok. Wiesz jestes pistolet :wypas: !!!

Pozdro ok 333

PS.przejrzyj skrzynke !
Odpowiedz
#11
oj OK OK kurde nadinterpretacja tekstu;-p przed "Wami" czyli tymi co chcą robić grupe reko z Iww;-]
Odpowiedz
#12
Niby tak ale i tak sie wszystko o kase rozbija! Są tez problemy z umundurowaniem.
Komendant grupy reko 69 riazańkiego ma rozpracowany temat.
Kolegów z Łodzi bym prosił o sprawdzenie jaka byłaby cena wypożyczenia z magazynów filmówki umundurowań carskich lub pruskich.
Jakie są warunki itp. Póki nie skompletujemy czegos własnego - jesli byłoby przystępnie to po komplecie moznaby wypożyczyć na takie okazje jak wystawa itp.
Postaram się dotrzec na któreś majowe spotkanie grupy to sprawę na żywo obgadamySmile
Wybieram się na Motobazar tez - to następna okazja by sie pospotykać a i moze zakupy poczynić! :-)
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#13
heheh z tą filmówką żeby sie ktoś nie zdziwił bo duzo rzeczy to była lipa spojrzcie na filmCK sezerterzy chlebaki to LWP z 80 tych lat;-p a jak bylem w ich sklepiku byly pruskie plecaki szyte jak by ślepy je szył bagnety odlew razem z pochwą był moim ulubionym przedmiotem;-p
Odpowiedz
#14
Wiesz Kobi. "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!" - powiedzenie stare jak świat.
Od czegoś trzeba zacząć. Jeden zaczyna od oryginału (a) znalazł/dostał b) stać go na to żeby kupić) drugi natomiast od mizernych kopii.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#15
z daleka i tak nie widać :mrgreen: widziałem na wyprzedaży karabiny i saperki drewniane :-D mundur byle zielony i z czapką kudłatą a każdy wie że Ruski :-P ;-)
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości