Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuje map 1:25 000
#1
Witam poszukuje map 1:25 000 P 43 S 27 A B D E. Gdzie mógłbym takie mapy znaleźć?
Za pomoc dziękuję.
Odpowiedz
#2
jeśli to są mapy wydawaneg przez "głównego geodete kraju" to można je nabyć u nich w centarali w warszawce, z tego co pamiętam to kiedyś w księgarni NIKE sprowadzali 50-tki, może tam zapytać?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
Chyba na solnej można dostać...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#4
Z oznaczeń mniemam, ze chodzi CI o przedwojenne WiG-owskie mapki hmm moze być ciężko. W linkach albo w mapach jest skrót do strony z mapkami wig w wersji elektronicznej. Może tu coś znajdziesz.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
Witek - odbitka arkusza na Solnej - 19 zł.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Istotnie, poszukuje przedwojennych map, co może niezbyt dokładnie napisałem w poprzednim poście podając jedynie godła map. W związku z tym, że nie znam zbyt dobrze Łodzi jeszcze dwa pytania: Mam rozumieć, że księgarnia "NIKE" ul. A. Struga,
OldWit napisał(a):Chyba na solnej można dostać...
to księgarnia czy antykwariat mapy współczesne czy archiwalne?
Odpowiedz
#7
Dokładnie to się zwie ...
Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi ul. Solna 14 tak więc raczej współczesne.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
No i już Gun wszystko wyjaśnił – rzeczywiście w geodezji mapy nie są najtańsze. Nie wiedziałem że idzie o mapy przedwojenne – w geodezji będzie problem z ich otrzymaniem najprawdopodobniej.

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#9
sdarek napisał(a):, Mam rozumieć, że księgarnia "NIKE" ul. A. Struga,
OldWit napisał(a):, to księgarnia czy antykwariat mapy współczesne czy archiwalne?

NIKE jest na Struga, ale mają tam raczej mapy współczesne (nie załapałem, ze chodzi Ci o mapy wigowskie), choć czasami jakieś orginały czy reprinty się tam trafiają. Tak czy siak warto tam zajrzeć bo miejsce sympatyczne
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#10
Też poszukiwałem wig-owskich 25 przedwojennych lub niemieckich reprintów. Powerm tak temat bardzo ciężki. Jeżeli masz czas mozesz spróbowac udać się do Stolicy i tam w jakimś archiwum (może wojskowym) znadziesz to czego szukasz. Ale nie pozwolą ci tych map skserowac anie zeskanować, będziesz mógł co najwyżej pooglądać. Ponadto w stolicy na ul Żurawiej 3/5 (koło placu Trzech Krzyży) jest Centralny Ośrodek Dokumentacji Geosezyjno-Kartograficznej. Tam bez problemu kupisz 50 i 25 ale nalot z połoway lat 80. Możesz popytać być moze dysponują jakimiś reprintami WiG-owskich map.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Mam trochę wigowskich map przedwojennych(także z okolicy Łodzi) wiec jak coś to powiedz co cie interesuje, postaram się poszukać.Zgłoś się na prv.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#12
Aha kotś mi przesyłał jakieś 25 okolic Sieradza i Zduńskiej Wielunia i Łasku musze zobaczyć co mam i Ci prześlę.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#13
To jest chyba Złoczew mam papierową setke (GroBblatt), moge udostepnic skan i wysłać na maila.
pzdr witek
witek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości