Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wystawa Bitwa o Łódź 1914 r. Łódź; wschód
#1
[center]OldWit i Sturmvogel
pragną zaprosić na
wystawę
Bitwa o Łódź 1914 r. Łódź - wschód

WSTĘP WOLNY

Ekspozycję można zobaczyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im Lucjana Rudnickiego
mieszczącej się w Łodzi przy ulic Ketlinga 21 (osiedle Janów).

link do strony biblioteki: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mbpwidzew.lodz.go3.pl/index.php">http://www.mbpwidzew.lodz.go3.pl/index.php</a><!-- m -->

Wystawę będzie można oglądać od 22 stycznia do 2 lutego 2007
w godzinach funkcjonowania biblioteki:

poniedziałek, środa, piątek – 11:00 – 18:00
wtorek – 9:00 – 16:00
czwartek - 12:00 – 16:00

W ramach ekspozycji prezentowane są oryginalne elementy uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy rosyjskich oraz niemieckich z okresu walk o Łódź w 1914 r. Wiele z nich znalezionych zostało w okolicach Łodzi.

Wszystkie eksponowane przedmioty są własnością autorów wystawy.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

[/center]
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#2
Brawo Panowie ! :wypas: , postaram się odwiedzić wraz z młodym, super pomysł !!! gratulacje
sac
Odpowiedz
#3
[center]Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wystawy dla rodziny Wojtasików oraz dyrekcji biblioteki w której zorganizowana jest ekspozycja.

OldWit & Sturmvogel
[/center]
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#4
Świetna inicjatywa. Gratuluje pomysłu :-) Na pewno wpadne.

A propos tematu wystaw to pamietajcie o zblizajacej sie wystawie „Twarze łódzkiej bezpieki”. Łódź, sala konferencyjna IPN, ul. E. Orzeszkowej 31/35 od 23 stycznia. Troche nie w topicu, ale mysle ze warto isc.

pozdrawiam,
:-)
Odpowiedz
#5
Ekstra!
Dawno mnie tu nie było - siedziałem w domu i pisałem wstępny zarys reportażu o Bitwie do „Dużego Formatu” GW. Oczywiście o forum musi tam być dużo. Wystawę zareklamuję, bo pomysł znakomity. Z innych bitewnych spraw - Łódzkie Centrum Filmowe chce kręcić film dokumentalny o „operacji łódzkiej”. Walentyna Bondariowa z Krasnojarska napisała artykuł o naszych staraniach w kwestii cmentarzy, dziś ma się to ukazać w jakimś czasopiśmie (dostanę), ponoć wiele gazet rosyjskich z góry zamawia prawo przedruku. Zobaczymy.
Odpowiedz
#6
No to Operacja Łódzka 1914-2007" nabiera tępa! Tak trzymać!
Chłopaki jak chcecie to mogę podrzucić na wystawę kilka eksponatów:
manierka rosyjska
bagnecik do mosina
łuska od feld kanaone 7,7 sygnowana Drezno DEZ 1908
Pozdr MJ
Odpowiedz
#7
To jest bardzo dobra okazja, żeby zacząć rozbudowywać ekspozycję. Jeśli będzie więcej fantów do wystawienia, wystartuję z propozycjami do Muzeum Tradycji Niepodległościowych, ŁDK albo Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki, żeby dali miejsce. Sam nie kopię, ale pościągałem sporo dokumentów o bitwie (plus zdjęcia z ekshumacji pod Mileszkami...).
Odpowiedz
#8
Super inicjatywa! Podpisuję się obiema rękoma (rencami) jak się guzik wyczyści też go mogę wyeksponować
Pozdr MJ
Odpowiedz
#9
Dzięki za pozytywny odzew.

Co do obecnej wystawy to fantów starczy – z chęciom dołożylibyśmy jeszcze kilka ciekawych eksponatów, ale zwyczajnie brak miejsca. W bibliotece na Janowie są 4 gabloty – więc trzeba się ograniczać. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, żeby zrobić w niedługim czasie powtórkę – co zresztą planujemy. Obecna wystawa dotyczy w głównej mierze walk prowadzonych na Wiskitnie, Olechowie i Janowie. Za tydzień jadę porozmawiać o wystawie do Rzgowa – wszak były tam zacięte walki 1 DS. Docelowo planujemy zrobić 4 - 5 mniejszych wystaw – chcemy bowiem w ten sposób spopularyzować wiedze o Operacji Łódzkiej wśród jak najszerszego grona Łodzian – tak więc biblioteki itp. drżyjcie ;-)

Fajnie jednak jeśli uda nam się wspólnie zorganizować coś większego. Do tego jednak trzeba się solidnie przygotować – taka wystawa musi mieć swój scenariusz, trzeba wydać informator, serwis internetowy (nad którym pracuje) itd.

Słowem – ustalić termin i do dzieła, bo od gadania nikomu jeszcze nie przybyło...

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#10
Może się powtórzę ale serdeczne dzięki za słowa wsparcia.

Pragnę jeszcze dodać że ekspozycja mogła by być większa gdyby nie 4 gabloty. Mamy naprawdę sporo ciekawych eksponatów które spokojnie mogły by cieszyć oko zwiedzających jednak brak miejsca powoduje niemożność wystawienia ich do wglądu Sad

Bardzo mi się spodobał pomysł zrobienia czegoś większego. Widzę że są chęci - to ważne, jednak potrzebna jest jeszcze inicjatywa, której czasem brak. Nam jednak się udało i to dzięki silnej woli OldWita, za co pragnę mu serdecznie podziękować!!!

Zatem czekamy na komentarze po odwiedzeniu wystawy.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#11
Super!
Mniej gadania a więcej roboty!
Do większej wystawy mogę też coś dołożyć!
Pozdrawiam
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#12
Jest już strona wystawy – na razie wygląda jak wygląda - jak będę miał chwile czasu to dopracuje. (zachęcam też do podzielenia się własnymi refleksjami, pomysłami, uwagami dotyczącymi samej wystawy itd.) Oficjalny kontakt w sprawie wystawy: <!-- e --><a href="mailto:wystawa_1914@op.pl">wystawa_1914@op.pl</a><!-- e -->

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.wystawa1914.friko.pl">http://www.wystawa1914.friko.pl</a><!-- w -->

Bardzo miłym akcentem ze strony kierownictwa MBP (Miejskiej Biblioteki Publicznej - nie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego ;-) ) na Janowie były podziękowania.

Na wystawie nie zapomnieliśmy wspomnieć o tworzącym się Stowarzyszeniu i naszym Forum. Dyrektor Biblioteki w bardzo serdeczny sposób odniosła się do samej inicjatywy i obiecała współpracować w przyszłości - mamy więc nowego sojusznika.

link do dokumentu:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://img249.imageshack.us/img249/6630/podzi281kowaniambpin3.jpg">http://img249.imageshack.us/img249/6630 ... mbpin3.jpg</a><!-- m -->

Mam nadziej, że już wkrótce następna odsłona wystawy...

Pozdrawiam OldWit
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#13
GRATULACJE , Panowie. Moje pelne uznanie .

Zaluje ,ze nie moglem widziec , ale dzieki Waszej fajnej www przyblizyliscie mi ta ekspozycje . Naprawde ciekawie wygladala , nawet w tym przejsciowym korytarzu. Dobre oswietlenie sprawilo , ze eksponaty ogladalo sie z przyjemnoscia. I te gabloty !!! Bezpieczne .

Pozdrawiam ok333
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości