Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzeum Fabryki w Manufakturze
#16
A propos Manufaktury.
Jak się wam podobają twarzowe napisy Manufaktura z jednej i Geant, przepraszam Real z drugiej? Wspaniałe :cenzura: dopełnienie zabytkowych budynków. Kto na to pozwolił?

Ironrat
Odpowiedz
#17
Rada miasta czy prezydent, nie tyle pozwolił co wymusił.
KOncepcje zagospodarowania terenów Maufaktury były zupełnie inne, m.in. max. 40% powierzchni (czy kubatury) stanowić mogły budynki nowe, a resztę odrestaurowane obiekty pofabryczne. Jednak inwestorzy wymogli zmianę proporcji i uzyskali 60% powierzchni nowej. Przez to moloch głównej galerii handlowej tak dominuje nad zachowanymi budynkami fabrycznymi. Zresztą t nie jedyna rana na kompleksie Poznańskiego :cenzura:
Obawiać się należy że podobnie po macoszemu Miasto obejdzie się z Księżym Młynem, dlatego kto może niech robi zdjęcia dla wnuków bo niedługo nie będzie na co patrzyć.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#18
Cytat:Zresztą t nie jedyna rana na kompleksie Poznańskiego

Oj, nie jedyna, ale ta jest akurat szczególnie widoczna. A tyle było szumu, o tym, że zostanie zachowany charakter całego kompleksu. IMHO wyszło ni w 5 ni w 9. Ani stary, zabytkowy kompleks, ani nowoczesny.

Ironrat
Odpowiedz
#19
Jeśli chodzi o Muzeum Fabryki, to miałam okazję je odwiedzić w minione ferie zimowe. Prowadziłam pólkolonie i zorganizowałam dzieciom wycieczkę do tego muzeum. Wycieczce towarzyszyły zajęcia z przewodnikiem. Może i muzeum niewielkie, potencjał jednak ma spory. Zajęcia trwały blisko trzy godziny i polegały nie tylko na zwiedzaniu. Dzieci poznały cały proces technologiczny od bawełny w formie watki, do procesu tworzenia tkaniny. Bawiły się w fabrykę poznając pracę poszczególnych działów. Rozwiązywały różne krzyżówki, zagadki...Nagrodą były ruble. Jako ciekawostkę dodam, że jeden z chłopców zgromadził gotówkę równą całemu majątkowi Izraela Poznańskiego, w chwili zakładania interesu. :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości