Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PROŚBA O WASZE OPINIE!!!
#1
Hej!

Jak pewnie niektórzy zorientowali się z forum, mam takiego drobnego bzika na punkcie wiejskich cmentarzy ewangelickich w naszym woj. Szukam ich, robię zdjęcia, prowadze rejestr itp. Ostatnio pomyślałem by przy okazji wizyty coś z nimi zrobić bo są w stanie opłakanym. Nie chodzi mi tu o jakąś dużą akcję (choć myślę o tym w kontekście działań stowarzyszenia) z lokalnymi władzami itp. lecz o coś takiego:

jade na jakiś cmentarz, robię fotki, a przy okazji mogę trochę krzaczorów typu dziki bez rosnących na grobach, zarastających cmentarz itd. wykarczować (czytaj - potraktowac sekatorem).

Zdaję sobię sprawe, że pod względem formalno-prawnym to byłaby swoista partyzantka, ale myślę sobię, że to pozytywny pomysł.

A wy co o tym myślicie? Zależy mi na opiniach!

pozdr.
bartek
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Hej pomysł ciekawy. Zresztą masz teraz większe pole do popisu gdyż o ile dobrze pamiętam są pewne fundusze unijne przeznaczone na renowację cmentarzy. Co ciekawe z wnioskami nie mogą wyskakiwać samorządy ale tylko stowarzyszenia(?) - (nie jestem pewien czy tylko - musiałbym sprawdzić).


PS: Nie wiem czy byłeś na cmentarzu w Księstwie - jest w stanie opłakanym. Chciałem kiedyś zainteresować nim (oraz tymi w Tkaczewskiej i Pustkowej) gminę ewangelicką. Stwierdzili że ich to nie interesuje Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
Byłem w Księstwie...ale widziałem cmentarze w gorszym stanie - niestety Sad
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
Pomysł szczytny ale pomimo wszystko radził bym współpracować z samorządami bo okoliczni mieszkańcy bardzo szybko mogą przypiąć łatkę hieny cmentarnej, szczególnie ze taki "oczyszczony cmentarz" nagle przypomina się społeczności lokalnej w kontekście bogactw jakie mogą w ziemi leżeć!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#5
BB przyniosę ci w niedzielę informację o tych programach pomocowych związanych z odnawianiem cmentarzy.
Zgodzę się z Jagodą iż lepiej robić to wspólnie z samorządem gdyż niestety co jak co ale ze świadomością i doinformowaniem narodu u nas różnie bywa i może być tak jak powiedział mój przedmówca - będzie łatka hieny cmentarnej Smile Smutne to ale prawdziwe.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
Piękne zdjęcia z cmentarza na Gadce Starej (ale cmantarza niemieckich żołinerzy z I wojny światowej) : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.galeria.fabrykancka.info/przestrzen/lodz_teraz/INNE/CMENTARZE/Cymetarz_w_starej_gatce/0001.jpg.html">http://www.galeria.fabrykancka.info/prz ... 1.jpg.html</a><!-- m -->

Jest tam co robić .
Odpowiedz
#7
Gdy bym mieszkał w Łodzi albo jej okolicach z chęcią bym wam pomugł niestety mam 420km więc troche dalekoale z wielką chęcią bym pomógł :wypas:
Odpowiedz
#8
Walec, jestem przekonany że i w Twojej okolicy znajdą się obiekty , którym przydałaby się pomoc . Zatem nic łatwiejszego jak rozglądać się po okolicy, zebrać jakąś ekipę i np. pozbierać smieci za leśnego cmentarza, w Waszym wieku proponuję akcję "zalegalizować" przy pomocy np. nauczyciela od historii - zapewniam że będzie zachwycony !
sac
Odpowiedz
#9
Bartek powiedz gdzie i kiedy a jestem z synem chętny do pomocy .Czekam na propozycje :wypas:
"Bądź zawsze w myśli i czynach oficerem 28 p. Strz. Kan."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości