Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podziemia Pabianicka-Lotnisko Lublinek
#1
Witam ,szukam wszelkich materiałów na temat podziemi pod ul Pabianicką prowadzących na Lotnisko które zostały odkryte podczas modernizacji ul pabianickiej w 1996 roku .Podobnież z tyłu starej restauracji Lotnicza było kiedyś wejście , drugie podobno znajduje się w starych zakładach Horaka na wprost Dubois + czy ktos moze wie cokolwiek na temat małego cmentarzyka niemieckiego połozonego nad rzeką Ner na wysokości Łaskowic przy drewnianym moście ?
Odpowiedz
#2
Trzeba by poszukac artykułów z łódzkiej prasy z tego okresu i wcześniejszych. Klub Labirynt badał te podziemia.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
O tym cmentarzu było już na forum.Chyba w inwentaryzacji cmentarzy.
Odpowiedz
#4
A o podziemiach też więc zamykam wątek i radzę pilniej się rozglądać na forum.

Pozdrawiam

Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#5
sorry ale nic nie znalazłem na tym forum na temety o które pytam ,więc nie rozumię czemu temat się zamyka ?!!!!!
Odpowiedz
#6
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.lodz-eksploracja.org/tematy14/ruda-erzhausen-oboz-dla-jencow-sowieckich-vt576.htm">http://www.lodz-eksploracja.org/tematy1 ... -vt576.htm</a><!-- m --> tutaj np. ale przyznaję Ci rację że typowo "betonowego" tematu poświęconego tym obiektom nie ma więc go nie zamknę Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
A własnie,przy okazji mam pytanie.Usiłowałem odnależć pewne informacje z roku 97.I okazało się,że drogą internetową mogę się dokopac co najwyżej do 98-99(mowa o łódzkich gazetach).Moze ma ktoś pojęcie jak to zrobić---zapytuję tylko o możliwość internetową.

Dzięki--pozdro :cwaniak:
Odpowiedz
#8
Fidel napisał(a):Trzeba by poszukac artykułów z łódzkiej prasy z tego okresu i wcześniejszych. Klub Labirynt badał te podziemia.

Tutaj jest kilka artykułów z Expressu z tamtego okresu. Dwa ostatnie dotyczą odkrycia "lochów"

Fidel, czy to Ty Krzysztof P ??
ARTYKUŁY
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości