Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
katalogowanie schronów i bunkrow woj łódzkie
#1
cześc moglibyśmy skatalogować wsio schrony i bunkry w Łodzi i województwa , myślałem żeby zrobić wszystkich dokumentacje foto i rysunki np schronów p lot w naszych parkach tylko czy da rade do jakiegoś się dostać?może pogadać z odpowiednimi władzami czy mozna otworzyć chociaż jeden?archeo może coś pomoże?
pozdrawiam i czekam na waszą inicjatywe
Odpowiedz
#2
wszystko mozemy skatalogowac opisac. czy chcesz calego obecnego wojewdztwa lodzkiego? czy tylko najblizszych okolic lodzi?
Odpowiedz
#3
O możliwości wejścia na teren (do) bunkra czy schronu decyduje jego właściciel (czyli właściciel terenu na którym on stoi). Myślę, że formalnych przeszkód nie ma. Natomiast inna sprawa to ludzie i ludzuska, którym się nie chce otwierać i pokazywać w jakim są stanie. Część z nich jest zakopana, odkopanie może być trudne bo nikomu na tym nie zależy. Np. w Sieradzu są takie na górze zamkowej i nie zostaną odkopane, bo później nie ma się kto nimi zająć - czyli pilnować żeby nikt tam się nie upijał albo dzieciaki żeby sobie głów nie rozbijały.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#4
Co do wejści do tego typu obiektów to np. na naszym warszawskim przykładzie - w wiekszości kiedy obiekt militarny stoi na terenie zakładu panstwowego włascicielowi to wisi i zazwyczaj daje pozwolenie na wejście. Gorzej tam gdzie obiekty takie znajduja sie na tereni prywatnym tam to trzeba sie uzerac a i to czasem nie pomaga.
„Doświadczenie wojny powietrznej ostatniego czasu pokazuje, ze w celu uratowania ludzi w schronach przeciwlotniczych muszą być przeprowadzone przedsięwzięcia budowlane właściwymi dostępnymi środkami"
Reichsminister der Luftfahr
Odpowiedz
#5
Zajmiemy się tym pomysłem jak tylko przywrócą mi dostęp do internetu w domu :/
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
no ale zawsze po dokumentacji mozna zasypac wejscie , no i zawsze sami możemy odkopać no i fakt niszczenia stopniowego schronow i LSR ow np naprzeciwko galeri łodzkiej

[ Dodano: 20 Luty 2007, 20:23 ]
a archeo a co to za schronu w sieradzu na tym wzgorzu???a i mam ta spinke dla ciebie tylko jak i gdzie ci mogę ją podrzucić?
Odpowiedz
#7
Zdaje się, że wzgórze stanowiło hitlerowski punkt ogniowy. Bunkry zostały przez zapaleńców odkopane i "przywrócone życiu", niestety polegało ono na imprezach folkloru nieetnograficznego oraz zabawach sieradzkich dzieci. Obecnie schrony są zasypane, bo nie miał kto ich pilnować i brać odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia na ich terenie.
Jest to przykład dla was. Jeśli coś chcecie "odkryć" na nowo to koniecznie zaplanujcie realne funkcjonowanie tej rzeczy po hucznym otwarciu, czyli co z tym czymś potem ma się dziać. Inaczej szkoda pracy i zapału bo całość i tak pogrąży się znowu w ziemi.

PS.
Proponuję kontakt przez PW.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#8
mam jeszcze na oku do oczyszczenia jeden ciekawie zlokalizowany obiekt kolo męki - sieradza
Odpowiedz
#9
myślisz o 2 schronach koło przejazdu drogi polnej przez tory ?
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#10
kobieras jak bedziesz oczyszczac to daj znac
Odpowiedz
#11
dokładnie tak te dwa ale musze namierzyc włascicieli pola tzn dokładnie tego na ktorym jest ten od łodzi po prawej
jak cos to dam znac a ty jestes z sieradza?
Odpowiedz
#12
nie ale bywam tam często, mam fotkich wszystkich pięciu liczac od mostu na Warcie. byłem tam jakies 2 tygodnie temu i schrony były mocno oczyszczone tzn. chyba ktoś wyciął trochę krzaków bo było je dośc dobrze widać. Zdjęcia robiłem kilka lat temu latem i tego, o którym piszesz to prawie wogóle nie można było zobaczyć przez krzaczory.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#13
no wiesz to mogł nawet chłop zrobic bo ostatnio jak byłem przed zimą to zaorane wsio było ... a wpadasz moze czasem na złomy w sieradzu?;-p a i widziałes ten dziwny rów po lewej stronie jadąc od łodzi taki jakby p panc zawsze jest w nim woda
Odpowiedz
#14
Kobi może to jakieś starorzecze? Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#15
nie ma bata to nie starorzecze za równe brzegi za daleko od rzeki za waskei na warte za szerowkie na meljora i miedzy dwoma schronami
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości