Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzątanie cmentarza wojennego Vol. 2
#1
Ok pierwsza akcja odbiła się szerokim echem i co tu ukrywać przyniosła ona jej uczestnikom splendor i chwałę! Mając na względzie powyższe proponuję przeprowadzić kolejną akcję. Teraz należ się zastanowić nad obiektem naszych działań. Mnie nasuwają się cztery lokalizacje.
Pierwsza: Witkowice-gmina brzeziny zaczęła tam jakąś inwestycję nie wiem jak się prace rozwijają ale to sprawdzę.
Druga to cmentarz Poćwiartówka-Niesułków Kolonia jest on na skraju lasu, gmina tez tam jakieś prace poczyniła lepsze czy gorsze nie ważne, w każdym razie tam już stoi tablica, z której coś możemy wyczytać.
Trzecia :las gałkowski tego cmentarza nie znam nie byłem na nim nie wiem gdzie jest i w jakim jest stanie.
Czwarta: Rogów też mnie na nim jeszcze nie było w każdym razie wiem ze jest i jest mocno zaniedbany!
Termin: jeżeli 17 marca akcja pt. tablica i ognisko wypali to na cięcie krzaczorów możemy się umówić tydzień później czyli 24/25 marca.
Wiem, że harcerze z Brzezin aż palą sie do karczowania a więc mielibyśmy poważne wsparcie!
Ok a teraz oczekuję waszych opinii i sugestii!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#2
jak tylko bedę miał czas to będę, nie udało mi się we Wiączyniu, więc mam dodatkową mo :yes: tywację
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
Zna czy z tego co wiem to w Gałkowie ten cmentarz na "górce" jest w całkiem niezłym stanie...krzaki są ale nie takie żeby je wycinać...jakieś tam owocowe. Stella tam własnoręcznie odmalował kamień, a z przyjacielem z Rosji i ze mną zatknęliśmy mała flagę Rosji (ktora juz i tak pewnie ukradli...). W Witkowicach robi gmina, ale nie zaszkodzi pomóc...reszty nie znam. Fotki by sie przydaly...jak co to biore rower na wiosne i jade focić Big Grin pozdr
Odpowiedz
#4
moze wybrac najblizszy od Wiączynia , w ktoryms z postow o ile mnie pamiec nie myli chcieliscie zrobic trase czy tez szlak laczacy wszystkie historyczne miejsca wiec powstalby pierwszy odcinek pozniej dolaczaloby sie nastepne
Odpowiedz
#5
Sprawa ma się tak: wczoraj zrobiłem szybka wizję lokalną, byłem w Wiączyniu ( o tym w innym wątku), a następnie pojechałem do Witkowic. W Witkowicach sprawa ma się tak: Gmina zaczęła renowację/remont tego cmentarza. Dotychczas odnowiono dwa obeliski (Rosyjski i Niemiecki) odnowiono/zrekonstruowano kilka płyt nagrobnych żołnierzy niemieckich oraz zaczęto odbudowę bramy. Reasumując coś się tam dzieje pozytywnego. Nekropolia jest duża, nawet bardzo na mój gust ze 3 razy większa niż Wiączyń i podobnie jak Wiączyń jest zarośnięta. Z uwagi na to że zaczęto tam pracę renowacyjne można pomóc gminie szczególnie, że mamy współpracować przy projekcie turystycznym. Możemy też liczyć na pomoc harcerzy z Brzezin, którzy podobno nie mogą się doczekać jakiegoś działania! Kolejnym faktem przemawiającym za wyborem tego cmentarza jest to, że Gmina posiada niezbędne pozwolenie, zgody i decyzje. Niestety są też minusy! Pierwszy: bardzo kiepski dojazd środkami komunikacji zbiorowej pozostaje transport własny lub spacer z Jordanowa lub Justynowa (około 4-6km)
Drugi: daleko do jakiegokolwiek sklepu (około 4 km).
W każdym razie ja proponuję Witkowice!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
Potwierdzam, Moja drużyna weźmie udział w akcji sprzątania cmentarzy/a
Witkowice mogą być, od jakiegoś czasu się tam wybieram zobaczyć, jak to wygląda, ale jakoś wybrac się nie mogę :axe:
Niegłupim pomysłem jest tez żeby wziąc się za Rogów. Działa tam kolejka wąskotorowa wybudowana podczass I WŚ przez niemców (z tym, że w latach 60 czy 70 wymieniali szyny, ale szlak pozostał ten sam) a to też byłaby jakaś atrakcja do szlaku turystycznego.
Pozdrawiam!!!
Odpowiedz
#7
he he do Witkowic można podjechać, tym no.. rowerem Wink Ale wolałbym by nie było śniegu podczas akcji! Co do Rogowa - pewne kontakty operacyjne z przedstawicielem kolejki rogowskiej nastąpiły na szkoleniu w Rochnie - moglibyśmy jakoś wspólnie zadziałać Smile
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#8
Rowerkiem to ja chętnie....oj jak bym popykał ojo oj!!!!! A ja ukradną tamtejsze moczymordy Tongue
Odpowiedz
#9
to bedziesz wracac na nozkach Tongue
Odpowiedz
#10
Ok bez pierduł kto ma czas 24 marca? Cel jest jasny cięcie krzaków na Cmetarzu w Witkowicach! Musze wiedzieć do Piątku do 11.00 albowiem muszę poinformować Wójta Sokołowskiego o naszych planach! Kto chętny niech da znać na mail lub PW. Myślę, ze jak się zgłosi 5-10 osób to już uda się coś nam zmontować! Szczególnie, że mamy mieć wsparcie ze strony ZHP z Brzezin!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#11
Raczej będę.
Odpowiedz
#12
Wybieram się :yes:
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#13
Wybieram sie również
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#14
jak zawsze będę.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz
#15
Do wiadomości wszystkich: sobota aktualna. Sprzątamy następny cmentarz.
Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości