Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walki w Łodzi
#1
c.d. wątku dot. śladów z Uniwersyteckiej.

Zamieszczam poniżej zdjęcia zrobione dzisiaj z ulicy Kopernia.
Z góry przepraszam za jakość, nie mozna wymagać zbyt wiele od telefonu.
Jeżeli to złe miejsce to proszę o korektę

Pozdrawiam,


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Martinez podaj mi dokładny adres Kopernika to sie z cyfrówką przejadę
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
Czy to czasem nie tam gdzie jest LUKA ?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
Pomiędzy Żeligowskiego a Włókniarzy po lewej stronie idąc od Żeligowskeigo za ogrodzeniem. Jeżeli wysiedzicie do 20 to może dojadę i się spotkamy.
Pozdrawiam,
Odpowiedz
#5
Poszukuje miejsc potyczek lub większych walk które rozegrały się podczas wyzwalania naszego miasta przez arrmie czerwoną miejsa , nazwy ulic itd bym był bardzo wdzięczny piszcie co wiecie.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
Nie jestem specjalistą od tematu, ale wydaje mi się, że niewiele tego było jak było.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#7
Ul. uniwersytecka przy parku
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#8
no ladne sa slady na murze kamienicy
Odpowiedz
#9
Nowomiejska 4(?) stała tam kamienica, w której mieszkał mój dziadek, do momentu, aż spadła bomba burząca. :cenzura: :cenzura:

Mały incydent, trzech niemców zginęło w potyczce z sowietami w kamienicy na ul. Dabrowskiego przy placu, obok wędlinki (tylko nie czepiajcie się nazw :box: )

Pewnie na dworcu coś było, na dworcach zawsze się leją!
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#10
Jak będę miał czas to wrzucę relację mojego ojca z wyzwolenia miał 17 lat
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#11
Fidel napisał(a):Jak będę miał czas to wrzucę relację mojego ojca z wyzwolenia miał 17 lat
Fidelku, zebrałeś inf? Może byś cos napisał? Trochę czasu już upłynęło.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#12
Mam to ale jest tego z 4 kartki, spoko przepiszę i wrzucę, szukam wszelakich relacji, wiem że to głupio piszę o tym magisterkę ale proszę o pomoc i zawsze podam skąd jest żródło i podziękuję.
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#13
Wiem, iż w okolicach Pabianickiej, pewien volksdeutch, właściciel piekarni, w momencie wejścia wojsk sojuszniczych wyciągnął ckm i zaczął ostrzeliwać wchodzących. Nazwiska nie pamiętam (ale się dowiem). Potem, co ciekawe, ukrywał się na terenie cmentarza przy ul. Pabianickiej, w którymś z grobowców. Jeśli ktoś popatrzy, to ten cmentarz znajduje się w linii prostej pomiędzy ul. Joanny oraz lotniskiem Lublinek (tunele).
Złapano go, ponieważ jedzenie donosiła mu służąca. Ktoś ją wyśledził.

Ironrat
Odpowiedz
#14
niemcy dostali kule tez koło julianowskiej , koło konstantynowskiej na przeciwko zoo , i walki były na starowej górze i w okolicach rudzkiej ulicy , z dwa trzy lata temu ekshumowano niemców z walk w 45 r na starowej gorze ktorzy byli zasypani w okopie na terenie cmentarza na gadce pozdr!

[ Dodano: 9 Czerwiec 2007, 12:47 ]
a i koło lodzi w konstantynowie jeden zginął lub dwoch sorry ale dokładnie nei pamiętam;p
Odpowiedz
#15
W okolicy mostu kolejowego, u zbiegu ulic Legionów i Al. Włókniarzy, zgodnie z ustnym przekazem jednego z moich czarujących rozmówców przy kotlecie schabowym z prawdziwą kością w lokalu Kaskada, zastrzelono dwóch żołnierzy niemieckich przypuszczalnie tam pełniących służbę wartowniczą, zgodnie z tym samym przekazem, owi żołnierze poddali się Rosjanom, rozebrali się z odzieży wierzchniej ( chyba żeby krwią płaszczy nie pobrudzić), i zostali zastrzeleni, ku uciesze lub przerażeniu widzów. Przekaz ustny, nie potwierdziłem tego faktu z innym niezależnym źródłem, ale jestem z gruntu naiwny i łykam wszystko, co się do mnie mówi.

Pozdrawiam
witek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości