Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walki w Łodzi
#16
Tą opowieść ojca muszę w końcu wkleić, ale jest to sporo przepisywania, może ktos by zeskanował i wkleił?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#17
Na Tuwima 98(?)od strony torów między Nową a Przędzalnianą na dziedzińcu w latach 70-tych w ogódku odkopano dwóch niemców w mundurach. Posesja z dwoma strażnicami. Tam musiały byc jakieś magazyny. Ciekawe jakie?
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#18
Pisałem już o tym na forum. Na terenie dawnej synagogi znajduje się masowy grób Niemców. Zastanawia mnie jednak taka sprawa. Czy byli to żołnierze, czy też cywile. Gdzie i kiedy zginęli?

Ironrat
Odpowiedz
#19
sa tam zolnierze i cywile jakies 3 lata temu rozmawialem z gosciem ktory niestety juz nie zyje a bral udzial w zbieraniu zwlok i zasypywaniu ich podobno byla tam dziura w ziemi po piwnicach synagogi i tam rosjanie kazali ich grzebac teraz tam jest parking i jakas chala targowa
Odpowiedz
#20
A na Mileszkach też podobno była jakaś mogiła? wiecie coś na ten temat?
A czy na terenie naszego miasta był jakiś zniszczony sprzęt pancerny?

[ Dodano: 6 Lipiec 2007, 02:43 ]
U chyba nikt nie wie Sad
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#21
Na Legionów w miejscu dzisiejszego Art Domu był skład złomu. Podobno po wojnie tam zwozili cały wojskowy majdan (czołgi, wozy pancerne itd), następnie cięli i do huty. Na terenie złomowiska był równiez mały schron.

[ Dodano: 10 Lipiec 2007, 15:22 ]
Zdjęcia z Tuwima 98
[Obrazek: 9b092257e6288c1em.jpg]

[Obrazek: c4de97124d5f7a94m.jpg]

W latach 80tych zarządcą posesji był CPN. Wnioskuję ze mógł się tam znajdować skłąd paliw.

[ Dodano: 28 Sierpień 2007, 12:46 ]
PRZY OKAZJI ZWRÓCILIŚCIE UWAGĘ NA REFLEKTOR?
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#22
Na ulicy Doroty przy parku jest kamienica a za nią ogródki działkowe. Na
froncie kamienicy widać ślady po strzałach. Jeśli ktoś będzie zwróćcie uwage.
Odpowiedz
#23
Na szczecińskiej w lasach między łodzią a zgierzem stała niemiecka barka desantowa z jakieś cztery lata temu stała się ofiarą złomiarzy.
Odpowiedz
#24
coś po niej zostało skąd wiesz że niemiecka i to barka i skąd rtam się wzieła
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#25
Barka stała i owszem.Czy niemiecka to nie jestem pewien.Notabene nie wiadomo czy to wogóle była barka.Ponieważ ta rzeczka raczej nie jest szeroka i głęboka.Jednak tak mówią ludzie.Cokolwiek to było nie stało się ofiarą złomiarzy tylko zaopiekował się tym/nią facet który mieszka nieopodal.Z tego co wiem to raczej na złom tego/jej nie wywiózł tylko dołączył do kolekcji starych pojazdów.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#26
Jadąc do Zgierza od strony Łodzi po prawej stronie przed Sokołówką stał niepozorny budyneczek. Na podwórku stało wiele różnego szprzętu wojskowego - raczej złomu (m.inn.amfiblie). Tablica informowała że, mieści się tu magazyn Wytwórni Filmów Fabularnych. Było to na początku lat 70 ubiegłego wieku. Pozwala to wyjaśnić skąd tam wzięła się amfiblia. Los sprzętu nie jest mi znany.
pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
#27
Budyneczku już nie ma bo został zrównany z ziemią.Barka/amfibia/ tak jak napisałem trafiła w prywatne ręce.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#28
Na 1000% niemiecka barka desantowa. Mam fajną książkę o niemieckich transporterach i jest w niej zdjęcie (a4) gdzie sdkfz 7 ciągnie takową barkę zdjęcie wykonane w czasie ćwiczeń WH. Wzięli ją złomiarze , nie znam żadnego "zbieracza" z tamtych okolic który ma możliwość zabrania takiej rzeczy z prywatnej posesji baz zgody właściciela ,jak wy znacie do dajcie nazwę ulicy osiedla to się rozejrzę.
Odpowiedz
#29
Tak się składa że informacje mam bezpośrednią.Byłem w tamtym miejscu i widziałem tą ''rzeczkę'' i żeby cię nie skłamać ma 2x2.Wiec ćwiczenia w takim miejscu były by totalnie chybione.Być może część tej barki trafiła w ręce złomiarzy lecz ''większa'' jej część została ''przygarnięta''.Jak do tej pory najtrafniejszym kluczem do zagadki jest to iż znajdowały się w pobliżu magazyny filmówki.Ostatnio doszyły mnie słuchy iż kręcili tam 4 Pancernych.Kolejna informacja jest taka że swojego czasu na terenie tegoż magazynu znajdowało się trochę sprzętu militarnego.Za pewne barka pochodziła z tego źródła.Jednak ta kwestia była już poruszana w postach przez Leszka.
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#30
Kolego KaDe ja tylko pisze że taka barka i ćwiczenia występują w książce a nie gdzieś w "rzece" 2X2 i o pancernych. Jak tam będziesz to oglądaj uważnie stare drzewa na sporej wysokości to może zrozumiesz że tam się działy "różne" rzeczy i ,których w pierwszej chwili możesz nie zrozumieć (też się zastanawiałem jak to możliwe).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości