Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczone czolgi w naszym województwie
#31
Jeszcze podobno jakies dwa czolgi Iwana przy rondzie w Belchatowie(byly ponoc wypalone i mialy opuszczone lufy).Napewno dwie sztuki 251 pod Widawa.A pod Zelowem kilka lat po wojne jakis kulak bronowal pole Ketenkradem. Smile
Odpowiedz
#32
Heh, w Zelowie stoją czołgi, a w Widawie "mułek" (nie znam fachowej nazwy, ten transporter opancerzony z wyrzutnia rurową z tyłu, niemiecki)

Ale z tego co wiem to nie były zniszczone tam, a jeszcze prawdopodobnie w przyszłości będą jeździć, ba czołgi jeżdżą w Zelowie raz na kilka lat jak Jazzman popije i zrobi imprezę.

Sorki, nie mogłem się powstrzymać, ale co by nie zarzynać wątku, informacja na temat - w łapki mi wpadło zdjęcie SuGa z "ronda" w Sulejowie, styczeń 1945 porzucony z braku paliwa bądź uszkodzeń mechanicznych, Rosjanie na nim trochę potrenowali celność. W samej Pilicy tez walało się sprzętu po tych nieszczęśnikach po którymi zarwał się lód podczas odwrotu, ale w samym Sulejowie te wraki były sukcesywnie wybierane z rzeki. Niestety, Tygysa tam nie było :mrgreen:

Na pewno były Stugi, Panzer III i IV.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#33
Oj czolgow w Zelowie nie brakuje. A w Widawie to jest Maulitier ale narazie w czesciach,za jakis czas miejmy nadzieje ze wyjedzie.Aha,odnosnie tematu to byla w okolicy chyba tez Pantera,dokladnie kilka gasek lecz wlasciciele posesji bardzo nie przyjemni,nie chcieli sprzedac,moze komus innemu sie poszczescilo... :axe:
Odpowiedz
#34
Przy drodze Łask-Pabianice leżały dwa pojazdy. W wodzie przy pierwszym mostku (licząc od Łasku) był transporter (Sd.Kfz. 250 lub 251) - wydobyty jakieś 15 lat temu i wysłany do huty (silnik z niego stał u pewnego człowieka do czasu aż go skradziono). Przy drugim mostku (na Grabi) leżał Pz.Kpfw. V "Panther", którą po wojnie wydobyto i pocięto na złom.
Odpowiedz
#35
trynidad napisał(a):Przy drodze Łask-Pabianice leżały dwa pojazdy. W wodzie przy pierwszym mostku (licząc od Łasku) był transporter (Sd.Kfz. 250 lub 251) - wydobyty jakieś 15 lat temu i wysłany do huty (silnik z niego stał u pewnego człowieka do czasu aż go skradziono). Przy drugim mostku (na Grabi) leżał Pz.Kpfw. V "Panther", którą po wojnie wydobyto i pocięto na złom.
Trynidad masz może więcej informacji na ten temat? Ja słyszałem, że na pierwszym mostku tego transportera nie wydobyto
Odpowiedz
#36
Kolumna, niedaleko Łasku (zdjęcia zrobione w 1946 roku)
[Obrazek: 183ba8a08f85e8b9.jpg]
[Obrazek: 29c0427b954a2c84.jpg]
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#37
a jakieś bliższe informacje na temat tych zdjęc
http://www.historielasku.pl-znajdziesz tu artykuły na temat historii ziemi łaskiej
Odpowiedz
#38
nie będę Ci wskazywać na niej członków mojej rodziny przecieżSmile podpisane było tylko że Kolumna rok 1946 i nic więcej...
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#39
Było ale wrzucam bo w temacie

Jest to zdjęcie pantery w wersji g na trasie Łódź - Rzgów zdjęcie wykonane latem 1945 r.

[Obrazek: 37142444.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#40
Ja ogólnie pochodzę z miejscowości Krzętów nad Pilicą , graniczy z woj. Świętokrzyskim . Podczas II wojny troszeczke sie u mnie działo. O ile pamietam to kilka lat temu wyciągali chyba niemiecki czołg z Pilicy. Kilka km od mojej miejscowości w Maluszynie , byl zatopiony nastepny czołg.
Odpowiedz
#41
fajny topic
dołożę
Pabianice
wrak scout cara na jednej z posesji
zakopany M-16 (17) gdzieś w okolicach dawnego loku (?) pod drogą
resztki 251 sprzątnięte 2 tygodnie temu
Boczki :cwaniak:

Jest jeszcze trochę tematów do weryfikacji
Odpowiedz
#42
yoony napisał(a):dołożę (...)
No, dokładaj, dokładaj Smile
Odpowiedz
#43
centrum Nowosolnej na rynku jeszcze długo po wojnie stał podobno zniszczony ruski
Odpowiedz
#44
Ten PzKpfw IV G/H na zdjęciu z Kolumny, stoi na placu tuż obok budynku dworca kolejowego Łask-Kolumna, którego ścianę boczną widać po lewej stronie.
Za czołgiem jest nasyp z peronem...
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#45
Ciekawa sprawa z tą czwórka bo nie wiem czy zwróciliście uwagę, że ma uszkodzone trzeci i czwarty wózek, a w zasadzie trzeciego w ogóle nie ma. Nie widać też żadnego postrzału znakiem tego albo go miejscowi zaczęli rozbierać albo sami Niemcy go napoczęli.
Pozdr MJ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości