Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczone czolgi w naszym województwie
#1
Zakładam temat zniszczone czołgi , transportery , ciężarówki , działa i inne maszyny w naszym województwie poparte z źródeł historycznych zdjęć lub wspomnień waszych krekwnych rodziny.Chciałbym żeby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć

1.Pantera rozbita na drodze do Rzgowa
2.sdkfz -hanomag spod Sieradza nr. bocznym 292 Transporter zarejestrowany był w Wehrkreis I Königsberg
a drugi tablice "WH 1803...5" (temat kobierasa )
3.Ruda niemieckie czołgi

Ponadtto Kobieras wspominał coś że znalazł u faceta pod Konstantynowem koło zębate i przednią część pancerza od czołgu

Czekam na wasz posty
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
te płyty i koło są z pojazdu spod łasku bowłasciciel je przywlekł ze sobą;-p jak juz odwiedze miejsce skąd były napisze skąd i foty wrzuce , w górce pabianickiej byl porzucony łazik wh jakiś pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Na Teofilowie jakiś jegomość trzyma wannę od Kübelwagena.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#4
gun a masz namiar na nia chetnie ja wydobede;-]

[ Dodano: 6 Marzec 2007, 20:00 ]
ostatnio mam apetyt na takie cukiereczki na działke;-]
Odpowiedz
#5
słyszałem, że w Małyniu razem z mostkiem (zarwał się) zwalił się do rzeki T-34. Wyciągali go dopiero po wojnie, zakopał sie w muł.
Odpowiedz
#6
no a i koło dobronia był rozbity park naprawczy sporo sprzętu w tym ciężarówki;-]
Odpowiedz
#7
Ta wanna już wydobyta i chyba idzie do renowacji tak więc Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
w Modlnej został zniszczony PzKpfw II,
jego resztki zostały wydobyte około 2 lat temu, choć piszczałki piszczą jeszcze w tym miejscu.
Odpowiedz
#9
Panzer IV - Wiączyn
Panzer VI Tygrys - zepsuty i wysadzony koło katedry obecnie bazyliki
mniejszej
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#10
mi dziadek opowiadał o jakims niemieckim czołgu ktory podobno wrypał sie do drogi jak sie jedzie ze zduni do sieradza ( taka głowna ) na wysokosci półboru
Podobno byl tam jakis row przeciwczolgowy i sie jakis wrypał niby i go zasypali i polozyli na nim aswalt Big Grin jak znam zycie i takie historie to to sciema jest Big Grin ale kto wie Tongue
Odpowiedz
#11
Mój stary temat : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.lodz-eksploracja.org/viewtopic.php?f=44&t=1169">viewtopic.php?f=44&t=1169</a><!-- l -->
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#12
swistak napisał(a):mi dziadek opowiadał o jakims niemieckim czołgu ktory podobno wrypał sie do drogi jak sie jedzie ze zduni do sieradza ( taka głowna ) na wysokosci półboru
Podobno byl tam jakis row przeciwczolgowy i sie jakis wrypał niby i go zasypali i polozyli na nim aswalt Big Grin jak znam zycie i takie historie to to sciema jest Big Grin ale kto wie Tongue


Ja słyszałem o przypadku, pewnie w 99% prawdziwym
Ponoć t 34 wjechał w okolicach Łodzi (w rejonach Kalonki, tylko gdzie tam był rów? ) w rów przeciwczołgowy tworząc most, lekko przysypany ziemią i z ułożonymi na wierzchu belkami utworzył dobry przejazd.
Zaraz po wojnie został oczywiście zabrany wraz z resztą fantów w tym rejonie przez wojsko
Odpowiedz
#13
Starszy mieszkaniec miejscowości Barkowice ( pod Piotrkowem) opowiadał mi , że po wojnie stała tam uszkodzona armata niemiecka dużego kalibru . (sprawdzone nie pozostał najmniejszy ślad :-) ) Koła od transportera które posiadam pochodzą też z okolic tej wioski . Jeszcze do niedawna strop w budynku pobliskiej OSP podpierała lufa czołgowa . Niestety nie wiem czy części te pochodziły z maszyn zniszczonych w tych rejonach , ale wiem na pewno , że walki wozów pancernych miały w mojej okolicy miejsce więc bardzo możliwe .
Pzdr
...bo w rzeczach pamięć o umarłych tkwi...
------------------------------------------------------
Odpowiedz
#14
Co do tego pana z Teofilowa to wiem o kogo chodzi mieszka raczej na Złotnie nie daleko jeźdze do wulkanizatora 2 ulice dalej swojego czasu trzymał przed domem na lawecie transporter SdKfz 251 ale chyba ten produkcji czeskiej powojennej
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#15
Gdzieś przy ul. Kwiatów Polskich na Teofilowie stała wanna od Kubelwagena.
Zimą robiłem zdjęcia - gdzieś powinny być Smile

PS: Grandi gdzie jeździsz na wulkanizację? Na ul. Złotno?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości