Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniszczone czolgi w naszym województwie
#16
Albo Dąbrowszczaków albo Grenadierów

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=lodz&loc=&Submit=Szukaj&cId=&sId=&x=66&y=11&long=19.3582664&lat=51.787372&type=1&scale=3">http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=lodz ... =1&scale=3</a><!-- m -->
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#17
Jest to nowe Złotno jak chcecie to mogę wrzucić foto tego kibla tylko już w lepszym stanie.ten 251 to była tatra ot810.
Odpowiedz
#18
Oto widoczna część lufy podpierającej strop w remizie strażackiej, o której wspomina Manian. Długość jej górnego wystającego elementu do posadzki wynosi 330 cm i według mojej wiedzy ma ona w sobie zarylowany pocisk. Wczoraj w pobliskim lesie swoją piszczałką odkryłem 10 pocisków o średnicy ok. 150 mm i długośći ok. 80 cm bez zapalników zewnętrznych, poukładane równo na skarpie dość długiego leja. Było to prawdopodobnie stanowisko jakiegoś działa. Pociski są już zneutralizowane, a lufa w remizie być może pochodzi właśnie z tego działa.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49cf8d67f2328b50.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49c ... 28b50.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc22ae52dfd58b55.html">http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc2 ... 58b55.html</a><!-- m -->
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
To co widać na zdjęciu kojarzy mi się z hamulcem wylotowym od jakiegoś Niemca.
Odpowiedz
#20
co by być produktywnym, dorzucę coś od siebie -

Stug III, Opel Maulitier i trochę ( nieustalona ilość) pojazdów cywilnych ok. 30km na południe od Sulejowa, zniszczone podczas przeprawy przez Pilicę, w Barkowicach k. Sulejowa była rozbita Pantera, lufa z zamkiem skończyły w remizie jako element nośny (podobno ok 3 lat temu ktoś ją "odkupił" i zabrał)

Sdkfz 251 zostawiony 2km od m. Koło na lodzie w leśnym jeziorku, wiosną wraz z roztopem poszedł na dno.

Dwie lufy z zamkami acht-koma-acht przerobione na krzyże przydrożne, między Łęcznem a Sulejowem. "Wyrwane" z jakiegoś sprzętu.

Jakbym się zastanowił to było tego jeszcze więcej, a myślałem tylko o niemieckim sprzęcie, a przecież ruscy utopili pod Piotrkowem T34, dwa działa, w luciązy tylko w górnym biegu jest podobno IS, ale to trzeba zweryfikować.
absterget Deus omnem lacrimam ab oculis - i otrze Bóg z ich oczu wszelką łzę
Odpowiedz
#21
Panzer III,Sherman,Marder,Maulitier,251-Karczmy PzIII lubIV-Czestkow
Odpowiedz
#22
nrg napisał(a):Sherman(...)
Sherman? o.O
Odpowiedz
#23
A Sherman, Sherman i to chyba nie jeden. Namacalne dowody na to są Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#24
Sporo lusek amerykanskich,luska75mm,tabliczka znamionowa i kolo napedowe od wczesnej wersji,najprawdopodobniej staly tam wlasnie dwa.
Odpowiedz
#25
A dla smaczku w rejonie Oprzężowa 7TP :piwo:
Odpowiedz
#26
A zapalniczki to były na wyposażeniu WH czy Rosjan ?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#27
raczej WH Wink
Odpowiedz
#28
No, to teraz poobserwuję topic i poczekam sobie na torpedę ze strony toperza, jak to należy tępić takie wątki, bo sugerowanie, co+gdzie leży i co można stamtąd jeszcze wyjąć = potencjalnie wypasiona stołówka dla policji :baby:
Odpowiedz
#29
Gąsior a słyszałeś o czym takim jak Land-lease? Muszę Cię zmartwić "opiekacze jankesów" służyły też w krasnej amrii. Zresztą w naszej I AWP i II AWP też. I nie dotyczy to tylko czołgów Sowieci używali masę sprzętu zachodniego począwszy od motocykli, przez samochody, czołgi na samolotach kończąc.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#30
Cytat:Land-lease
Tak, wiem co to znaczy, ale nie przypuszczałem że owe rzeczy mogły być sprzedawane, zamieniane... Jeśli chodzi o pojazdy, samoloty itp. to jak najbardziej Smile

Przy okazji... miło się dowiedzieć kilku nowych ciekawych rzeczy Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości