Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"krzyżacka" architektura w gminie Łask
#1
na zdjęciu budynki gospodarcze gorzelni w Wronowicach. Nie wiem czy pędzą tam nadal gorzałę, ale z komina dym okrutnie czarny leci. ten typ krzyża nazwywa się.... ja niestety nie znalazłem odpowiedzi; może wy wiecie?


Załączone pliki Miniatury
       
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#2
Według mnie nie są to krzyże krzyżackie , a co do samej budowli myślęże to mogła być gożelnia jakiś mnichów- zakonu .Sądzę że te krzyże nawiązują kształtem do krzyży brabanckich ub jak kto woli krzyży pasyjnych, krzyże symbolizuje jedność Chrystusa i Świętej Trójcy,
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#3
pisząc "krzyżacka" miałem na myśli "ozdobna w krzyże", stąd cudzysłów. budynek jest moim zdaniem dość młody - może XX-lecie międzywojenne, może ciut starszy... :->
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
A może to są wskazówki templariuszy do zaginionego ich skarbu???
Odpowiedz
#5
A może to tajne miejsce schadzek Różokrzyżowców?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#6
No to teraz "Krzyżacka architektura cz. II"; tym razem Lutomiersk


Załączone pliki Miniatury
   
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#7
te krzyże są zrobione z cegieł pustych w środku ??
Odpowiedz
#8
gorzelnia wciaz pracuje Smile ma nawet oryginalne zabytkowe wyposazenie

ostatnio wymienili tam okna na PLASTIKOWE BIALE :/ porazka ....

ten teren z krzyzami byl w czasach prl tuczarnia, swinie tam hodowali

obok, na wzniesieniu byl dwor / folwark, zostal tylko jakis budynek niezaduzy oraz park

jak by ktos mial wiecej informacji tego rejonu WRONOWIC prosze o podanie informacji, ciekawi mnie historia teog rejonu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości