Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dworki pod Aleksandrowem
#16
W okolicach torfowisk za Rąbieniem AB jest stara leśniczówka w okolicy torfowisk jeszcze przedwojenna co Ci jeszcze powiedzieć droga z Aleksandrowa do Konstantynowa ta asfaltowa miała służyć jako pas startowy dla samolotów na wypadek wojny dlatego jest w takim dobrym stanie i jest dodatkowo utwardzana powiem Ci tylko tyle że mieszkam na Teofilowie garaż mam w Rąbieniu a mój ojciec pracował w xenonie pozdrawaim a
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#17
Sądzę, że droga nr 71 średnio nadaje się na tzw DOL (pas startowy) po pierwsze jest kręta, po drugie jest wąska, po trzecie brak placów postojowych dla samolotów i innej infrastruktury lotniskowej, po czwarte stan jej nawierzchni wcale nie jest rewelacyjny! Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają klasyczne DOL-e to pojedź się do Warty ale przez Rososzyczę lub do Inowłodza przez Rawę Maz.
Pozdr MJ
Odpowiedz
#18
Co do zapasowego DOL - na trasie Aleksandrów - Konstantynów zgadzam się z Jagodą.

Teraz coś mi się przypomniało odnośnie dworku w Nakielnicy. Jeżeli mnie pamięć nie myli to część rodziny Zachertów była pochowana na cmentarzu w Tkaczewskiej Górze.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#19
gunship napisał(a):Teraz coś mi się przypomniało odnośnie dworku w Nakielnicy. Jeżeli mnie pamięć nie myli to część rodziny Zachertów była pochowana na cmentarzu w Tkaczewskiej Górze.

Mam sporo fotek z Tkaczewskiej Góry spojrze na inskrypcę, może coś znajdę...

[ Dodano: 26 Marzec 2007, 11:18 ]
Jagoda napisał(a):Jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają klasyczne DOL-e to pojedź się do Warty ale przez Rososzyczę
Pozdr MJ

Tam to faktycznie "autostrada" jest w porównaniu z drogą, którą się jedzie wcześniej ;-)
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#20
Wyjeżdzając z Rąbienia i dojeżdzając do trasy Aleksandrów/Lutomiersk trzeba skręcić w lero i po lewej stronie stoi stary budynek szkoły powszechnej , można by ją sfocić
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#21
miała służyć jako pas startowy . Takie były plany lecz z powodów finansowych zaniechano zresztą patrząc na stan tej drogi nie miła żadnego remątu od jej powstania i tak jest w dobrym stanie.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#22
Dwory w Nakielnicy, Bełdowie, Woli Grzymkowej, Saniach
:arrow: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aleksandrow.ovh.org/?id=gallery&galery=dwory">http://www.aleksandrow.ovh.org/?id=gallery&galery=dwory</a><!-- m -->
Jest tez gorzelnia w bełdowie
Odpowiedz
#23
Dzisiaj będąc w Nakielnicy zwiedzałem dwór i rozmawiałem z obecnym właścicielem dworu. Spędzięłm tam dobre 2 godziny i rozmawialiśmy o historii Nakielnicy, Zachertów oraz okresie powojennym jak i ciekawej historii odzyskania majątku. Jeżeli ktoś z Was byłby chętny, można umówić się na spotkanie.
Z ciekawostek powiem, że ów dwór stoi na fundamentach klasztoru, gdzie w podziemiach były chowane zakonnice. Podobno jednego z dyrektorów PGRu w nocy straszyły szczególnie gdy był po kielichu.

[ Dodano: 27 Czerwiec 2007, 22:31 ]
Zrobiłem również zdjęcia, jednak właścicielka dworu pozwoliła mi je zrobić pod warunkiem prywatnego zbioru.
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#24
Historia właścicielki Nakielnicy była opisywana w mediach . To w sumie smutna historia. Kobieta tyle lat życia poświęciła na walkę sądową z państwem o odzyskanie majątku , a teraz kiedy wtreszcie go ma patrzy na jego niszczenie ponieważ nie stać ją na remont. :-( :-(
Odpowiedz
#25
Tak naprawdę to większość ludzi nie stać na remont zabytkowego obiektu :-(
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#26
martinez napisał(a):Wyjeżdzając z Rąbienia i dojeżdzając do trasy Aleksandrów/Lutomiersk trzeba skręcić w lero i po lewej stronie stoi stary budynek szkoły powszechnej , można by ją sfocić
do niedawna jadac do pracy na tym budynku widzialem z lat swietnosci -wytynkowany napis- Szkola Powszechna w Woli Grzymkowej. Juz tego napisu nie ma , zostaly tylko slady po literach , ktos skul to , szkoda ze nie zdazylem fotki zrobic. :kwasny:
Odpowiedz
#27
Wracając do dworku w Bełdowie należał on do sędziego Jana Wężyka.
Zachował się w stylu klasycystycznym , obok jest park w stylu angielski ,
Obok parku browar z 1906 r.

Oto fotki

[Obrazek: dsc00487tb2.jpg]

[Obrazek: dsc00490ki4.jpg]

[Obrazek: dsc00497ho4.jpg]

No i chyba kompleks mieszkalny dla pracowników

[Obrazek: dsc00495na2.jpg]
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#28
jazdacz napisał(a):
martinez napisał(a):Wyjeżdzając z Rąbienia i dojeżdzając do trasy Aleksandrów/Lutomiersk trzeba skręcić w lero i po lewej stronie stoi stary budynek szkoły powszechnej , można by ją sfocić
do niedawna jadac do pracy na tym budynku widzialem z lat swietnosci -wytynkowany napis- Szkola Powszechna w Woli Grzymkowej. Juz tego napisu nie ma , zostaly tylko slady po literach , ktos skul to , szkoda ze nie zdazylem fotki zrobic. :kwasny:

ja swego czasu zrobiłam, w wolnej chwile je umieszcze
eeM
Odpowiedz
#29
eeM wtedy jak byliśmy tam w listopadzie napis był jeszcze dosyć dobrze widoczny.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#30
zdecydowanie nie zanosiło sie na jego "odpadnięcie" a jak mnie gun poinstruuje po raz kolejny jak sie wciska foty ( czyli ja mu podesle a on to zrobi) to bedzie to mozna zobaczyc na forum


Załączone pliki Miniatury
               
eeM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości