Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon w Justynowie
#1
Chciałem się was zapytać jakie jednostki ćwiczyły na poligonie w Justynowie , zawsze jeżdziłem tam na Jagody (dużo okopów) To prawda że można znaleśc tam fanty z czasów carskich ? Jaka wogóle jest jego historia i czy znajduje się tam coś ciekawego bo całego nie zwiedziłem.

Pozdrawiam Paweł
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
Z tego co wiem to Justynów nie był poligonem. W 1914 roku toczyły się tam walki międy wojsami carskimi i niemieckimi ale to był epizod - około 48 godzin działań.
Co do zaś okresu 2 wojny to ponoć były tan składy amunicje, przez okoliczną ludność zwane "prochownią". Ponoć owe składy zostały w 1943 roku wysadone w powietrze w ramach jakiejś akcji sabotażowej.
Tyle co wiem na temat tego miejsca.

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#3
A z jakiego czasu pochodzą te okopy?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#4
Można przyjąć że okopy są z dwóch okresów. Część z nich jest z 1914 roku(to te można by określić nieregularne) druga zaś część pochodzi z okresu okupacji(zygzakowate dobiegówki). Tak ja to widzę, może ktoś inny ma bardziej wiarygodną koncepcję Smile

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#5
Jeszcze jedno małe pytanko po cxo okupanci zróbili te okopy? ;-)
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#6
Hmm, gdybym był okupantem to bym wiedział...
Odpowiedz
#7
no pewnie z nudów kopali okopy niemiaszki;-p a w wiśniowej była do niedawna jednostak sanitarna więc pewnie tyż coś ryli w okolicy zresztą kupe fajnych fantów nasze wojaki zosatawiły z okresu LWP jak się wynieśli od aparatów rentgena wojskowych z lat 50 tych do noszy i soli fizijologicznej ale to taki OT :-D no a okopy w większości to Iww , a co do skłądów w gałkówku to były one już z okresu II RP była to pomocnicza składnica uzbrojenia ( nr nie pamietam ) w gałkówku
pozdr kobieras
Odpowiedz
#8
A ja mam wrażenie, że temat kilka razy się już pojawiał...

Z całym szacunkiem ale warto najpierw przeczytać co już jest na forum niż bez zastanowienia powielać tematy...
Z wódką jest jak na wojnie – są straty w ludziach i w sprzęcie Wink
--------------
"[...] pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Józef Beck (5.V.1939)
Odpowiedz
#9
Mogę zobaczyć gdzie się pojawił?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#10
Część dziur jest po pociskach a część po wybuchu składu broni z drugiej wojny na pare dni przed wybuchem powstania warszawskiego. mam dzialke w Justynowie wiec wiem Big Grin
Odpowiedz
#11
Hoho ja też mam tam działęcieBig GrinZ ciekawości na jakiej ulicy??My w okresie letnim zamieszkujemy Hulanke :-).Może jakiś wypadzik w ten las??
Odpowiedz
#12
te dziury to w wiekszoci ziemianki bo wiekszosc skladów przeniesiono w polowe ziemianki w taki otot sposób np jedna jest pełna pustych min betonowych , druga samych zapalników do nich , trzecia samych gruszek do 75 mm i td wiec nie wszystkie dołki to leje;-]
Odpowiedz
#13
Proponuję do minimum ograniczyć podawanie nazw miejscowości. Czyta to mnóstwo niezrzeszonych ludzi, a potem jadą jakieś dzikie ekipy w wymienione rejony i ryją doły jak świnie w kartoflach.
Odpowiedz
#14
swiete slowa stella :yes:
Odpowiedz
#15
Działke mam na rogu Krzywej i Bukowej Big Grin Jak wypad to ok tylko jeden maly problem mam---brak pisczały Big Grin Ale moze po 4 sierpnia juz juz bedzie ;D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości