Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strońsko
#1
Ostatnio wybrałem sie do Strońka ( wieś w okolicach Zduńskiej Woli ) i rozmawialem troche z ksiedzem i mowil mi on ze podobno kiedys bylo przejscie podziemne z jednego z tych bunkrów do kosciola ale zostalo zamurowane....
Wiecie cos wiecej na ten temat ??
Odpowiedz
#2
Kit na kółkach.
a) nie kojarzę aby jakiekolwiek schrony bojowe (czy to ciężkie czy lekkie) miały jakiekolwiek podziemne przejścia
b) czas budowy (lato 39)

c) - jednym słowem legenda dla turystów Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#3
100% poparcia, ani czasu, ani sensu kopania takiego tunelu nie było; ale legenda śliczna. A jeszce fajniejsza by była gdyby schrony były po obu stronach rzeki i łączył by je korytarz pod W :mrgreen: artą
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
... a w korytarzu metro do W-wy lub bezpośrednie połączenie z linia Maginota. To tak, jak z tym wędkarzem co złowił Zundapa na wentkę i jeszcze mu się lampa paliła! Znamy te baje :lol:
Odpowiedz
#5
O tunelu słyszałem ale w innej części naszego regionu i z innej epoki ( klasztor ->) w Rawie Mazowieckiej. Nie wiem czy to legenda ale jak ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie niech założy nowy wątek.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
to samo dotyczy zamku w Przedborzu. Co po nie którzy twierdzą że zamek był połączony tunelem z zamkiem w Łękach Szlacheckich tj. kilkanaście km.
Bunkry w Węgierskiej Górce też słyszałem, że miały byc połączone tunelami. Proponuje dyskusje przenieść do działu Mity i Legendy
Odpowiedz
#7
Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to ją trochę "zjadło".
Chodziło mi o tunel prowadzący z klasztoru do zamku rawskiego.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości