Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania archeologiczne zamku w Ełku- dalsza wyprawa -krajowa
#16
U mnie będzie jedno miejsce,a przede wszystkim dużo miejsca na bagaż.Mogę zabrać od tych co nie pomieszczą w bagażnikach.
Odpowiedz
#17
JA mammoze komplet osób a jesl chodzi o wyjazd to moze ok 16-tej
Odpowiedz
#18
Remik to masz komplet osób czy masz może komplet osób?
Jak masz komplet to napisz kto się zabiera z tobą .
Co do godziny wyjazdu ,16-ta to chyba najpóźniej co możemy wyjechać żeby się po nocy potem nie tłucSmile
Odpowiedz
#19
Aktualizacja uczestników na dzień 19V:
1.resty czyli ja(stowarzyszenie)
2.Tom czyli mój młody(nieletni)
3. Monia czyli moja młoda(nieletnia)
4.Artiwu (stowarzyszenie)
5.remik (stowarzyszenie)
6.Krzysiek 01(myśli o wstąpieniu do stowarzyszenia)
7.GĄSIOR(niezależny forumowicz)
8.Zbyszek(niezależny )
9.Sarmata(stowarzyszenie)
10.Brat Sarmaty(niezrzeszony)
11.Passy(stowarzyszenie)
12.Irena -(druga połówka Passy-ego)
13.Magnes(stowarzyszenie)
Odpowiedz
#20
Brat odpada tak więc jest 12 osób .
Odpowiedz
#21
Lece z Restym Smile
Jak Feniks z popiołów......
Odpowiedz
#22
No niestety, ekipa ze Zduńskiej nie da rady. Zbyszek nie może a ja spadam na zlot. Słonecznej pogody i dobrej zabawy życzymy :-)
Odpowiedz
#23
Aktualizacja uczestników na dzień 24V
proponuje następujący skład załóg :
California
1.resty czyli ja(stowarzyszenie)
2.Tom czyli mój młody(nieletni)
3. Monia czyli moja młoda(nieletnia)
4.Artiwu (stowarzyszenie)
5.Kade (stowarzyszenie)

Astra
6.Krzysiek 01(myśli o wstąpieniu do stowarzyszenia)
7.Sarmata(stowarzyszenie)
8.remik (stowarzyszenie)Kade (stowarzyszenie)
9.Magnes(stowarzyszenie)
-jedno wolne

T-5
10.Passy(stowarzyszenie)
11.Irena -(druga połówka Passy-ego)
- jedno wolne

Wjazd ode mnie o 16 w piątek ,jedziemy przez Zgierz zgarnąć Kadego i następnie na Stryków i Łowicz, na miejscu o ile nic nieprzewidzianego nie będzie powinniśmy być po 23 .
Jak macie środki łączności typu CB czy inne gadułki to weźcie ze soba żebyśmy byli w kontakcie podczas drogi.
Wskazane karimaty i śpiwory ,jest możliwośc noclegu pod dachem na miejscu ale warunki spartańskie .
Na wszelki wypadek biorę namiot 4-kę gdyby ktoś nie miał lokum.
Odpowiedz
#24
I jesteśmy już wszyscy w domach.
Wyprawa zakończyła się sukcesem i pozostają już tylko wspomnienia.
Ostatecznie pojechaliśmy w 9 osób , bo wypadł jeszcze Magnes i i moja córa.
Pogoda i humory dopisały , a i trochę turystyki krajoznawczej zaliczyliśmy.
Warunki na miejscu były o wiele lepsze niż myśleliśmy przed wyprawą, a i towarzystwo archeo było zacne Smile więc większość nocowała pod dachem.
Zdjęcia z wyprawy już sie powoli ładują na konto na chomiku więc niebawem będziecie je mogli oglądać tu:
http://chomikuj.pl/restybis/Eksploracja*...zwiedzanie
a coś więcej o okolicach Ełku na lokalnym forum tu:
http://ruciane-nida.org/sercemazur/viewforum.php?f=6
Odpowiedz
#25
Ty nie ładuj zdjęć na chomika tylko do Domela.Sprawozdanie na stronę by się przydało też. :-)
Odpowiedz
#26
Tak , pewnie już sie rozpędzam .
Na chomika ładowałem półtora dnia, a na email skrzynke bym sobie zablokował co najmniej na tydzień. Łatwiej jest chyba pobierać małe zdjęcia z chomika bez zalogowania niż wysyłać pełnowymiarowe na meila.
Jak któreś pasują to co za problem je skopiować i wstawić z podaniem autora ?W naszych galeriach też są pomniejszone.
Jak Gun chce pełnowymiarowe to mogę wziąć na zebranie i sobie przerzuci.
O relacji też mi nie mów bo wymagasz tego od człowieka po 3 klasach zawodówki a nie potrafisz wyegzekwować relacji od ludzi po studiach!
Zwłaszcza zamieszczenia gotowego tekstu ze zlotu który wymaga tylko kilku małych poprawek przed zamieszczeniem na stronie głównej.Tekst jest gotowy od kilku tygodni i nic się nie dzieje w sprawie jego zamieszczenia.
Odpowiedz
#27
A więc widzę że szanowny kolega idzie śladem innych zamiast dawać przykład ( szczególnie że od innych tego wymaga).Pragnę przypomnieć że aby Domel coś wrzucił na stronę musi dostać materiał odpowiednio przygotowany.Nikt ci nie karze przesyłać mu wszystkich zdjęć ale muszą być w odpowiedniej rozdzielczości.Dominik ma dostawać materiały do zamieszczania na stronie a nie sam je tworzyć.A co do relacji to naprawdę nie zależy od wykształcenia , tylko od chęci.I jak już wspomniałem nie musi to być poemat , byle by wchodziło na stronę odpowiednio świeże, (jeśli strona ma być wizytówką stowarzyszenia) Myślę że nie ma co dalej prowadzić tej dyskusji w tym kierunku bo doprowadzi ona do kolejnej :boxing: .Pany strona ma żyć a żeby żyła musi być aktualna.Jeśli Dominik będzie dostawał świeżutki materiał a nie będzie go wrzucał , to wtedy go rozstrzelamy .A materiału będzie przybywać.W niedzielę wystawa w szkole , a niedługo Brus.Dalszą dyskusję w tym temacie możemy przeprowadzić jutro.
Odpowiedz
#28
Moja relacja została wysłana na adres stowarzyszenia do akceptacji i poprawek administratora strony.Wersja oryginalna jest do ściągnięcia jako plik word 2010 z mojego chomika tu:
http://chomikuj.pl/restybis/Eksploracja*...90243.docx
Wiem że Kade będzie maił kilka uwag co do treści i fotek więc można pobierać i modyfikować- mnie jest w zasadzie wszystko jedno która wersja trafi na stronę główną - byle była zgodna z faktami Smile
Odpowiedz
#29
Ponieważ nasz forumowy archeo troszkę nas ostatnio zaniedbał pozwolę sobie przekleić jego poniedziałkowy wpis na forum "sercemazur":
"Witam,
od czasu mojej ostatniej wizyty sporo ciekawego odkryliśmy na zamku.
W wykopach odsłoniliśmy pozostałości fosy otaczającej wieżę/zamek, znaleźliśmy tajemnicze mury w fosie oraz w kilku innych miejscach oraz ślady historii wyspy sprzed budowy zamku.
Jest coraz głębiej ale też coraz ciekawiej.

Troszkę fotek tutaj:
http://www.facebook.com/pages/Badania-ar...8579993835 "

Szkoda że do tego Ełku tak daleko......
Odpowiedz
#30
Witam!
Przepraszam za osierocenie forum ale obowiązki różnego kalibru spychają przyjemności na plan dalszy. Raczej nadal wpadnę czasem okazjonalnie na forum. Tym razem okazją była uwaga Resty - kłaniam się :-D
Niniejszym dziękuję zacnej Grupie Łódź za odwiedziny w Ełku. Było miło - wszyscy wspominają ten epizod z przyjemnością. :zdrowko:
:band:
Co do samych badań w Ełku to od czasu Waszej wizyty sporo się zmieniło. Przede wszystkim mamy już 9 wykopów i w każdym ciekawostki i niespodzianki.
Na Faceboooku wrzucam co jakiś czas fotki albo krótkie informacje. Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę zajrzeć

http://www.facebook.com/pages/Badania-ar...8579993835

Pokrótce o wynikach:
1. odkryliśmy fosę otaczającą wieżę-zamek. Fosa ta ma szerokość około 10 m i głębokość przypuszczalnie około 5 m :cigar: od dzisiejszego poziomu dziedzińca. Jest więc bardzo potężna i świetnie odgradzała wieżę od otoczenia.
2. W fosie od północy znaleźliśmy fundamenty jakiegoś budynku, który roboczo interpretujemy jako budynek bramny. Tak więc w jakimś momencie - zapewne w początkach istnienia zamek składał się z wieży otoczonej fosą - komunikacja po moście chronionym przez budynek bramy. Zabudowania gospodarcze wówczas znajdowały się gdzieś poza obwodem ścisłego zamku.
3. Na południowych stokach wysp znaleźliśmy ślady po - jak sądzimy roboczo - pracach niwelacyjnych z okresu budowy zamku, które to nawarstwienia zawierają dużą ilość przepalonej gliny i węgli drzewnych. Wydaje się na razie, że mogą to być szczątki zabudowy wyspy sprzed wzniesienia zamku.
4. również od południa przy ścianie wieży odsłoniliśmy relikty obiektu murowanego - małej wieżyczki?- o nieustalonej jeszcze formie i funkcji - może dansker?
5. we wschodnich partiach wyspy uchwyciliśmy zasięg pierwotnej wyspy - przed jej poszerzeniem -, a na krawędzi pierwotnej wyspy odkryliśmy relikty budynku i muru kamiennego o nieustalonej jeszcze funkcji i chronologii.
6. Również we wschodnich partiach wyspy odkryliśmy szczątki spalonej ziemianki wykonanej z drewna i gliny, której datowanie obecnie jeszcze nie jest pewne, bo jedyne zabytki tam znalezione pochodzą z okresu wpływów rzymskich (czasy cesarstwa rzymskiego), czyli z kultury kurhanów zachodniobałtyjskich.

To tyle pokrótce. Zamieszczone powyżej informacje mają charakter roboczy i po uzyskaniu dalszych danych mogą ulec weryfikacji.
W najbliższym czasie będziemy jeszcze próbowali rozpoznać zarys budynku w fosie oraz formę zabudowy na wschodniej krawędzi wyspy. Później może wyjdziemy poza teren dawnego więzienia.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i do następnego razu!
:hurra:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości