Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam serdecznie !
#1
Nazywam się Paweł, mieszkam w Łodzi. Interesuje mnie głównie problematyka związana z fortyfikacjami nowożytnymi, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Wykorzystuję każdą chwilę na podróże i zwiedzanie tego, co pozostało na naszych ziemiach. Staram się oczywiście łączyć pasję eksploratora ze zdobywaniem wiedzy historycznej. Gromadzę literaturę i prowadzę szczegółową dokumentację fotograficzną zwiedzanych obiektów. Do najciekawszych osobiście obejrzanych fortyfikacji zaliczam MRU, Anlagge Mitte, Jaz klapowy na noteci [Wał Pomorski], BAS na Helu, pozycję Bielsko -Biała a ostatnio wszelkie pozostałości po hitlerowcach na Mazurach [Mamerki, Pozezdrze, Kętrzyn, Martiany, Kruklanki]. W tym roku w planach dalsza eksploracja Helu i twierdze w Kotlinie Kłodzkiej. Z powodów finansowych zwiedzanie Wału Atlantyckiego, Linii Maginota czy plaż Normandii na razie wykluczone...

Wobec faktu, iż interesuje się również historią Łodzi liczę na współpracę z bardziej doświadczonymi szperaczami, zarówno pod kątem obiektów fortyfikacyjnych jak i wszelkich zabytków naszego regionu.
Odpowiedz
#2
Powitać :yes:
Odpowiedz
#3
Witamy serdecznie.

Myślę że kolega znajdzie na forum ludzi do dyskusji i wymiany doświadczeń :mrgreen:

Pozdrawiam
Sturmvogel
Odpowiedz
#4
Witam i pozdrawiam,
cyt:"Ależ Hans, pamiętaj że jestem twoim przyjacielem." (Bruner) odc. 14, pt.: "Edyta"
Odpowiedz
#5
witaj
Odpowiedz
#6
Administracja wita! :hi:
Pozdr MJ
Odpowiedz
#7
Pozdrawiam znajomka

Fajnie że się zdecydowałeś dołączyć. Dla aktywnych jest tu mnóstwo roboty.
Gdy wytniemy ostatnie drzewo i zatrujemy ostatnią rzekę odkryjemy nagle, że nie można jeść pieniędzy.
Odpowiedz
#8
Witam. Ja też jestem "betoniarzem" Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości