Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patron łódzkich ulic
#1
Łatwe:jaki to osobnik patronuje 2 łódzkim ulicą.Jest to jeden i ten sam człowiek.
Odpowiedz
#2
Zadaje się, że chodzi Ci o Bolesława II Śmiałego (Bolesław II Szczodry) czyli ten co porąbał biskupa bo mu się w politykę wcinał! Mój idol!
Ale są w łodzi dwie ulice, których nazwy pochodzą od tego samego wydarzenia! Ktoś wie co to za ulice i z jakim wydarzeniem historycznym są związane?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#3
Jagoda napisał(a):Zadaje się, że chodzi Ci o Bolesława II Śmiałego (Bolesław II Szczodry)

a ja znalazłem jeszcze ul. Piasta i ul. Piasta Kołodzieja

[ Dodano: 22 Marzec 2007, 18:42 ]
Jagoda napisał(a):Ale są w łodzi dwie ulice, których nazwy pochodzą od tego samego wydarzenia! Ktoś wie co to za ulice i z jakim wydarzeniem historycznym są związane?
Pozdr MJ

Przestudiowałem indeks ulic i jakoś nic mi się w oczy nie rzuciło, ale za to znalazłe 3 odp. na pytanie Fidela - ul. Michała Wołodyjowskiego i ul. Małego Rycerza
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#4
Tu mnie zagiołes jakaś podpowiedź?
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
Ja wiem!!!! Wiem!!!! Ul. Kacza i ul. Prezydenta!!!!!!!!
Odpowiedz
#6
Stella cenzuruj słowa bo Ci każą się 2 razy zlustrować! :-D Ok! Podpowiedź! Wydarzenie to dotyczy Pomorza!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#7
I tak mi się każą zlustrować... Pewnie coś z 10 lutego, zaślubiny Hallera z morzem. Przy okazji - p. Władysław Barański, stary piłsudczyk, napisał piękny i ostry list o zapomnianym kopcu Piłsudskiego na Zdrowiu z 1930 r (strzelnica LOK). Piszę o tym do gazety. Może jako stowarzyszenie zajęlibyśmy się tematem? Na Zdrowiu mogą być ciekawe rzeczy do wykopania, tam rozstrzeliwano bojowców z 1905 i patriotów po wojnie
Odpowiedz
#8
hehehehe pierwsza ulica to Pomorska pewnie Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości