Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagadka gagatka
#1
Mam pewną zagadkę. Składa się z dwóch części:
a) pierwsza łatwa - należy podać co to za obiekt i najlepiej gdzie się znajduje Smile
b) druga trudniejsza - (ale nie dla spostrzegawczych) - proszę podać mi co za ciekawostka związana z historią obiektu została uwieczniona na tym zdjęciu Smile


[Obrazek: p9030398ku0.th.jpg]
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#2
Piesek łaził po świerzym betonie.
NIe stety nie znam betonowych umocnień w rejonie Łodzi :-(
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
#3
Archeo dostajesz BONUS za spostrzegawczość Smile To jeden z tradytorów pod Sieradzem. Nawiązując do odpowiedzi, to jak mieliśmy ustrzec się inwigilacji Abwehry skoro nawet psiarnia mogła biegać po świeżo wylanym obiekcie Wink haha
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
#4
jeśli to jest jeden z tych, które ciągną się od mostu (ten przy pomniku) do linii kolejowej (te dwa po obu stronach toru, w pobliżu Męki), jeśli jest ich w sumie 5 (jeżeli pamięc mnie nie myli) to może być to 2 lub 3 licząc od mostu na Warcie.
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości