Ankieta: Chevrolet 30cwt L.R.D.G
PODOBA SIĘ
100.00%
11 100.00%
NIE PODOBA SIĘ
0%
0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Chevrolet 30cwt L.R.D.G - 1/35 Tamiya vs. Eduard
#1
Witam.
Chcę zaprezentować moje najnowsze dzieło.
Model Chevroleta 30cwt firmy Tamiya. Produkt leciwy, premiera odyła się w 1976r.
Model wzbogacony jest o blaszki Eduarda.
Model zacząłem robić w grudniu 2005 roku ...

[Obrazek: 1.jpg]
[Obrazek: 8.jpg]
[Obrazek: 10.jpg]

... później budowę zarzuciłem aż do początku marca tego roku.
Model malowany farbami akrylowymi Pactra i Life Color, brudzenie to tradycyjny wasch i użycie suchych pasteli oraz niewielkiej ilości pigmentów Mig.
Pod ocenę daje tylko model, za jakiś czas będzie do niego winietka i wtedy będę mógł go jeszcze przykurzyć i poprawić co nieco.
Do wymiany są koła, tutaj są jeszcze oryginalne gumy Tamiya, ale będą wymienione na koła żywiczne firmy Armo.
Oczywiście w ostatniej chwili, niestety po zrobieniu zdjęć zorientowałem się, że nie dodałem anteny radiostacji :roll: ... no cóż, baboli jest więcej.
Dodaję również ankietę, prosty układ PODOBA SIĘ albo NIE PODOBA SIĘ.
Miłego oglądania.

[Obrazek: Chevy7.jpg]
[Obrazek: Chevy5.jpg]
[Obrazek: Chevy15.jpg]
[Obrazek: Chevy13.jpg]
[Obrazek: Chevy3.jpg]

Serdeczne podziękowania dla kolegi Marcina Łukawskiego za zrobienie zdjęć.
Odpowiedz
#2
bardzo ładny model, mam nadzieję że spotkamy się w końcu na jakiejś wystawie lub konkursie Smile miłoby było
pozdrawaim
Sac
We're Colonel Johnson's Troopers
We're fighters of the Night
We're dirty sonsabitches
We'd rather fu ck than fight!
Hi-Dee, Hi-Dee, Christ Almighty,
Who in the Hell are WE?
Rim-Ram, Gawd Damn, Parachute Infantry
Odpowiedz
#3
Ładny.

Teraz trochę OT.
Sac, znasz może kogoś, kto mógłby skleić model P-38 - nocny (Academy) w skali 1:48 wraz z ewentualnym malowaniem. Sam zbyt dawno nie bawiłem się w modelarstwo, a chciałbym go przesłać potem do USA byłemu pilotowi P-38 i zależy mi bradzo na dobrym wykonaniu modelu. Wszystko wiąże się z historią/badaniami, o których wspominałem w trakcie zeszłorocznego spotkania w siedzibie GW. Model lezy zresztą już dosyć długo i czeka na lepsze czasy.

Ironrat
Odpowiedz
#4
Witam...
Sac ... chętnie ... może przy jakiejś najbliższej okazji :-D

IRONRAT ...
... a propos Twojego postu.
Jeżeli jesteś zainteresowany modelem na zamówienie, daj znać. Zajmuję się tym zarobkowo. Jest tutaj na forum kilka modeli mojego autorstwa, poza tym kilka modeli możesz też zobaczyć w sklepie modelarskim Da-TA ,na Kościuszki ... jeżeli będziesz zainteresowany pukaj na GG ... zobaczę co da się zrobić i w jakim terminie, nie ukrywam, że mam ręce pełne roboty.

Pozdrawiam
Krystian.
Odpowiedz
#5
Czy ten Chevy to jest w wersji przeznaczonej LRDP?
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#6
gunship napisał(a):...LRDP?
Witaj.
Przepraszam za tak długą zwłokę w temacie ...

L.R.D.P :?: ... :oops: pierwsze słyszę, ale nie jestem sprecem w tej dziedzinie.
A tak na marginesie, poszukuję materiałów polskojęzycznych o S.A.S. w okresie II wojny, w szczególności interesują mnie działania oraz sprzęt używany w Afryce.

Pozdrawiam.
Krystian.
Odpowiedz
#7
LRDP - Long Range Desert Patrol

To były specjalne grupy rozpoznawczo-uderzeniowe przeznaczone do działań na pustyni, dowodzone przez egiptologa? Smile Angole używali ich do robienia głębokich wypadów na linie zaopatrzeniowe Włochów jak i Afrika Korps.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#8
Hmmmm ...
z tego co wiem ... to skrót L.R.D.G. -
Long Range Desert Group - w zasadzie oznacza dokładnie to samo co nazwałeś L.R.D.P - ale oczywiście mogę się mylić. Natomiast przeznaczenie było dokładnie takie jak wspomniałeś :yes:

hmmmm ... zagwózdka ... do przemyślenia :->
Odpowiedz
#9
No LRDP było częścią składową LRDG Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#10
Małe sprostowanie.
Początkowo, grupa maj. Ralpha Bagnolda nazywała się Long Range Patrols lub Long Range Patrol Group. Po początkowych sukcesach, stan jednostki podwojono i oficjalna nazwa jednostki od tego czasu brzmiała Long Range Desert Group.

Ironrat
Odpowiedz
#11
IRONRAT napisał(a):Małe sprostowanie.
Początkowo, grupa maj. Ralpha Bagnolda nazywała się Long Range Patrols lub Long Range Patrol Group. Po początkowych sukcesach, stan jednostki podwojono i oficjalna nazwa jednostki od tego czasu brzmiała Long Range Desert Group.

Ironrat

I mamy jasność sytuacji ...
Dzięki za sprostowanie :yes:

[ Dodano: 1 Kwiecień 2007, 17:33 ]
Witam ...
WERSJA OSTATECZNA :!: :!: :!:

[Obrazek: th_13.jpg][Obrazek: th_12.jpg]

[Obrazek: th_16.jpg][Obrazek: th_14.jpg]

[Obrazek: th_17.jpg][Obrazek: th_1.jpg]


... innej nie będzie.
Pozdrawiam
Krystian.
Odpowiedz
#12
Witam.
Od wtorku 10go kwietnia, model można oglądać w sklepie modelarskim DaTa w Łodzi przy ul. Kościuszki 29.
Serdecznie zapraszam :!:

Pozdrawiam
Krystian.
Odpowiedz
#13
Powiem ci że nie jestem ekspertem w dziedzinie modelarstwa ale naprawdę robi wrażenie Smile
Normalnie jak wymodelowany w 3D Smile
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#14
Witam ...
... cieszę się, że podoba się model. Teraz przygotowuję następny, a będzie to Land Rover S.A.S. Pink Panther Tamiya 1/35 wraz z blaszkami Edwarda :mrgreen:

Pozdrawiam
Krystian.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości