Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za budynek ?
#1
Co to za budowla?Jakie miala przeznaczenie i z jakich lat?Stoi jeszcze przy Wróblewskiego niedaleko US.

[Obrazek: 04040713z0061ng8.jpg]


[Obrazek: 04040713z0011uj8.jpg]

[Obrazek: 04040713z0041yl6.jpg]

[Obrazek: 04040713z0051it4.jpg]
Odpowiedz
#2
wyglada mi jak jakis kosciol protestancki...
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#3
Czy ten budynek stoi obok Castoramy i Geanta na dawnej al. Włókniarzy a obecnie al. Jan Pawła II.?
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Stoi przy Urzędzie Skarbowym między Politechniki a Wólczańską
Odpowiedz
#5
nie wiem jakie przeznaczenie ale to chyba element nie istniejącego już zespołu pofabrycznego.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#6
kiedyś syndyk „Lodeksu” wspominał, że było to biuro projektowe fabryki, ale nie jestem pewien
Odpowiedz
#7
Jeśli dobrze pamiętam w Lodexie po jego upadku likwidowali bibliotekę zakładową. Wtedy kupiłem jakieś dziesiątki kilogramówksiążek za śmieszne grosze (czyli kieszonkowe bo wtedy jeszcze nie zarabiałem). Dla militarystów było tam sporo dobra! Mam stamtąd m.in. trochę książek marynistycznych publikowanychy w latach 70-80, parę "cegieł" Kosiarza, opasłe "Bitwy morskie", a także lądowe, z grubszych woluminów np. "Wrzesień 1939", "Studzianki", "Westerplatte", Technika wojskowa LWP...", "Wehrmaht 1933-1939" itp. W sumie chyba ze sto pozycji.
Ale najsmaczniejszy kąsek to "Zamki śląskie" Gerquina - biały kruk w tematyce.
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#8
z kolei w biurze syndyka Malteksu widziałem dzieła wszystkie Lenina.... Kiedy usłyszałem, że to też „masa upadłościowa”, ryknąłem śmiechem. Ale nie kupiłem.
Odpowiedz
#9
Widziałem Lenina dzieła w dwóch wydaniach chyba 12 i 30 tomowych. Piękne. Myślałem żeby kupić ale nie stać mnie było na transport. Dziś to rarytas, a jak wyglądały na półkach!

[ Dodano: 11 Kwiecień 2007, 14:38 ]
No a budynek cokolwiek robił w Lodexie to wcześniej nie był z pewnością biurem projektowym Smile
Skala i forma bardziej pasują do elektrowni czy maszynowni. Można oczywiście sprawdzić... :-P
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#10
elektrownia to nie jest, bo ta która znajdowała sie w tym kompleksie została wyburzona któregos lata ( jakies 2 , 3 lata temu) - nie wiem który konserwator sie na to zgodził, ale był piekny budynek i juz go nie ma. w ogóle nie przypominam sobie tego budynku na terenie tego kompleksu, a w koncu z mojego wydziału widac tam wszystko jak na dłoni. mógłbys dokładniej sprecyzowac w kótrym miejscu on stoi?
eeM
Odpowiedz
#11
Sąsiaduje przez płot z I II Urzędem Skarbowym przy Wróblewskiego.Widąc doskonale z ul Wroblewskiego.Jdąc od Politechniki do Wólczańskiej jest po prawej za urzędem.
Odpowiedz
#12
Moi Panstwo ,
a to nie byl ZWUT , czy ZWAT czyli Zaklady Wytworcze Urzadzen ( Aparatury ) Telefonicznych/ ej ???
Odpowiedz
#13
Może to zdjęcie cos pomoże. Wygląda na to ,że to rok 192...?

[Obrazek: roker4.jpg]
Odpowiedz
#14
To jest maszynownia zakładów Weil & Landau (albo odwrotnie) tako rzecze człowiek, który zajmuje się historią włókiennictwa w moim muzeum.
bb
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#15
Czyli trafiłem!!! :wypas:
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości