Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Część czego?
#1
[Obrazek: 140407lufa0ws9.jpg]
Odpowiedz
#2
Dla mnie wygląda jak fragment lufy armatniej.Sądząc po gwincie
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#3
A moim zdaniem lufa odpada ponieważ ewentualny gwint jest zbyt drobny i jest go zbyt wiele jak na lufę armatnią. Mnie przypomina to jakiś wielowypust czy jakoś tak! Ale od czego być to może tego nie wiem. Istnieje też szansa, ze jest to jakaś część maszyny czy to rolniczej, czy to leśnej np. ładowarka do drewna!
Pozdr MJ
Odpowiedz
#4
Problem w tym,że te nacięcia czy bruzdy czy jak je tam zwał nie sa osiowo tylko pod kątem/ na zdjęciu tego może za dobrze nie widać /zupełnie jak gwint w lufach.Z tego względu jako częśc kielicha z wielowypustem chyba odpada.
Odpowiedz
#5
Gdyby to była lufa, to waszym zdaniem jaki to byłby kaliber :-o aby ten kawałek pasował??
Ironrat
Odpowiedz
#6
A nie możecie zmierzyć kaliber , mi to wygląda na kawałek lufy od 88usemki grubość by sie zgadzała.
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#7
To by musiało miec z 0,5m lub lepiej.A takich dział nikt tu nie widział.

[ Dodano: 16 Kwiecień 2007, 18:41 ]
A poza tym nie pasuje to ani na wylot ani wlot.
Odpowiedz
#8
To właśnie miałem na myśli. Kaliber byłby chyba z metr.

Ironrat
Odpowiedz
#9
Witam
A może to część zamka??Znalazłem coś podobnego w niedziele.Kilka osób sugerowało że to właśnie kawałek zamka...[/b]
Odpowiedz
#10
Panowie średnica otworu tego czegoś oscyluje w granicach 100-115 mm więc tak jednoznacznie bym nie przekreślał opcji że to za duże na lufę (aczkolwiek ścianki za duże) - czy to zamek - też raczej wątpię.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#11
Niestety średnicy już nie zmierzę bo zostało w lesie.Ale skoro to mogłaby byc lufa to może zbyt pochopnie odpuściłem ten teren.
Odpowiedz
#12
Gunship,
dodaj jedno zero do twoich wyliczeń. Zobacz jaki jest promień krzywizny tego fragmentu. Sama komórka ma jakieś 100 mm.

Ironrat
Odpowiedz
#13
Może od haubicy ?
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#14
Ludzie szanowni,
zobaczcie. Komórka to jakieś 100 mm - czyli kaliber solidnej haubicy. Widział ktoś haubicę, czy też działo o kalibrze ca. 1000 mm (nie 100 mm)?

Ironrat
Odpowiedz
#15
Iron nie upieram się Smile Dla przejrzystości przydałoby się ujęcie z profilu i pod nim komórka do porównania.
Jak dla mnie otwór ten w pełnej okazałości nie ma więcej niż 150 mm.
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości