Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmentarze IIwś
#1
Mogli byscie mi podac jakies namiary na cmentarze wojskowe polskie z IIwś w naszych okolicach. Przydalo by sie jak sie tam dostac i tp zebym mogl trafic Smile
Najlepiej gdyby to byly cmentarze w lasach , zapomoniane i poniszczone . Wiecie chyba oco chodzi . Przydalo by sie zeby cmentarze byly jak najblizej Zduńskiej Woli ale przeboleje jak bedzie dzalej .

Mam zamiar namowic ludzi z mojej druzyny harcerskiej na taki patriotyczny czyn i troche ogarnac ktorys cmentarz i zapalic lampki Smile

Pozdrawiam i sorry za bledy ale sie strasznie spiesze Smile
Odpowiedz
#2
w którymś z numerów"Na sieradzkich szlakach" jest wielki spis cmentarzy, miejsc pamięci itp. w dawnym woj. sieradzkim
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#3
a skad moge wziac to czasopismo czy co to tam jest?
Odpowiedz
#4
mam to w pdf spojrze dziś i napiszę
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#5
kiedys mialem info o cmentarzach niedaleko sieradza, tam jest tego troche ponoć
Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy
Odpowiedz
#6
Kwatera wrzesniowa - Cmentarz Mania przy ul.Solec .
Wczoraj 07 maja br odwiedzilem mogile rodzicow na tym cmentarzu. Jest tam b.duza kwatera z mogilami zbiorowymi i okazalym pomnikiem - obeliskiem . Pochowane sa tam ofiary wojny obronnej , glownie z dni 03 - 05 wrzesien 1939 r. Dobrze byloby uzyskac dane o liczbie ofiar w parafii sw.Antoniego na Balutach, ktorej podlega cmentarz.
Do tej kwatery , z lewej (polnocnej) strony ,,przytulono'' grob utrwalacza ,,wladzy ludowej'' , ktory zginal w 1947 roku w walce z ,,bandami''.

Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości