Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co według was kojarzy wam się z Łodzią
#1
Jak w temacie Pl. Kościuszki? piszcie bo jestem bardzo ciekawy :book:
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#2
1. XIX wieczna architektura industrialno i secesyjna (kompleksy pofabrykanckie i Piotrkowska)
2. 4 kultury (Polacy,Niemcy,Żydzi i Rosjanie)
3. 28 pułk Strzelców Kaniowskich
4. A jako jedno miejsce to Plac Wolności z Pomnikiem Kościuszki, Kościołem św. Ducha i Ratuszem.
Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie
i dymi mgłą katyński las (...)
Odpowiedz
#3
Łódź kojarzy mi się z łódką, przemysłem lekkim (obecnie już nie istniejącym) ul. Piotkowską oraz z najlepszą swego czasu strażą pożarną!
Pozdr MJ

Ps. Stricte secesyjne budynki w Łodzi można policzyć na palcach jednej ręki, reszta to eklektyzm z dużym wpływem secesji (albo motywów roślinnych)!
Odpowiedz
#4
Największy las miejski w Europie, przepiękne(choć zaniedbane) parki, Browary łódzkie, tramwaje,
[Obrazek: belka.png]
Odpowiedz
#5
mnie się od lat kojarzy z Łodzią wypowiedź kumpla: „Zburzyć to cale dziadostwo w cholerę, wywieźć gruz, zaorać i poustawiać budki z piwem!!!!”
Odpowiedz
#6
1) ul. Piotrkowska
2) Las Łagiewnicki
3) tramwaje miejskie
4) Bałuty Big Grin
5) 4 kultury
"Bóg walczy po tej stronie, która ma lepszą artylerię" - Napoleon Bonaparte
Scale Model Warehouse Poland smwarehouse.pl
Odpowiedz
#7
"Miasto fabryk i Tuwima i rewolucyjnych burz"
Dajmy Polakom zwalczać się wzajemnie. Nie ma lepszej metody. Wskutek przyczyn politycznych sami eliminują spośród siebie tyle ważnych dla konspiracji figur, ile my nigdy nie moglibyśmy wytłuc [...]
SS-Oberführer W. Bierkamp
Odpowiedz
#8
Z czym?
Z "Ziemią obiecaną", łódzką Filmówką, Rewolucją 1905 oraz I LO.

Ironrat
Odpowiedz
#9
A mi z :
-Pl. Kościuszki
-Herb naszego miasta łódka
-Prząśniczka -to chyba najbardziej
Wolę mieć jedną dywizję niemiecką przed sobą niż jedną dywizję francuską za sobą. Paton
Odpowiedz
#10
z
-szarzyzną
-bezmyślnością władz i ludzi
-brakiem myślenia perspektywicznego
-brakiem poczucia więzi mieszkańców
-antagonizmem kibiców
-szarym tłumem mrówczych pracowników przemysłu lekkiego
a także
-niezwykłym klimatem Księżego Młyna i Cmentarza Żydowskiego oraz na Ogrodowej
-lasem "pod ręką"
-klasztorem w Łagiewnikach
"[gdy zaś przyjech]al przed pyeć źssyadl krol y [spojrzał] w pyeć a Mar[chołt leżał na twarzy u pr]ogu y spu[ściwszy spodnie, pokazywał mu] rzyć iay[ca."
Weyssenburger 1514 r.
Odpowiedz
#11
wieczor na piotrkowskiej latem kiedy zachodzi slonce i :wypas:
Odpowiedz
#12
Ostatnimi czasy mi się kojarzy z profesjonalizmem urzędników i Euro 2012 :->
Jak nie, jak tak!
Odpowiedz
#13
Ja , na Lodz od kilkudziesieciu lat patrze jakby z oddali - z ziemi , ktora bywala lodzka , a teraz jest ,,pyrza'' ;-) . Jak tylko wpadam do Niej , tak chlone Ja oczami , nazdrzami i wszystkimi pozostalymi zmyslami .
Bo ona jest niepowtarzalnie jedyna w swoim rodzaju . I za to Ja kocham.
Z jej wadami i zaletam,i . Z ,,Pietryna,, i takimi ulicami jak Wschodnia czy Felsztyna . Ona pieknieje z kazdym rokiem . Wierzcie mi ,ze taki pruski Poznan czy stoleczna Warszaffka , to pestka w porownaniu z nasza Lodzia . Tu klimat jest jedyny i nie do podrobienia. Przyjade za parenascie dni na kolejne konfrontacje.

Pozdrawiam

Wasz lodzki ,,cudzoziemiec'' Smile - ok333
Odpowiedz
#14
Większości pytanych Łódź kojarzy sie z dawną potęgą przemysłu włukienniczego, zabytkowymi fabrykami, może jeszcze z rikszami na pietrynie
Odpowiedz
#15
Mlody czolgisto - wlokno, nie kalecz ladnej lodzkiej mowy.
Na obraz i wizerunek naszej Lodzi musimy permanentnie pracowac i tam w Lodzi , i wszedzie indziej , gdzie tylko sie znajdziemy . Czy to w kraju , czy to poza jego granicami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości